Sztutowo
12 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
12 oC

Trwają prace przygotowawcze na terenie Przekopu Mierzei Wiślanej

15 września 2019, 16:50
Trwają prace przygotowawcze na terenie Przekopu Mierzei Wiślanej
Na terenie inwestycji Przekopu Mierzei Wiślanej trwają kolejne prace przygotowawcze. Urząd Morski w Gdyni prowadzi prace związane z usuwaniem i przemieszczaniem roślinności w obrębie siedliska *1150 na Zalewie Wiślanym - zgodnie z decyzją środowiskową z dnia 05.12.2018.

Czytaj także:
Komentarze (14):

~KK (niezalogowany) / 15.09.2019, 22:25
Hehe pożyjemy zobaczymy. Ale jestem Za
~Obym się mylił (niezalogowany) / 16.09.2019, 15:39
Zdzieraja trawę... Po co? Załadować z ziemią na wywrotki albo barki i wyjazd!!!! To mi wygląda na pracę pod publikę. PiS wygra wybory i będzie koniec przekopu. Popis ni złamie zakazu Merkel- Putin.
~Ochódzki Ryszard (niezalogowany) / 17.09.2019, 14:18
A jak się dogadają,że przekop naszej mierzeji jest podyktowany argumentami obronnymi /a podobno tak jest/ to lotniskowiec Saratoga będzie mógł wpłynąć i zacumować w "porcie wojennym Elbląg" przy ul. Nowodworskiej i strzec naszych granic.Jarząbek trenerze II-ej klasy klubu "Tęcza" ! Może Wy spróbujecie wytłumaczyć tzw. społeczeństwu ,że jest robione w tzw. bambuko. Pozdrowienia "łubu dubu"
~Cogito (niezalogowany) / 18.09.2019, 21:08
Pozdrowienia dla Miłośników Hibernacji i przekopu i tego swoistego nihilizmu.

Zanim zjem gruszkę z moje wierzby. Podzielę się refleksją siedząc na drewnianym kamieniu w słonecznym cieniu zobaczyłem młodą staruszkę która rzekła w porcie były trzy statki jeden cały, drugiego połowa a trzeciego wcale nie było. I z tego statku co nie było - i sądzę, że na taką żeglugę należy stawiać na Latające Holendry - bo to jest Przeszłość.

Przetarg nie został rozstrzygnięty i nie wiadomo czy w ogóle do niego dojdzie, nie mowiąć już o ostatecznym ustaleniu ceny tej inwestycji, Nie wiadomo, to znaczy wiadomo ile ten przekop będzie kosztował. Jedno co jest pewne koszty całkowite tej budowy będą wychodzić w trakcie budowy, tak naprawdę nie wiadomo jak wysokie będą koszty dodatkowe - nieprzewidziane w projekcie, ale konieczne do jego realizacji. Logicznym jest to, że nikt nie przeprowadzi przetargu nie znając pełnego kosztu tej inwestycji. Między bajki włóżmy sobie, że będzie kosztował on miliard - cena już znacznie urosła od 660 milionów i stale rośnie.
Miłośnicy przekopu i hibernacji powinni zdać sobie w końcu z tego sprawę, że nas na ten przekop nie stać, nie tyle na jego budowę, ale jego utrzymanie - bo zaprawdę jak wam powiadam, któryś z gdańskich profesorów - udało mu się przedstawić optymistyczny plan zwrotu tej inwestycji po ponad 500 latach. 500 to nawet nie myślenie strategiczne - to jakaś nowa kategoria ekonomiczna. Jak można było tego dokonać skoro ta inwestycja ma być tylko pod kreską po wsze czasy? Widocznie można,

Zacznę od tego:

Po Historycznym Rejsie przez cieśninę Pilawską na jachcie Misia 2 poseł Krasowski otworzył nowy szlak żeglugowy. Był to okres kiedy swobodnie można było podróżować, ale o ile dobrze pamiętam aby jakikolwiek statek pełnomorski wpłynął na Zalew - powód prosty - średnia głębokość to niecałe dwa metry podczas gdy największa głębia zalewu to 5 i pól metra czyli tyle ile ma piwo. Dlaczego nie wpłynął - gdyż zła Rosja zablokowała dostęp. Dlatego, że nei było toru wodnego dla dużych statków i w w zasadzie możliwy był ruch tylko barek.

