Sztutowo
6 oC
środa, 17 kwietnia 2024
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
6 oC

Potężny cios w mieszkańców. Robert Zieliński nakazał rekordowe podwyżki podatków i opłat za śmieci w Gminie Sztutowo

23 października 2023, 21:59
Potężny cios w mieszkańców. Robert Zieliński nakazał rekordowe podwyżki podatków i opłat za śmieci w Gminie Sztutowo
Na Sesji Rady Gminy Sztutowo w dniu 28.09.2023 grupa radnych na wniosek wójta Roberta Zielińskiego nie miała żadnej litości dla mieszkańców oraz przedsiębiorców Gminy Sztutowo i przegłosowała rekordowe podwyżki podatków i opłat za śmieci. Podwyżki podatków sięgną do 57%, opłaty za śmieci wzrosną o 65%. Są to rekordowe podwyżki w historii Gminy Sztutowo. 

Jeśli mieszkańcy mają pretensję o opłaty powinni zgłaszać się w swoich okręgach do ww. radnych oraz w szczególności do wójta Roberta Zielińskiego, który jest pomysłodawcą tak drastycznych podwyżek i w żaden sposób nie liczy się ze zdaniem mieszkańców. Jedyną osobą odpowiedzialna za brak pieniędzy w budżecie jest Robert Zieliński, który nie potrafi pozyskać żadnych znaczących pieniędzy dla budżetu Gminy Sztutowo  z dotacji zewnętrznych. 

Za wójta Roberta Zielińskiego sytuacja Budżetu Gminy Sztutowo z dnia na dzień robi się coraz bardziej dramatyczna. Brakuje pieniędzy nawet  na bieżące wypłaty pensji dla urzędników. Tylko na ten cel zabrakło w ostatnich dwóch miesiącach niemal 300 tysięcy złotych. To tylko wierzchołek góry lodowej. 

Tylko po 10 miesiącach roku 2023 deficyt budżetu Gminy Sztutowo wynosi rekordowe 10 milionów złotych. Pomimo tego, że w swojej kadencji Robert Zieliński wyprzedał większość najcenniejszych gminnych działek deweloperom. O cenach tych transakcji oraz ile milionów złotych Gmina Sztutowo na nich mogła stracić będziemy informować wkrótce.

Brakuje pieniędzy na bieżące pensje urzędników, ale co najgorsze brakuje pieniędzy na inwestycje, już wiadomo, że inwestycja remontu murawy boiska w Sztutowie z powodu braku pieniędzy została przełożona z wiosny na jesień 2024. Oznacza to kolejny rok tułaczki piłkarzy Bałtyku Sztutowo. Inwestycja budynku klubowego od kilku miesięcy stoi w miejscu i ma być gotowa dopiero na jesień 2024.

Na Sesji w dniu 28.09.2023 zostały przegłosowane 2 uchwały, które są potężnym ciosem w każdego mieszkańca i każdego przedsiębiorcę działającego w gminie Sztutowo.

W uzasadnieniu uchwały o podwyżce podatków od nieruchomości  znalazło się bezczelne kłamstwo, że są to podwyżki o poziom inflacji 15%, w rzeczywistości podwyżki sięgają nawet 57%.

Z kolei opłaty za śmieci mają wzrosnąć z poziomu 5,70zł do poziomu 9,35 zł za m3 zużytej wody - jest  to rekordowy wzrost o ponad 64%

Jednakże, jak się okazało Robert Zieliński sporządził uchwały o podwyżkach niechlujnie i  nieudolnie z wieloma błędami formalnymi. Na sesji w dniu 25.10.2023 będą głosowane poprawki do tych uchwał. Być może poniżsi radni zmienią zdanie, ale jest to co najmniej wątpliwe. Jeśli poprawki błędów Roberta Zielińskiego nie zostaną przegłosowane stawki opłat pozostaną na dotychczasowym poziomie. 

Poniżej podajemy wyniki głosowania radnych, którzy skazali mieszkańców gminy Sztutowo na rekordowe podwyżki podatków za nieruchomości  oraz opłat za śmieci.

  • oni przegłosowali podwyżki podatków od nieruchomości:
Zdjęcie
  • oni przegłosowali podwyżki opłat za śmieci:
Zdjęcie


Poniżej rekordowa skala podwyżek podatków od nieruchomości:

Zdjęcie

Czytaj także:
Komentarze (17):

