Sztutowo
8 oC
poniedziałek, 18 listopada 2019
Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
8 oC

Relacja z Sesji Rady Gminy Sztutowo

22 grudnia 2011, 22:25
Relacja z Sesji Rady Gminy Sztutowo
Jak już informowaliśmy wczoraj Rada Gminy jednogłośnie przyjęła budżet Gminy Sztutowo na rok 2012 oraz Prognozę Finansową na lata 2012-2015. Szczegóły tych dokumentów będziemy omawiać wraz z początkiem Nowego Roku. W 2012 roku wydatki Gminy Sztutowo wyniosą 30 milionów złotych, a dochody 23 miliony. 7-milionowy deficyt zostanie pokryty z nadwyżki budżetowej z lat poprzednich.


Przeczytaj jakie inwestycje zostaną zrealizowane w Sztutowie w roku 2012.

Zgodnie z podanym wcześniej porządkiem posiedzenia na tym obrady powinny się zakończyć, ale zamiast 8 punktów, w ostatecznym programie znalazło się łącznie 17 pozycji m.in. Rada podjęła uchwały w sprawie użyczenia na okres 20 lat części działki przy porcie rybackim w Kątach Rybackich, zatwierdzono plan odnowy Kątów Rybackich, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonych kontroli oraz wysłuchano sprawozdań Komisji Rady Gminy z działalności za cały rok 2011.

Możemy zacytować  wszystkie sprawozdania, które składały się z 1 zdania – „Komisja (tutaj wpisać nazwę) odbyła w 2011 (tutaj wpisać liczbę posiedzeń), na których opiniowała materiały na sesję Rady Gminy Sztutowo”.  Sprawozdania z prac wszystkich Komisji przyjęto jednogłośnie.

Następnie Wójt Gminy Sztutowo, Stanisław Kochanowski odpowiadał na wnioski złożone przez Radnych. Pytań nie było zbyt wiele a  powaga niektórych spraw pozostawiała wiele do życzenia, m.in. sprawa zgłoszona przez radnego z Kątów Rybackich, który informował o hałasującym  psie jednego z mieszkańców.

Na koniec Wójt przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności. Mówił m.in. o problemach z wnioskami transgranicznymi , o czym pisaliśmy tydzień temu. Ponadto dowiedzieliśmy się, że wiosną powiat nowodworski ma przeprowadzić remont drogi Sztutowo – Grochowo III, której stan pozostawia wiele do życzenia.

Kolejnym ważnym tematem była sprawa podatku „janosikowego”. Samorządowcy znad Zalewu Wiślanego po raz drugi byli w Ministerstwie Finansów i wciąż w Warszawie nie podjęto decyzji co do sposobu naliczania należności dla Skarbu Państwa. O szczegółach tej sprawy można przeczytać w drugiej części wywiadu z Wójtem.

14 i 15 grudnia 2011 oficjalnie oddano do użytku ulicę Brzozową oraz Morską w Kątach Rybackich. Wkrótce zamieścimy fotorelacje z tych zakończonych inwestycji.

Komentarze (2):

~młodszy (niezalogowany) / 23.12.2011, 09:48
Czyli komisje rady właściwie nic nie robią, bo opiniowanie materiałów na sesję trudno nazwać pracą
Ani kontroli, ani wyjazdów, ani spotkań z ekspertami i mieszkańcami, wielkie nic, poza dietami, które się niedawno zwiększyły - im więcej posiedzeń i "opiniowania materiałów na sesje" tym więcej kasy. Czasu nasi emeryci w radzie mają dużo, a emerytury radnych-emerytów małe są...
~młodszy od młodszego (niezalogowany) / 23.12.2011, 14:55
Wszystko w tej gminie "pozostawia wiele do życzenia" . Po co taka Rada Gminy,pieniądze wezmą, kawkę wypiją i tyle.Ani me ,ani be, ani kukuryku. Jak wójt zagra tak Radni zatańczą. Najważniejsza sprawa dla Radnego z Kątów Rybackich to szczekający pies!!!
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.