Sztutowo
-7 oC
środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
-7 oC

Ćwiczenia Zalew-23 na Przekopie Mierzei Wiślanej z udziałem Prezydenta - zdjęcia i filmy

27 kwietnia 2023, 10:00
Ćwiczenia Zalew-23 na Przekopie Mierzei Wiślanej z udziałem Prezydenta - zdjęcia i filmy
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z ćwiczeń Zalew-23, które odbyły się 18. kwietnia 2023 na Przekopie Mierzei Wiślanej. W ćwiczeniach wziął udział Prezydent Andrzej Duda i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Główny cel ćwiczenia to demonstracja zdolności pododdziałów i oddziałów 16 Dywizji Zmechanizowanej do odpowiedzi na zagrożenia o charakterze militarnym i niemilitarnym z morza, z wykorzystaniem nowej drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną, w rejonie przygranicznym na Zalewie Wiślanym. 

Jest to największe przedsięwzięcie szkoleniowe realizowane przez dywizję w 2023 roku. W ćwiczeniu uczestniczy 2500 żołnierzy z jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Inspektoratu Wsparcia SZ, WOT oraz sił sojuszniczych wchodzących w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Ponadto, w ćwiczeniu zaangażowanych jest około 500 jednostek sprzętu bojowego i zabezpieczenia logistycznego. Scenariusz ćwiczenia zakłada realizację zadań nie tylko na obszarze Mierzei Wiślanej, ale również na Przykoszarowym Placu Ćwiczeń Modrzewina, 22 Bazie Lotniczej w Malborku oraz Porcie Wojennym w Gdyni.

Poniżej kilka fragmentów video:

 

Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.