Sztutowo
3 oC
piątek, 22 listopada 2019
Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
3 oC

Kampania wyborcza zakończona. Trwa cisza wyborcza

19 października 2018, 23:59
Kampania wyborcza zakończona. Trwa cisza wyborcza
Dokładnie o godzinie 24:00 z piątku na sobotę zakończyła się kampania wyborcza, a jednocześnie rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli, do godziny 21:00 (jeśli żadna z Obwodowych Komisji Wyborczych nie przedłuży głosowania). Zgodnie z kodeksem wyborczym w czasie ciszy wyborczej zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek agitacji, czy publikowania sondaży wyborczych. Za złamanie ciszy wyborczej grożą wysokie grzywny - media za publikację sondażu mogą zostać ukarany karą finansową od 500 tysięcy złotych do 1 miliona złotych. 

Karę finansową do 5 tysięcy złotych mogą otrzymać osoby łamiące ciszę wyborczą poprzez czynną agitację na rzecz danego komitetu bądź kandydata. Dotyczy to także portali internetowych, które przez Państwową Komisję Wyborczą traktowane są jak prasa. Cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.00 - w momencie zamknięcia lokali wyborczych. Wtedy dopiero będzie możliwe podawanie w mediach nieoficjalnych wyników wyborów.

Cisza wyborcza obowiązuje także w portalach internetowych. Na stronie sztutowo.com nie publikujemy w czasie ciszy wyborczej żadnych materiałów wyborczych. Usuwane są też komentarze o takim charakterze, jak również te o wydźwięku agitacyjnym.


Komentarze (1):

~Drapieżna (niezalogowany) / 20.10.2018, 07:42
Kampania wyborcza zakończona. Ale drapieżna była.....
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.