Sztutowo
16 oC
środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
16 oC

XLVII Sesja Rady Gminy Sztutowo - 30.11.2022

26 listopada 2022, 09:00
XLVII Sesja Rady Gminy Sztutowo - 30.11.2022
W dniu 30.11.2022 środa o godzinie 09:00 odbędzie się XLVII Sesja Rady Gminy Sztutowo. Szczegółowy program w rozwinięciu. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym. 

Porządek obrad sesji :


1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Odczytanie porządku obrad.
3. Informacja o sporządzeniu protokołu z obrad sesji Rady Gminy Sztutowo z dnia
27 października 2022r oraz z dnia 10 listopada 2022r.
4. Zgłaszanie wniosków formalnych (interpelacja, zapytanie, wniosek).
5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Sztutowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj.. Dz. U. z 2022r. poz. 2327 z późn. zm.) na rok 2023.
6. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu 1 q żyta do celów wymiaru podatku rolnego na 2023 rok
7. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości, zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących kluby dziecięce na terenie Gminy Sztutowo.
8. Podjęcie uchwały w szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Sztutowo na lata 2023-2030.
10. Podjęcie uchwały sprawie określenia zasad, trybu udzielania oraz rozliczania dotacji celowej z budżetu Gminy Sztutowo na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych wymianą źródeł ciepła i poprawą efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”
11. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie budżetu Gminy na 2022 rok.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sztutowo
na lata 2022-2025.
13. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Sztutowo.
14. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowej części Gminy Sztutowo.
15. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zachodniej części wsi Sztutowo.
16. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Kobyla Kępa.
17. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Sztutowo obejmujący teren przyplażowy oraz teren przylegający do Muzeum Stutthof.
18. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Kąty Rybackie, miejscowość Skowronki i teren Przekopu Mierzei Wiślanej.
19. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie pomiędzy sesjami.
20. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Gminy w okresie pomiędzy sesjami.
21. Zakończenie obrad.

Komentarze (4):

~Bob (niezalogowany) / 06.12.2022, 08:04
Czy to prawda, że Mikołajem na dzisiejszym spotkaniu ma być Pan Taxi Złotówa z Kątów Rybackich?
~Zima (niezalogowany) / 08.12.2022, 21:04
Nawiązując do padającego śniegu, to może wypada poinformować mieszkańców kto się zajmuje w naszej gminie zimowym utrzymaniem dróg. Sąsiednie gmina dokładnie informuje swoich mieszkańców o takich ważnych sprawach.
~Brawo !!! (niezalogowany) / 12.12.2022, 12:43
Drdzy Panstwo , chce się podzielić bardo pozytywnymi spostrzeżeniami .
Kupiłam węgiel w naszej Gminie , jestem zadowolona, bardzo dobry węgiel .
Chcę podziękować naszemu Panu odpowiedzialnemu za to, Panu od Zarządzania Kryzysowego .
Wspaniały , kompetentny człowiek , zdaje sobie sprawę ile w to włożył pracy ile poświęcił czasu ile to zajęło jemu czasu - chyba nawet po godzinach .
Wszystko wytłumaczył krok po kroku jak wypełnić dokumenty potrzebne aby zakupić węgiel .
Jestem dumna , że mamy takiego człowieka w naszym Urzędzie .
Jest nadwyraz uprzejmy i elokwentny w swoim podejściu do petenta a zarazem ostoja spokoju.
Wie co robi i zna się na swojej pracy
Ciesze się , że jest taki ktoś , przy tym Panu czuje się spokojna w obecnej sytuacji jaka jest za naszą wschodnią granicą .
Wiem , że zadba o nasze bezpieczeństwo i zna się tym .
Widać , że to człowiek o wysokim wyszkoleniu co do zarządzania Kryzysowego , domniem nawet , że być może służył kiedyś jakiś specjnych jednostkach lub coś podobnego .
Bardzo dziękuję .
Może właśnie Taki Wójt nam potrzebny ???

~Do Brawo. (niezalogowany) / 13.12.2022, 11:25
Tak Paweł to człowiek stojący intelektualnie, kulturalnie i emocjonalnie kilka poziomów ponad innymi pracownikami urzędu oraz władzami Gminy. Niestety tacy ludzie za politykę się nie biorą, więc branie go pod uwagę na stanowisko Wójta pozostaje w sferze marzeń i życzeń.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.