Sztutowo
13 oC
czwartek, 4 czerwca 2020
Imieniny: Christy, Helgi, Karola
13 oC

Kolejna sztutowska sonda

30 stycznia 2012, 22:15
Kolejna sztutowska sonda
Zapraszamy do oddawania głosów w nowej sztutowskiej sondzie. Tym razem pytamy o zdanie naszych czytelników na temat przekopu Mierzei Wiślanej. Wyniki poprzednich ankiet można znaleźć tutaj. Przypomnijmy, że Urząd Morski w Gdyni na początku stycznia ogłosił konsultacje społeczne w sprawie tej inwestycji - czytaj więcej tutaj.


Komentarze (23):

~do redakcji (niezalogowany) / 31.01.2012, 19:46
Kto konstruował nową sąde??? Czy uważacie że pieniążki na przekop szły by z gminnego budżetu? Bo ja w to szczerze wątpie ponieważ tylo milionowego aby sfinansować przekop nigdy nie będzie. Co innego budowa umocnień, wałów i melioracja to jak najbardziej należy do gminnych inwestycji. Więc co ma piernik do wiatraka???
~czytelnik (niezalogowany) / 31.01.2012, 21:04
A gdzie w sondzie jest napisane, że pieniądze mają być z gminnego budżetu. Nawiasem mówiąc to wały przeciwpowodziowe i melioracja głównych cieków wodnych(zalew, królewiecka czy Szkarpawa) do zadań gminy nie należy. Także zastawmy wiatraki w spokoju, bo na Żuławach to sztuki zostały i to w bardzo kiepskim stanie.
~do laika (niezalogowany) / 31.01.2012, 21:06
gapo , wały i melioracja na pewno nie gmina
~??? (niezalogowany) / 31.01.2012, 22:22
więc kto powinien o to zadbać jeśli nie gmina?
~do laika i redaktora (niezalogowany) / 01.02.2012, 07:54
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych . Przekop i ochrona p-powodziowa to różne źródła finansowania, a tak sformułowana sonda może wywołać niejasności !!!
~laik; (niezalogowany) / 01.02.2012, 11:48
Przepraszam za moją nie wiedze, ale właśnie o to mi chodziło.Bo ludzi którzy chcą przekopu dzieli się na dwie grupy!
~;) (niezalogowany) / 01.02.2012, 11:57
Dlatego u mieszkańców , którzy nie są w temacie taka interpretacja spraw wprowadza w błąd i wywołuje wiele niejasności i nieporozumień , a poza tym średnio co drugie logowanie tego samego komputera pozwala na ponowne oddanie głosu !!!!!!
~do laików (niezalogowany) / 01.02.2012, 17:12
zarząd melioracji jest finansowany przez województwo, przekop będzie finansowało państwo. Tylko jaki jest sens wydawania 600 milionów złotych na przekop, skoro województwo nie jest w stanie dać nawet kilku milionów zł na uporządkowanie i umocnienie wałów? Jestem za przekopem, ale najpierw niech województwo bądź państwo zapewni pieniądze na nasze bezpieczeństwo!!
~Przemo (niezalogowany) / 01.02.2012, 17:56
i znowu powracamy do punktu wyjścia czyli ile by nie dali to i tak zostaną gigabobry co wszędzie zrobią dziury... zresztą jak wyżej nie od jednej instytucji zależą obie inwestycje, a co do sądy i tak jest do bani bo nie odzwierciedla ile ludzi chce przekopu a ile nie, i na ktorej można głosować co drugi dzień...
~taka jedna (niezalogowany) / 01.02.2012, 18:39
PRECZ Z PRZEKOPEM, SĄ WAŻNIEJSZE SPRAWY!!!!
~do jednej (niezalogowany) / 01.02.2012, 18:54
czyli np. jakie sprawy?
~Przemo (niezalogowany) / 03.02.2012, 13:35
proponuje zakończyć tą sąde ponieważ można na nią głosować już drugi raz z tego samego komputera!
~prof. Miodek (niezalogowany) / 03.02.2012, 13:43
Przemo: a ja proponuję Cię wyposażyć w słownik ortograficzny :puke:
~do miodek (niezalogowany) / 03.02.2012, 15:47
jak nie rozumiesz to idź do przedszkola
~taka jedna (niezalogowany) / 05.02.2012, 12:41
czyli np. jakie sprawy?
do jednej
Np. wały. Poza tym nie wiadomo jak się zakończy ingerencja człowieka w środowisko. Jeżeli mają zaniknąć plaże albo się zwężą - to ja dziękuję. Zostaniemy bez pracy, turyści nie przyjadą do nas. Niech Elbląg (bo im najbardziej na przekopie zależy) przetrze oczy i spojrzy realistycznie na te "swoiste szklane domy". Mogą przecież wozić towary statkami Szkarpawą do Wisły i na morze. No ale przecież ktoś zrobił projekt przekopu i chciałby wziąć za to pieniążki i to nie byle jakie i przy okazji podzieliłby się nimi z innymi zwolennikami przekopu. I jak tu nie forsować takiego przedsięwzięcia, toż to przecież byłoby prawie jak grzech! javascript:setsmiley2n(' :roll: ');
~do jednej (niezalogowany) / 05.02.2012, 20:10
czyli pisz dokładniej koleżanko że sprawa a nie sprawy. Proponuje Ci zagłębić się bardziej w temat i poczytać np. o przekopie kanału korynckiego, czy kiedy został przekopany w 1893 roku spowodowało to tego samego roku krach na giełdzie w Nowym Yorku? NIE!!! więc nie pisz takich bzdur o zwężaniu plaż bo jeszcze ktoś w to uwierzy... jeżeli już o tym mowa to dzięki przekopowi plaże jedynie mogą się wydłużyć ale pod względem tak dużego akwenu wodnego jak Morze Bałtyckie to nie gra kompletnie żadnej roli. Chyba że takie przekopy na mierzeji robilibyśmy co kilometr jednak nawet wtedy stan morza obniżył by się max o kilka cm. Jeżeli mam wyjaśnić Ci dokładniej i opisać na czym polegają proste prawa fizyki z chęcią to zrobie jednak myśle że nie jesteś aż tak "inteligentna";) a co do projektu przedsięwzięcia to wybacz ale ja też tyle pracy i czasu nie oddał bym za friko. i jeszcze znów powraca temat szkarpawy, małe barki może i przez wąski most i niską śluzę na gdańskiej głowie przepłyną ale nie poważne transportowce!!!
~czing (niezalogowany) / 05.02.2012, 20:23
Na pewno dużym problemem będzie (jeśli do przekopu dojdzie) utrzymywanie toru wodnego, czyli innymi słowy jego pogłębianie. Prawdopodobne jest, że zyski ekonomiczne będę mniejsze od strat ekonomicznych związanych z tym przekopem, dlatego ja jestem na nie :)
~Przemo (niezalogowany) / 05.02.2012, 23:20
Jeszcze nikt nie wybudował a już każdy wie jak będzie, czing podaj jakiś przykład na świecie gdzie tak się właśnie dzieje.
~taka jedna (niezalogowany) / 06.02.2012, 22:27
Mądralo, inteligencie, ekspercie, znawco praw fizyki!!! Pisałam o sprawach a nie o sprawie. Przeczytaj uważnie. Co do Kanału Korynckiego, to akurat tam byłam i widziałam, tylko co ma piernik do wiatraka. Inny klimat, brak sztormów o takim jak u nas nasileniu, skały itp.
Skoro jesteś taki alfa i omega to czemu piszesz z "bykiem" słowo "mierzeja" w dopełniaczu???? Coś niedouczony nasz ekspert, oj niedouczony.
Jak "poważne transportowce" - cytuję Ciebie - miałyby pływać
po płyciutkim jak sadzawka zalewie?
Budowa portu we Władysławowie przyczyniła się podobno do degradacji Płw. Helskiego. Daleko nie trzeba szukać.
Odnosząc się do mojego wpisu z 5. lutego , chciałabym przypomnieć, że ludzie z E-ga w 98 r. chcieli naszą gminę i Krynicę przejąć do woj. warm.-maz, ale nastąpiło "pospolite ruszenie" i ukręciliśmy im nosa. Lobby elbląskie ze sławetnym posłem Walendziakiem "wykopali" z archiwum jakieś mapy z nieistniejącymi drogami (wzdłuż brzegu zalewu), po których mielibyśmy jeździć np. do Elbląga, aby nie przekraczać granicy woj. pomorskiego. Myśleli, że Ci w rządzie uwierzą. Nie dajmy się przekręcić, bo Elbląg chce kolejny raz nas wykorzystać, realizując swoje "sny o potędze", tym razem morskiej.
~do jednej (niezalogowany) / 07.02.2012, 00:11
Mam nadzieje że tam byłaś i nie tylko na zdjęciach u wujka google, ja również tam byłem i to nie jednokrotnie i nie tylko w lato jak każdy przeciętny polak. i powiem Ci szczerze że nie chciałabyś płynąć 600-osobowym promem podczas sztormu bo buja jak cholera a większość wtedy siedzi z głową w sedesie! Skały są ale niestety nie w tej części i nie w części prowadzącej przez kanał bo chyba nigdy by nie powstał. Apropo zalewu może tego nie wiesz ale niektóre statki transportowe mają zaledwie 1,2m zanurzenia, ale to jednak też jest za mało więc w skład tego "wielce kosztownego" projektu o którym mówiłaś wcześniej również wchodzi drenaż i pogłębienie zalewu do 4m jak działo się to na początku lat 90ych. Mówie o wąskiej nitce pogłębienia nie o całym zalewie.

