Sztutowo
23 oC
czwartek, 20 czerwca 2019
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
23 oC

Pilnie potrzebna pomoc dla Kacperka chorego na nowotwór

6 lipca 2018, 11:16
Pilnie potrzebna pomoc dla Kacperka chorego na nowotwór
Mam na imię Kacper, nie jest mi dane chodzić do przedszkola i żyć jak wszystkie normalne dzieci, ponieważ choruję na bardzo rzadką chorobę jaką jest złośliwy nowotwór tkanek miękkich. Nowotwór o bardzo rzadkim występowaniu, prawdopodobnie jestem jedynym dzieckiem w Europie z tym nowotworem, o tej mutacji genu fuzyjnego.

W marcu przeszedłem operację wycięcia niechcianego kolegi z mojej nóżki, niestety w czerwcu okazało się, że on nie daje za wygraną i wrócił…. Wrócił ze zdwojoną siłą, tym razem oprócz nóżki, zaatakował moje płuca. W chwili obecnej pobieram chemioterapię w Akademii Medycznej w Gdańsku na Oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Niestety ta chemia nie jest w stanie mi pomóc. Istnieje szansa na moje zdrówko, szansa na zastosowanie leczenia celowanego jakim jest poddanie mnie badaniom klinicznym nad lekiem, który jest produkowany w Niemczech, w Heidelbergu. Obecnie lek jest w II fazie testów klinicznych, aby mógł być refundowany i dopuszczony do obrotu potrzeba kogoś takiego jak ja, z moją chorobą. Są bardzo duże szanse, że lek zadziała, zadziała na mnie i dzięki mnie ocali inne dzieci. Dając szansę mi, dajemy szansę innym dzieciom z moją przypadłością. Niestety moich rodziców nie stać na moje leczenie, a NFZ odmówił refundacji. Lek wyceniono na 50 000 euro, za jeden rok leczenia. Moja choroba była konsultowana przez Europejskiego Koordynatora ds. leczenia guzów tkanek miękkich, który właśnie zalecił leczenie mnie lekiem z Niemiec.

Obecnie jest to jedyna szansa na uratowanie mojego życia. Proszę pomóżcie mi w tej walce, w walce dla mnie i mojej rodziny. W domku czekają na mnie rodzice, starszy braciszek Alan i młodsza siostrzyczka Maja. Bardzo ich kocham i nie chcę się z nimi rozstawać.

Pomóc Kacperkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1627 pomoc dla Kacpra Bergmann”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kacper:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1627 Help for Kacper Bergmann”

Aby przekazać 1% podatku dla Kacperka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1627 pomoc dla Kacpra Bergmann”


Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.