Sztutowo
15 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
15 oC

Robert Zieliński przypomniał sobie o mieszkańcach. Będzie spotkanie w sprawie Parku Krajobrazowego

21 października 2019, 20:30
Robert Zieliński przypomniał sobie o mieszkańcach. Będzie spotkanie w sprawie Parku Krajobrazowego
W wyniku naszych publikacji i ogromnego zainteresowanego mieszkańców Wójt Robert Zieliński przypomniał sobie o mieszkańcach gminy Sztutowo i zwołał zebranie dotyczące planów powiększenia Parku Krajobrazowego, pomimo że w proces wprowadzenia tego pomysłu był zaangażowany przez wiele miesięcy i na żadnym etapie nie uznał za stosowne konsultowania tego kluczowego dla przyszłości i rozwoju gminy Sztutowo przedsięwzięcia z mieszkańcami.

Zebranie odbędzie się w środę 23. października 2019 o godz. 15:30 w Urzędzie Gminy Sztutowo.

Okazuje, się że kluczowy dla dalszego procedowania projektu dokument został utajniony przed mieszkańcami i Radnymi Gminy Sztutowo, bowiem 1.10.2019 r. Zarząd Województwa Pomorskiego wystąpił do Rady Gminy Sztutowo z wnioskiem o uzgodnienie projektu uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie utworzenia Parku Krajobrazowego Mierzei i Żuław Wiślanych.

Rada Gminy może uzgodnić projekt negatywnie lub pozytywnie. W przypadku braku uchwały Rady Gminy w ciągu 30 dni (czyli do końca października 2019) projekt uznaje się za uzgodniony pozytywnie. Można powiedzieć, że Radni zostali postawieni przed faktem dokonanym i będą musieli podjąć uchwałę praktycznie w ostatnim możliwym terminie. Obecnie oczekujemy jaką wersję dokumentu (pozytywną czy negatywną) przedstawi Wójt. Sesja ma się odbyć 29. października 2019 roku.

Dziś otrzymałem także prośbę od kierownika Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślanego Wojciecha Wocha o publikację swojego stanowiska. Nie opublikuję go, ponieważ Pan Woch zamiast skupić się na pełnej istocie problemów jakie będą mieli mieszkańcy gminy Sztutowo (w szczególności rolnicy) przyjął sobie za ważniejsze atak osobisty na moją osobę zarzucając mi "kłamstwa", "dezinformację", i "straszenie mieszkańców" oraz wybiórcze przedstawienie rzekomych samych "korzyści" dla gminy Sztutowo. Nie ma i nie będzie zgody na publikowanie treści mających na celu zmanipulowanie faktów i celowe szkalowanie mojej osoby. Kwestia lekceważącego podejścia Pana Wocha do konsultacji projektu z mieszkańcami gminy Sztutowo będzie jeszcze w sposób odpowiedni przedstawiona.

Chciałbym jeszcze przedstawić istotne fakty co do proponowanego projektu poszerzenia Parku Krajobrazowego, aby zwrócić uwagę jak zostali potraktowani mieszkańcy i na jakie warunki zgodził się Wójt Gminy Sztutowo i Wójt Gminy Stegna.

  • w gminie Stegna w projekcie granic Parku Krajobrazowego wyłączone są wszystkie miejscowości (Stegna,  Jantar, Junoszyno, Mikoszewo)
  • w gminie Sztutowo w projekcie granic Parku Krajobrazowego są włączone wszystkie miejscowości (Sztutowo, Kobyla Kępa, Grochowo Trzecie, Groszkowo, Płonina, Grochowo Pierwsze) wraz z zabudowaniami
  • w gminie Stegna w projekcie granic Parku Krajobrazowego wyłączone są wszystkie tereny rolnicze (w granicach znajdują się tylko lasy)
  • w gminie Sztutowo w projekcie granic Parku Krajobrazowego znajdują się niemal wszystkie tereny rolnicze w południowych miejscowościach gminy Sztutowo. Tereny rolnicze w gminie Sztutowo będą jedynymi takimi terenami w proponowanych nowych granicach Parku.

