Sztutowo
4 oC
wtorek, 27 lutego 2024
Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
4 oC

W budżecie Gminy Sztutowo zabrakło pieniędzy na wypłaty diet radnym

26 listopada 2023, 16:20
W budżecie Gminy Sztutowo zabrakło pieniędzy na wypłaty diet radnym
Sytuacja budżetowa Gminy Sztutowo z każdym rokiem kadencji Roberta Zielińskiego pogarsza się w zastraszającym tempie. Tylko w tym roku deficyt budżetowy wynosi ponad 10 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że nowy wójt, który zostanie wybrany w wyborach na wiosnę 2024 zastanie pustą gminną kasę. 

Jednak propaganda Wójta Roberta Zielińskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo dr. Marcina Owsińskiego wszem i wobec swoim zwolennikom głosi, że sytuacja finansowa  gminy Sztutowo jest stabilna.

Sytuacja jest tak stabilna, że tylko w drugim półroczu 2023 roku już dwukrotnie zabrakło pieniędzy na wypłaty pensji dla gminnych urzędników na kwotę łącznie niemal 300 tysięcy złotych. Robert Zieliński rekordowo rozmnożył stanowiska kierownicze w Urzędzie na które trzeba przeznaczać dodatkowe pieniądze podatników. Gmina Sztutowo może pochwalić się bardzo wysoką ilością stanowisk kierowniczych (porównując do podobnych gmin) a co za tym idzie wskaźnikiem wysokości pensji wypłacanych kierownikom, których w zamian za zasługi naznaczył osobiście Robert Zieliński.

Kolejny przejaw stabilnej sytuacji finansowe Gminy Sztutowo miał miejsce na sesji w dniu 20. listopada 2023 roku, gdy zabrakło pieniędzy nawet na wypłatę diet dla radnych Gminy Sztutowo. Jest to o tyle zaskakujące,  że w maju 2023 mandat złożył jeden z radnych - Arkadiusz Walczyk, co powinno spowodować spadek wydatków. Jednak mimo tego na wypłatę radnych zabrakło w tym roku 10 tysięcy złotych. Świadczy to nieudolności włodarzy, którzy w tak prostej sprawie nie potrafią wykonać prostych obliczeń i oszacować kwot wydatków budżetowych.

Sytuacja budżetowa jest tak stabilna, że układ rządzący Roberta Zielińskiego i dr. Marcina Owsińskiego drastycznie podniósł podatki (za śmieci już od grudnia 2023 - wzrost o 65%), zaś od nowego roku wzrosną podatki od nieruchomości (podwyżki nawet o 57%).

Nieoficjalnie wiadomo, że jedną z pierwszych decyzji po uchwaleniu podwyżek dla mieszkańców było wypłacenie sowitych premii i nagród wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Sztutowo. 

Potężny cios w mieszkańców. Robert Zieliński nakazał rekordowe podwyżki podatków i opłat za śmieci w Gminie Sztutowo

 

Czytaj także:
Komentarze (14):

~SK (niezalogowany) / 26.11.2023, 16:39
Może by zlikwidować ten chory organ władzy?
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 26.11.2023, 18:47
Czy handel obwoźny i sprzedaż płodów rolnych przez Ryszarda K. na terenie Urzędu Gminy Robertowi Z. to jest legalny proceder?
~Brawo (niezalogowany) / 26.11.2023, 23:51
Za śmieci i podatek 100% podwyżki...
~Aaa (niezalogowany) / 27.11.2023, 09:07
Co się dzieje na posesji w Łaszce? Jakiś trup?
~Petent (niezalogowany) / 27.11.2023, 09:27
Ten urząd już nie ma żadnej powagi. Wójt zrobił z niego swoje prywatne podwórko i zamiast poważnej instytucji to miejsce handlu pietruszką i sałatą.
~Broszka (niezalogowany) / 27.11.2023, 14:14
Nie zgadzam sie z tym artykułem. Dlaczego ? A dlatego , że :
Ogladam sesje Rady Gminy na i jednej z nich Pan wojt przedstawiał budżet gminy razem ze Skarbnik , I z wypowiedzi Wojta padały słowa ile to nocy nie przespanych ,ile nerwów i wyrwanych włosow z głowy kosztowalo to Szanowną Skarbnik aby budżet Gminy byl tak spięty i skrupulatnie przygotowany.
Z drugiej strony zebrany tam tłum radnych nagradzal to wielkimi brawami. Więc dlatego trudno mi w to uwierzyc Panie Redaktorze .
Bo skoro jest tak dobrze ,to dlaczego jest tak zle?
A co nagród , to w rządzie byla taka pani co skomentowała to tak , cyt.
"Te pieniądze poprostu im sie należaly"
koniec cyt
Dlatego nie wierze w powyższe .

~były wyborca (niezalogowany) / 27.11.2023, 18:41
Działki budowlane już prawie wszystkie sprzedane . Podatki na maksa .Kłamie bez mrugnięcia okiem .
~Bob (niezalogowany) / 27.11.2023, 18:59
Skoro budżet się nie spina, to po jaki grzyb wszyscy radni na poprzednich sesjach głosują za udzieleniem wsparcia finansowego dla Starostwa Powiatowego, CWŻ, albo PK Mierzeja?
~Koniec prywaty! (niezalogowany) / 27.11.2023, 21:46
Pani skarbnik...... Może jej też podwyżkę do równych 10 tys?
~Telewidz (niezalogowany) / 27.11.2023, 22:07
Wójt myśli że mieszkańcy to idioci... płacze przed kamerą że piniędzy ni ma i ni będzię a za chwilę daje premie całemu urzędowi . Co za obślizgły i dwulicowy typ
~do telewidz (niezalogowany) / 28.11.2023, 09:21
W pełni się z tobą zgadzam że to dwulicowy typ .I teraz pomyśl czy pracownicy UG i ich rodziny na wiosnę na niego zagłosują .Pewnie tak .Tacy ludzie jak ja i ty się już na nim poznali .A elektorat potrzebny .Nie łatwo da się oderwać od koryta .
~Ptak Dodo (niezalogowany) / 29.11.2023, 19:52
Plepsy nie pisać mi tu na Wójta bo on zaraz z wami zrobi porządek, on już donosy pisać umi, pisiory sygnalistów wyedukowały nie tylko u swoich, a kto się z nim zadrze ten poczuje na własnej skórze, i będzie z niego brzydka sprawa.
~Jaga (niezalogowany) / 04.12.2023, 10:49
może zostawcie w spokoju urzędników oni rzetelnie i ciężko pracują i należy im się jak każdemu pracownikowi rzetelne wynagrodzenie , radni natomiast nic nie robią zwalniają bogatych z opłat np. śmieci a kasę i to nie małą biorą .
~Mnbv (niezalogowany) / 04.12.2023, 11:27
Jaga dokładnie tak!!!! Radni do dymisji
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.