~wyborca (niezalogowany) / 23.10.2023, 22:39
dlaczego Arkadiusz Walczyk jest na liście do głosowania? Co za bajzel jest w tej gminie? on nie jest radnym ponad pół roku
~Z bliskiej oddali (niezalogowany) / 23.10.2023, 22:49
Te szokujące podwyżki to jedno, ale DEFICYT BUDŻETOWY W WYSOKOŚCI 10 MLN ZŁ(!) przy tak małym budżecie oznacza w praktyce nieuniknione BANKRUCTWO gminy. To oznacza w porównaniu do początku kadencji obecnego wójta (listopad 2018r.) wzrost deficytu o prawie... 1000%! Jak to możliwe? Takiego wzrostu deficytu budżetowego nie odnotowano w polskim samorządzie chyba nigdzie i nigdy.
~A (niezalogowany) / 23.10.2023, 23:36
Ale jaja państwo w państwie a to nie Watykan
~Prawnik (niezalogowany) / 23.10.2023, 23:48
może byłego radnego A.W. liczą do kworum żeby starczyło mniej przydupasów do przepchnięcia podwyżek.
~Rozdziobią nas kruki i w (niezalogowany) / 24.10.2023, 06:41
Może Wójt w swej wspaniałości i dobroduszności, ilościowy nadmiar urzędników których dotrudnił w swej kadencji, niech opłaca z własnej kieszeni a nie z naszej?
~Bob (niezalogowany) / 24.10.2023, 08:30
Teraz tylko przejść się po terenie i wyłapać wszystkie lewe szopki, garażyki i inne budynki których nie ma w ewidencji. Tylko w Sztutowie i Kątach będzie ich co najmniej 100, a w pozistałych wioskach pewnie i drugie tyle.
~ Mieszkaniec (niezalogowany) / 24.10.2023, 20:24
Zlikwidować GOPS niech nieroby się wezmą do roboty. Po pierwsze 4 stanowiska utrzymać a po 2 ile idzie pieniążków na nierobów którzy nauczyli się tylko zebrać . Kupę pieniędzy zostanie w budżecie gminy
~Emeryt (niezalogowany) / 24.10.2023, 20:57
Robert dlaczego tak oszukujesz Emerytów. Na spotkaniu emerytów i rencistów wręczałeś kwiaty żeby zyskać elektorat. Ale ze dojebałeś emerytom 70 procent podwyżek w podatkach to nie miałeś odwagi powiedzieć. Ty tchórzu następnym razem napluje ci twarz podły kłamco.
~X (niezalogowany) / 24.10.2023, 21:38
Tak głosowaliście to tak macie.2024 wybory samorządowe i jak zwykłe zagłosujecie na nich.Zapatrzeni są na wodzą Tuska
~Księgowy (niezalogowany) / 24.10.2023, 23:50
Ciekawe że za podwyżkami głosują radni bezrobotni i radni emeryci. Widocznie jest dobrobyt i mają pieniądze.
~Olo (niezalogowany) / 25.10.2023, 07:25
Sami takich radnych wybraliście.I mogę się założyć że po następnych wyborach ci nieudacznicy dalej będą radnymi.
~Sztutowiak (niezalogowany) / 25.10.2023, 15:58
Drynko Katarzyna
Friszkemtu Jan
Krugły Ryszard
Owsiński Marcin
Sikora Jerzy
Szymański Andrzej
Zalewska Anna
Zieliński Zbigniew
To jest ta lista co głosowała za podwyżkami?
No to ludziska robimy zbiórkę na banery z nazwiskami tych sztutowskich patriotów i wieszamy w całym Sztutowie niech wszyscy widzą jakich mamy radnych ,bezradnych którzy doją gminę nic nie robiąc.A że niedługo wybory to te darmozjady będą chodzić i zbierać podpisy.Dziwię się tylko kto ich wybiera?Czy nie ma normalnych kandydatów,którzy choć trochę interesują się losem naszej gminy?Jak mi któryś z tej list przyjdzie po podpis to psem poszczuję.(Kurde,muszę kupić psa).
~Do Sztutowiak (niezalogowany) / 25.10.2023, 22:10
Jak kupisz psa to pamiętaj o obowiązku odprowadzania podatku od czworonoga. Dodatkowo podczas pogryzienia kogokolwiek dobrze mieć ubezpieczenie na wypadek pogryzienia kogokolwiek i czegokolwiek przez twojego pupilka. A tak na serio to 80% składu rady gminy po wyborach się nie zmieni. Taki mamy niestety beton samozagęszczalny w tym środowisku...
~Sztutowiak (niezalogowany) / 26.10.2023, 19:50
Mam nadzieję że ci którzy głosowali będą z dumą płacić . Nie mają jak kasy doić to najlepiej od społeczności. Myślę że najwyższy czas wejść do gminy na górę otworzyć drzwi i jak leci wszystkich na kołach bo już się robi prywatny folwark . Każdy robi co chce. Ludzi są radnymi co słoma z butów wystaje i w życiu poza obszarem woj pomorskiego nigdzie nie był i jego rozwój umysłowy zatrzymał się w Sztutowie. Życia trzeba poznać by można się wypowiadać i zarządzać oddając jakiś sensowny głos
~Święta racja Królu (niezalogowany) / 28.10.2023, 07:35
Sołtys pozatrudniał swoich. Ale już nie długo. Nowy sołtys robi konkurencję. Szykuje się dobra zmiana
~Do Św. Racja .. (niezalogowany) / 28.10.2023, 19:01
Zgadzam się Pan Tomasz byłby dobrym wójtem .
Niech startuje .

~To nie grupa (niezalogowany) / 03.11.2023, 21:37
Panie redaktorze to nie grupa radnych a elita która nie wie nic ale łapę podniesie bo Wójt mówi że jest OK
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.