Sztutowo
-2 oC
czwartek, 13 grudnia 2018
Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
-2 oC

Remont w szkole przełożony na 2018 rok. Wykonawca nie był przygotowany do prac

10 sierpnia 2017, 11:00
Remont w szkole przełożony na 2018 rok. Wykonawca nie był przygotowany do prac
W związku z wieloma pytaniami w sprawie remontu instalacji elektrycznej w Szkole w Sztutowie, informujemy że ww remont nie zostanie zrealizowany podczas trwających obecnie wakacji i został przełożony na rok 2018. Według informacji jakie uzyskaliśmy w Urzędzie Gminy Wykonawca wyłoniony w przetargu nie stawił się na wyznaczony w umowie termin przejęcia terenu prac. Dodatkowo wykonawca miał do dyspozycji znacznie mniejszą ilość pracowników niż wynikało to z umowy.

Taka sytuacja spowodowała, że z winy Wykonawcy, nie było możliwe zakończenie prac przed zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dlatego też umowa z wykonawcą wybranym w przetargu została wypowiedziana oraz Urząd Gminy naliczył wykonawcy kary w wysokości kilkudziesięcu tysięcy złotych, które zasilą budżet gminy Sztutowo. W związku z powyższą sytuacją remont zostanie przeprowadzony w kolejne wakacje w roku 2018.

Środku unijne, które pozyskała na modernizację Gmina Sztutowo nie są zagrożone.
 


Czytaj także:

Komentarze (3):

Tylko żadnych Ukraińców!!!!!! Po tych paprakach trzeba wszytko poprawiać.

~Do Wójta. (niezalogowany) / 10.08.2017, 20:06
Do Wójta Sam jesteś paprak.

~kat (niezalogowany) / 10.08.2017, 23:18
Tutaj sie troche dziwie ze Sztutowiacy maja dobra tradycje pomagania innym a sami nie potrafia zorganizowac swojego Kontraktora do remontow swojej szkoly ?? Czyzby naprawde nie bylo takich ,ktorzy maja pozwolenia budowalne .Czy kazdy tylko jest mocny buzi.To sa wasze dzieci i wasza szkola .Jesli ktos zewnatrz bedzie to robll to pieniadze z gminy pojda do czyjes kabzy a nie zostana w Gminie Sztutowo .Chyba ze sa tylko nauczeni brac i krytykowac .Jesli chodzi o oswietlenie na szkole czy podobne sprawy dlaczego nie mozna z korzystac zeby na supie zainstalowac solar panel .Energia za darmo .Czy maja to byc zarowki take czy take to tylko zalezy od gminy nie od nikogo .Jesli bierzesz do siebie fachowca to chcesz zeby zrobil ci tak ale tez pod wzgledem bezpieczenstwa jak ty chcesz nie jak on chce .To samo w szkole .Instalacja elektryczna to nie drewno ze po czasie trzeba wymienic .Chyba ze zle zostala zalozona to wtedy trzeba scigac tych co wzieli pieniadze i zle ja zalozyli a nie myslec ze to moj kolega .Ile potrzeba jeszcze lat zeby Sztutowiacy zaczeli myslec samodzielnie a nie ze ktos za nich mysli a placa ze swojej kieszeni .Potem lament ze nie ma w gminie pieniedzy

~lusiak (niezalogowany) / 12.08.2017, 20:59
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.