To właśnie rolnicy i pozostali mieszkańcy gminy Sztutowo stanowią najbardziej zdezinformowaną grupą, której nikt nie informował o trwających pracach nad projektem i pominął w jakichkolwiek konsultacjach społecznych. Co miała na celu taka polityka informacyjna?

Dopiero pod presją społeczną Wójt Robert Zieliński na 2 dni przed końcowym terminem konsultacji społecznych i tydzień przed decydującym głosowaniem Rady Gminy zwołuje spotkanie i zaprasza do wzięcia udziału udziału w konsultacjach. Stoi to w całości w sprzeczności z tym co, Robert Zieliński obiecywał jeszcze jako kandydat na Wójta, ale to pozostawiam do oceny wyborcom.

Igor Rudziński

Radny Gminy Sztutowo


Czytaj także:
Komentarze (23):

~obserwator (niezalogowany) / 21.10.2019, 21:27
Jeżeli kierownik parku chce zająć stanowisko, to powinno mu się na to pozwolić, mamy prawo znać jego argumenty. Tak, jak teraz mamy tylko jednostronne oskarżenia. Już w starożytności oskarżony miał prawo do obrony. Nie świadczy to dobrze o administratorze strony, kimkolwiek by nie był, jeśli takiego prawa odmawia pomawianemu w imię swoich osobistych niechęci.
~Leży leśnik na leśniku. (niezalogowany) / 21.10.2019, 21:40
Pewnie i tak nikt nie przyjdzie każdy ma jaja tylko w necie.
~słabo, oj słabo (niezalogowany) / 21.10.2019, 21:42
Oj, panie Igorze, bardzo to brzydko z pana strony. Skoro pan Wojtek prosił, to wypadałoby opublikować. Chyba, że to pan nie ma racji i nie chce, żeby mieszkańcy mogli sami sobie wyrobić zdanie na podstawie relacji obu stron.
~Czytelnik (niezalogowany) / 21.10.2019, 21:55
Każdy może sobie znaleźć wpis pana krajoznawcy na propagandzie gminnej, ja osobiście tego pana bym pozwał do sądu gdyż sam posługuje się kłamstwem i manipulacją. Pewnie Wojtusiowi puściły nerwy bo już przeliczał pieniążki na nowe samochody i etaty, wszystko było dogadane, miało być tak pięknie, a teraz Robercik się chce wykpić ze wszystkiego i sprzeciwić się parkowi... śmiechu warta ta cała gmina. zamiast władzy mamy pajacowanie
~śmieszne (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:01
Prosić autora strony, o zamieszczenie kłamstw na jego temat to po prostu trzeba być bezczelnym chamem
~Lincz (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:09
Mieszkańcy, tylko w nas siła! Jeżeli będziemy solidarni i przyjedziemy na spotkanie, to damy radę się w końcu sprzeciwić tym rządom (nierządom)! Proszę dokladnie przeczytać projekt i zrobić notatki, zapisać pytania aby w sposób merytoryczny załatwić Tych Panów!
~Przyrodnik (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:14
Niech Pan Woch zajmie się obecnym areałem 4 tys. parku krajobrazowego którego nie potrafi ogarnąć, a nagle mu się zachciało ponad 10 tys. ha.
~pajacowanie (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:16
to pajacowanie w tej gminie trwa już prawie rok - teraz są zbierane owoce tego wszystkiego , wszyscy raptownie zdziwieni , a jest pięknie cudownie i tak będzie pięknie i cudownie to słowotok Roberta -a wszyscy niby oj niby tacy zaskoczeni bo mgła wieczorna nadchodzi , nie mamy szacunku dla takich ludzi którzy za plecami społeczeństwa robią szwindle , takich ludzi należy unikać jak diabeł wody święconej i tak ta operetka trwa zobaczymy jak jeszcze długo ,a nerwy mu puszczają i z bąkami się wydalają
~Wstyd ... (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:43
Stegna zadbała o swoich mieszkańców, a Sztutowo dymane bez mydła...
~kapuściany (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:51
Czy pewna smutna kobieta wniosła już swoje uwagi?
~ze Sztutowa (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:58
Panie Radny, czy prawdą jest, że były co najmniej 2 spotkania parku z Radą Gminy w tej sprawie i byli tam wszyscy radni, poza panem? Jeśli tak, to jaki był powód tych nieobecności? Mieszkańcy mają prawo to wiedzieć!
~Robert Z. 28.03.2019 (niezalogowany) / 21.10.2019, 22:59
Najważniejsze było spotkanie w siedzibie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana w sprawie powiększenia obszaru parku. Niesie to że sobą spore korzyści dla gminy także wizerunkowe. Ekologia jest modna, potrzebna i się opłaca. W spotkaniu uczestniczyło 9 z 15 Radnych naszej gminy. Dziękuję za ich zaangażowanie. / Robert Z. 28.03.2019