Nasze relacje z Rosją nie były nigdy dobre, trudną i bolesną historię, ale w odróżnieniu od Ukrainy Rosja przyznała się do Katynia w odróżnieniu od Wołynia. Dzieli nas z Rosją dużo, ale Zachód z Rosją łączy ogromny chłonny rynek - zresztą Elbląg też. To jest jednak temat na inną dyskusję.

Wiedziałem, że tak będzie. Ten projekt i tak będzie zarzucony po wyborach i tak do kolejnych wyborów aż w w końcu umrze śmiercią naturalną - tudzież czytaj ekonomiczna. <strong> Temat przekopu będzie wracał jak bumerang, aż stanie się swoim sarkastycznym odbiciem , wywołującym uśmiech politowania godny </strong>

Czy ktoś z was czytała książkę prof. Jednorała na temat Przekopu - ja nie tylko ją czytałem ja ją mam. Wnikliwym czytelnikom proponowałbym zwrócić uwagę ile wynosi analiza ekonomiczna tego przedsięwzięcia?? Dziwnym trafem ta ksiązka szybko stała się "białym krukiem" i nie jest osiągalna - ciekawe dlaczego?

A tak przy okazji jak zakończyło się zamieszanie z elbląską częścią przekopu czyli torem wodnym od strony Elbląga na który Elbląg ma wysupłać kasę z własnej kieszeni?
O wiele taniej byłoby wybudować port u ujścia Wisły i aktywować gospodarczo martwą martwą rzekę jaką jest Wisła i wpleść ją do logistyki Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Chodzi o to, że tych minusów jest tyle, że nawet te plusy których nie ma nie są w stanie ich przysłonić.

Na koniec powinienem wymienić koszty, ale zrobię to później
~Do Cogito (niezalogowany) / 18.09.2019, 21:41
Won Krynicki trollu
~P (niezalogowany) / 18.09.2019, 22:17
Cogito dlaczego pan to pisze? Kto Panu płaci za te steki kłamstw? Mieszczanie Krynicy? A może Putin z Merkel? A może papież ekolog i XIJINPING?
~Brawo rząd (niezalogowany) / 19.09.2019, 01:16
Szeroką plaża, kanał, turyści. Wszystko w gminie sztutowo. Krynica wraca jako wieś do gminy sztutowo
~Cogito (niezalogowany) / 21.09.2019, 22:00
Pozdrowienia dla Miłośników Hibernacji i przekopu i tego swoistego nihilizmu.

To są tylko prace pozorne i takowymi pozostaną. Widać, ze mają one pewien cykl - będą się powtarzać aż do śmierci ekonomicznej tego przekopu.
W głębi duszy mieszkańcy Sztutowa zdają sobie sprawę, że ten przekop nie przyniesie żadnych korzyści - po prostu wolą żyć nadzieja. To mi przypomina kampanię Bronisława Komorowskiego to ta gdzie w tle jeździły te same ciężarówki W zasadzie po co prace są ? No właśnie po co? Są bo są, i koniec, to nie te czasy, że ktoś nie zapyta się. Mieszkańcy Sztutowa żyją nadzieją, że ten przekop coś zmieni. Jest to tylko iluzja i nadzieja która umiera ostatnia - co i tak jest nadmiernym optymizmem,

O ile mi wiadomo PiS stracił Elbląg, kolejni kandydaci nie mogą znaleźć uznania wyborców, i pomimo dużej przewagi w sondażach sytuacja będzie powtarzać się.

Liczę bilans strat (zysków na razie niet) Teren przekopu należy do Sztutowa, ale Sztutowo nie będzie beneficjantem tego przekopu. Jeżeli będą jakieś korzyści. Jak Sztutowo zabezpieczyło swoje interesy w tym przekopie, czy jest w tym przedsięwzięciu gospodarczym ma jakiekolwiek udziały? Przecież Gmina Sztutowo wnosi dość istotny wkład w postaci aportu jakim są tereny na Mierzei pod przekop no i tereny zalewowe i morskie.

