Sztutowo
6 oC
środa, 17 kwietnia 2024
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
6 oC

Wycinka w Parku Publicznym w Sztutowie. W tajemnicy wycięto kilkadziesiąt konarów i drzew

24 lipca 2022, 20:05
Wycinka w Parku Publicznym w Sztutowie. W tajemnicy wycięto kilkadziesiąt konarów i drzew
Zdezorientowani mieszkańcy pytają kto zamknął Park Publiczny przy ulicy Parkowej w Sztutowie,  następnie dopuścił się jego dewastacji. Inwestycja powstała za setki tysięcy złotych środków unijnych oraz krajowych. Mimo tego nieznana osoba zamknęła Park wywieszając zwykłą kartkę. Autor się nie nawet nie podpisał, a następnie w tajemnicy wycięto kilkadziesiąt konarów i drzew.

Park Publiczny przy ulicy Parkowej to jedyne miejsce w gminie Sztutowo, gdzie można w cieniu wypocząć w trakcie wakacyjnych rekordowych upałów. Niestety od kilku tygodni ktoś ogrodził park taśmą i wywiesił kartkę, że park jest zamknięty, ze względu na spadające gałęzie i według anonimowego autora kartki każdy wchodzi tam na własną odpowiedzialność. Według pozyskanych przez nas informacji wywieszona kartka nie ma żadnej mocy prawnej. Każdy kto wchodzi do Parku i dojdzie do jakiegokolwiek wypadku związanego z np. upadkiem gałęzi wówczas jedynym odpowiedzialnym podmiotem za takie zdarzenie jest Gmina Sztutowo, właściciel terenu.

W sobotę z kolei rozpoczęła się wycinka drzew w Parku. Zamiast wyciąć wyłącznie gałęzie, którym rzekomo groził upadek brutalnie wycięto wiele grubych, zdrowych konarów, mało tego kilkanaście drzew - zdrowych okazów wyrżnięto całkowicie w pień. W ten sposób doprowadzono Park do dewastacji. O sprawie w żaden sposób Wójt Robert Zieliński nie poinformował zarówno mieszkańców i radnych. Cały proces wycinki został objęty tajemnicą. Wszyscy dowiedzieli się o całej sprawie już po fakcie. 

W galerii opublikowane są zdjęcia w jakim stanie znajduje się obecnie Park.

O wyjaśnienia zwrócimy się do władz Gminy Sztutowo i organów ochrony środowiska czy wycinka na tak szeroką skale jest legalna.

ZdjęcieZdjęcie

Komentarze (7):

~Mieszkaniec (niezalogowany) / 24.07.2022, 21:21
Do kogo trafi drzewo z wycinki? Do kolesi?
~Ryba (niezalogowany) / 24.07.2022, 21:52
A gdzie pani od ochrony środowiska chyba powinna wiedzieć że o tej porze gmina może dostać odpowiednią karę bo drzewa się nie wycina.
~Idzie zima (niezalogowany) / 25.07.2022, 07:16
Idzie zima ,chrustu ni ma
Trzeba w parku drzewa ścinać
~brokuła (niezalogowany) / 25.07.2022, 22:02
Ne prościej zapytać Kapustę? Ona wie wszystko 8)
~Listy z podpisami!!!! (niezalogowany) / 26.07.2022, 15:13
Święte krowy nie płacą za śmieci i jeszcze od wójta drzewo gratis fo kominka...
~Krytyk (niezalogowany) / 27.07.2022, 15:16
Jak są jakieś wątpliwości to do prokuratury. A jak nie to po co boć pianę
~Hej.... (niezalogowany) / 29.07.2022, 12:53
Dla jednych chrust + a dla elyt twarde drewno kominkowe i śmieci za darmo....
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.