A kłamca W.W. napisał że tylko Radnego IR nie było... I wy chcecie żeby zamieszczać jego manipulacje?? Czekam aż wójt przedstawi te korzyści dla gminy, i fakty że teraz każda inwestycja może być zablokowana przez eko-terrorystów
~Wyborca z Łaszki (niezalogowany) / 21.10.2019, 23:06
A jakie stanowisko w sprawie parku ma znany rolnik Radny Przewodniczący Rady Gminy Senior Ryszard K. ?? :P
~mieszkaniec (niezalogowany) / 21.10.2019, 23:09
Śmieszna jest ta gównoburza. Każdy w Kątach wie, że to nie park jest problemem, tylko konserwa zabytków.
~Do mieszkaniec (niezalogowany) / 21.10.2019, 23:19
W Sztutowie też jest jak to piszesz konserwa zabytków, to nie dość, że mamy kłopot z tym to mamy mieć jeszcze z zielonymi?! Ludzie, myślcie przyszlosciowo... nasze dzieci, wnuki będą ze Sztutowa uciekać...
~rolas (niezalogowany) / 21.10.2019, 23:22
Ja tam nic do parku nie mam. Ile razy zwracałem się do nich z pytaniem, czy prośbą o opinię, zawsze mi dobrze podpowiedzieli. Ja tam problemu nie widzę
~mieszkaniec Kątów (niezalogowany) / 21.10.2019, 23:27
Czytać nie umiesz? Napisałem wyraźnie, że uciążliwa jest konserwa zabytków, a nie park. Nawet Rdośka nie jest taka upierdliwa, a wy jej w Sztutowie nie macie i park jej wam też nie wprowadzi. Będzie jak dotychczas.
Boisz się czegoś i sam nie wiesz czego.
~alesmutasy (niezalogowany) / 21.10.2019, 23:31
Niezłe macie jazdy. Niektórzy ciągle na etapie świeżego przesiedleńca z akcji Wisła. Chyba pora przestać się tak bać, nikt was nie wywozi.
~Ania (niezalogowany) / 21.10.2019, 23:58
Może twoje dzieci i wnuki będą uciekać ze Sztutowa wcale nie przez zielonych, tylko po prostu przez twoje nieudacznictwo?
~woznicA (niezalogowany) / 22.10.2019, 01:10
zaraz będą wywozić na wozach
~Ktoś się nas pytał? (niezalogowany) / 22.10.2019, 09:26
Nie chcemy wyspy na zalewie!!!! Chcemy górę na mierzei w gminie Stegna z wyciągiem narciarskim i stokiem!!!!!
~dobre dobre (niezalogowany) / 22.10.2019, 10:47
Panie ktoś się nas pytał, to ty nie wiesz, że Urząd Morski dostał rozkaz od pisrządu i nie pytał nikogo, tylko zdewastował park krajobrazowy? Za wyspę na Zalewie rządowi i UM podziękuj.
~Ktoś się nas pytał (niezalogowany) / 22.10.2019, 15:08
Miałem na myśli gminę Sztutowo oczywiście
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.