CZY GMINA SZTUTOWO, A RACZEJ JEJ MIESZKAŃCY COŚ MOGĄ O TYM POWIEDZIEĆ, A RACZEJ CZY COŚ WIEDZĄ? Akcje czy udziały w tej inwestycji dają prawo do zysków, JEDNAK PRZEDE WSZYSTKIM PRAWO DECYDOWANIA O TEJ INWESTYCJI, Jak wygląda kwestia partycypowania w zyskach z przekopu? CZY NP. STATKI PRZEPŁYWAJĄCE PRZEZ TEN PRZEKOP BĘDĄ PŁACIĆ MYTO JAK NA AUTOSTRADZIE? NO CHYBA TAK? Czy projekt przewiduje zainstalowanie jakiś punktów poboru opłat,

KOLEJNA RZECZ CZY TEN NOWY ŚWIAT - BO TAK NAZYWA SIĘ TA MIEJSCOWOŚĆ GDZIE MA BYĆ PRZEKOP W OGÓLE NALEŻY DO SZTUTOWA?

Powiedzmy, że przetarg zostanie ogłoszony. Każdy kto będzie składać ofertę, będzie również miał swoją wizję jak to zrobić, jak będzie chciał przesadzić trzcinowiska to to zrobi, ale robienie tego teraz nie ma sensu. TAK JAK Z EKONOMIĄ TAK I Z BIOLOGIĄ NIE WYGRA SIĘ - TE TRZCINOWISKA CZY TA FAUNA I FLORA ODRODZĄ SIĘ Z POWROTEM - WRÓCI Z POWROTEM NATURALNA RÓWNOWAGA. NAWET TEN BARBARZYŃSKO WYCIĘTY LAS ODROŚNIE - MOŻE DŁUŻEJ ALE TO KWESTIA CZASU,

Czy Sztutowo w ogóle zamierza wystawić rachunek za tę inwestycję? Czy zamierza się patrzeć i tylko patrzeć. Czy zamierza być beneficjentem, który ma to zagwarantowane ? Chyba najwyższy czas na konkrety.

To co mnie tak zastanawia - to korzyści jakie odniosą mieszkańcy mierzone ilością pieniędzy w portfelu czy wiedzą ile każdy z osobna na tym zarobi?
~Sztutowiec (niezalogowany) / 22.09.2019, 19:18
O to wiesz nawet co ludzie myślą w duchu...... Nie źle.
~Putin (niezalogowany) / 22.09.2019, 22:11
krynicki trol za ruskie kopiejki się znowu uaktywnił
~Stary Kryniczanin (niezalogowany) / 23.09.2019, 16:09
Cogito ja tu widzę błędne koło. kolejnym elementem tego skończonego cyklu będzie.
-Przekopanie Mierzei ale to w kolejnych wyborach i to pod warunkiem że trzciny znowu nie zarosna, wiadomo że zarosna.
- I kolejny etap znowu to samo.
.-
-
~Brawo (niezalogowany) / 27.09.2019, 15:35
Jak ta belgijska firma ruszy to przekopia to w kilka miesięcy!!!! Oni nie takie rzeczy robili. Drugi kanał sueski kopali
~Brawo (niezalogowany) / 28.09.2019, 15:21
Jak ta belgijska firma ruszy to przekopia to w kilka miesięcy!!!! Oni nie takie rzeczy robili. Drugi kanał sueski kopali
~Jurek Kiler (niezalogowany) / 12.10.2019, 19:03
Ruskie tylko czekają na koniec budowy przekopu. Wtedy udostępnią dla żeglugi cieśnine Pilawską i będzie wstyd ,dupa i kamieni kupa.I wtedy W.. W. Putin powie ,że za te pieniądze mogliście w USA zoperować 1000 chorych na serce dzieci.I nawet dostarczyć je rządowym samolotem ,bo jest teraz jak Kuchciński nie lata do Rzeszowa wolny ,a piloci muszą latać.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.