Sztutowo
17 oC
niedziela, 1 października 2023
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
17 oC

Trwa remont drogi 501 w Sztutowie. Przedsiębiorcy liczą straty. W sezonie letnim całkowity paraliż?

29 maja 2023, 07:29
Trwa remont drogi 501 w Sztutowie. Przedsiębiorcy liczą straty. W sezonie letnim całkowity paraliż?
W sobotę 27. maja 2023 rozpoczęło się układanie warstw bitumicznych na odcinku remontowanej drogi 501 w centrum Sztutowa. Prace mają potrwać także w poniedziałek i wtorek. W tych dniach może wystąpić brak możliwości wyjazdu z ulicy Zaułek. Sztutowscy przedsiębiorcy liczą straty w dziesiątkach tysięcy złotych.

Warto dodać, że prace na jednym pasie tego odcinka miały potrwać 6 tygodni licząc od połowy marca, a drugi pas miał być gotowy do połowy czerwca. Już wiadomo, że jest ogromne opóźnienie tylko na tym jednym pasie. Rozpoczęcie remontu drugiego pasa na początku czerwca może pogrążyć całą branżę turystyczną i handlową w Sztutowie.

Oznacza, to że druga nitka będzie remontowana w samym szczycie sezonu letniego - w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Wydawało by się najbardziej rozsądne, aby wstrzymać prace na sezon letni, gdyż dotychczasowy remont głównej ulicy już doprowadził do wielotysięcznych strat dla przedsiębiorców w Sztutowie. 

Kolejne tygodnie prac prowadzonych w szczycie sezonu letniego, które ślimaczą się tygodniami mogą doprowadzić do całkowitej katastrofy finansowej dla dziesiątek przedsiębiorców w Sztutowie. 

Czytaj także:
Komentarze (6):

~Bob (niezalogowany) / 29.05.2023, 14:37
A jaki to przedsiębiorca takie straty zanotował? Gastronomia, pamiątki itp. zawsze w tym okresie pozamykane jeszcze były w poprzednich latach. Pensjonaty i hotele rezerwacje dokonują dużo wcześniej, niż nawet zaczęła się przebudowa drogi...
~Majka (niezalogowany) / 29.05.2023, 16:31
Dlaczego jest cisza o rezygnacji Arka Walczyka z funkcji radnego? Może jakiś artykuł z komentarzem A. Walczyka? Czy będą wybory na jego miejsce? Czy już przeprosił za ten wpis?
~Dron (niezalogowany) / 02.06.2023, 16:42
Czy oni robią podsypkę pod asfalt ze starego zerwanego asfaltu!!!????
~Bob do Dron (niezalogowany) / 02.06.2023, 21:00
Różne są szkoły i technologie w budowie podbudowy. Frezowina asfaltowa generalnie nadaje się do takiego czegoś, tylko jest to nieopłacalne, bo bardziej korzystnie jest ją przetopić i wylać na warstwy wiążące i ścieralne. No chyba że się nie nadaje do odzyskania (za dużo "smolasytch" związków) to wykorzystuje się ją w podbudowach z racji tego, że to też równie dobrze się zagęszcza jak wszystkim znane i lubiane JUMENY
~Do majka (niezalogowany) / 03.06.2023, 19:37
A za co on ma przepraszać. Prawdę chłop napisał naszym nie pomagają tylko Ukraina bardziej ważna. A tamten wielki rolnik, który sam na koniec powiedział że zboże eksportuje za granicę bo lepsza kasa. Jako radny powiatowy grozi ludzia strajkami i paleniem opon.
~Do mała majka (niezalogowany) / 06.06.2023, 00:27
a co ruda chcesz osiągnąć swoim wpisem
coś boli ?
ufarbuj włosy na czarno skoro jesteś .
Mogłaś jechać na marsz do stolicy wszystko byś wiedziała skoro jesteś tak bardzo zainteresowana .
Pitu pitu troche jaj i .........
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.