Słuchaj, podobno to wiesz.... że życie to sen, oprzyj się naukowymi tekstami i dowodami i wtedy mnie przekonasz, a nie piszesz o rzeczach wyssanych z palca. Wpierw zwężanie plaż, teraz degradacja płw helskiego. Kiedy powstanie kanał żeglugowy przeciwnicy powiedzą lub napiszą że to przez niego mamy więcej kormoranów bo mają więcej miejsca do łowienia ryb i co uwierzysz im?
Odnosze wrażenie że Ty nie jesteś przeciw powstaniu kanału tylko przeciw miastu Elbląg, ja również się ciesze że jesteśmy w woj pomorskim. Nie darze mieszkańców elbląga jakąś przesadną sympatią tylko myśle głównie o dobru naszych terenów i w końcu o wyzwoleniu się z pod rosyjskiego protektoratu!!!
~chłopak z sąsiedztwa (niezalogowany) / 07.02.2012, 17:52
a ja mogę zagłosować już ze czwarty raz w przeciągu tygodnia :roll:
~pawlak (niezalogowany) / 07.02.2012, 18:07
do takiej jednej: a w Krużewnikach ty była?
~taka jedna (niezalogowany) / 07.02.2012, 22:26
Pawlaku, o co Tobie chodzi??? W Krużewnikach nie byłam (ale czy coś straciłam przez to?) ale w wielu miejscach Europy i nie tylko, chwalić się nie zamierzam, bo nie lubię.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.