Sztutowo
-5 oC
środa, 23 stycznia 2019
Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
-5 oC

Sztutowo: wieźli w samochodzie narkotyki i skradzione znaki

5 maja 2017, 16:00
Sztutowo: wieźli w samochodzie narkotyki i skradzione znaki
Policyjna kontrola bmw zakończyła się zatrzymaniem 23 – latka z powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze znaleźli leżące przy aucie zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. W bagażniku pojazdu znaleziono jeszcze kradzione znaki drogowe.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W sobotę około godz. 1.30 w Sztutowie uwagę policjantów z nowodworskiej drogówki zwrócił pojazd, który parkował z włączonymi światłami drogowymi w pobliżu miejscowego muzeum.Policjanci postanowili to sprawdzić. Gdy dojeżdżali do bmw to zauważyli jak mężczyzna siedzących w aucie na miejscu kierowcy wyrzuca przez uchylona szybę zawiniątko.

W miejscu tym policjanci znaleźli leżące na drodze dwa woreczki z zawartością suszu roślinnego. Po dalszym sprawdzeniu testerem okazało się ,ze jest to marihuana o wadze 6 gram.Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna ten od razu przyznał,że zawiniątko należy to do niego, a okazał się nim 23 - latek, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

Dodatkowo pojazd bmw parkował na ,,kopercie" czyli miejscu zastrzeżonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej i jego kierujący czyli 23-latek został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej jednostki. Tego samego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Kara nie ominie również pasażera pojazdu bo policjanci w trakcie dalszych czynności tj. przeszukania bmw w jego bagażniku znaleźli trzy znaki drogowe. Do ich kradzieży przyznał się pasażer pojazdu 19-latek, również mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Z jego wyjaśnień wynikało, że znaki pochodzą z terenu pobliskiej miejscowości Stegna, a sam sprawca nie potrafił wyjaśnić dlaczego postanowił je ukraść. Miejscowi policjanci niebawem przekażą sprawę do Sadu w Malborku z wnioskiem o ukaranie 19-latka. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Natomiast znaki wrócą natychmiast na swoje miejsce.

 


Zdjęcie

 

 

 


Zdjęcie

 Komentarze (1):

Znaki drogowe???? Niedługo ukradna walec albo radiowóz!!!!!

~Zaostrzyć prawo (niezalogowany) / 05.05.2017, 16:56
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.