Sztutowo
15 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
15 oC

Zbiórka podpisów pod petycją do Radnych Gminy Sztutowo

24 października 2019, 22:00
Zbiórka podpisów pod petycją do Radnych Gminy Sztutowo
W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców w sprawie zablokowania rozszerzenia Parku Krajobrazowego na terenie gminy Sztutowo publikujemy wzór listy podpisów i petycję do Radnych Gminy Sztutowo o podjęcie na najbliższej sesji Rady Gminy Sztutowo (wtorek, godz. 9:00) uchwały o odmowie uzgodnienia projektu uchwały w sprawie utworzenia Parku Krajobrazowego Mierzei i Żuław Wiślanej.

POBIERZ PETYCJĘ DO RADNYCH GMINY SZTUTOWO I LISTĘ PODPISÓW.

Prosimy o wydrukowanie ww. dokumentów i przekazanie listy podpisów do Radnego Igora Rudzińskiego do czasu najbliższej sesji w dniu 29.10.2019 godz. 09:00.

Listy do podpisu dostępne są także w placówkach handlowych na terenie gminy Sztutowo

Ważne informacje:

Jeśli Radny wstrzyma się od głosu jest to jednoznaczne z poparciem dla poszerzenia Parku Krajobrazowego na terenie gminy Sztutowo !

Podstawa prawna: Art. 16 ustawy o ochronie przyrody

.
4. Projekt uchwały sejmiku województwa w sprawie utworzenia, zmiany granic lub likwidacji parku krajobrazowego wymaga uzgodnienia z właściwą miejscowo radą gminy oraz właściwym regionalnym dyrektorem ochrony środowiska.
 
4a.
Uzgodnień, o których mowa w ust. 4, dokonuje się w trybie art. 106 wymóg uzyskania stanowiska innego organu ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego, z zastrzeżeniem że brak przedstawienia stanowiska w terminie miesiąca od dnia otrzymania projektu uchwały, jest uważane za uzgodnienie projektu.

Projekt uchwały został przesłany do gminy Sztutowo 01.10.2019, a więc Rada Gminy Sztutowo ma czas do 30.10.2019 na podjęcie uchwały o odmowie uzgodnienia. W przeciwnym wypadku uznaje się milczącą zgodę na uzgodnienie projektu i poszerzenie Parku Krajobrazowego.

 


Ponadto zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych Województwa Pomorskiego (Wójt Robert Zieliński oraz kierownik Parku Wojciech Woch uznali że nie trzeba tej informacji podawać publicznie)

Poniższy wniosek każdy może wypełnić indywidualnie i przesłać do Sejmiku Województwa Pomorskiego do końca dnia 25.10.2019 (piątek)

POBIERZ WNIOSEK DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  Uwagi i wnioski do konsultowanego Projektu przyjmowane będą:
1) w Sekretariacie Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 2, I piętro, pokój nr 100;
2) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: dros@pomorskie.eu

 

Radny Gminy Sztutowo

Igor Rudziński

Pliki dołączone do artykułu:
Czytaj także:
Komentarze (51):

~sztutowianin (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:31
na pewno podlizusy podniosą rączkę do góry tyle potrafią
~średniowieczny rycerz (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:37
jak przyjdziemy z widłami i taczkami, to się może chociaż zastanowią :D :blink: , nie wiem czy zdają sobie sprawę, że mając głos radnego, mogą zablokować ludziom przyszłe inwestycje na długie lata. Zastanówcie się drodzy Radni, czy naprawdę chcecie w tym brać udział. Ludzie Wam tego nie wybaczą.
~starsza mieszkanka. (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:42
Dlaczego to wszystko jest tak późno i na ostatnią chwilę? Dlaczego nie było odpowiednio nagłośnione?Pytań jest wiele.Wygląda na to że komuś bardzo zależy na tym żeby wiedziało jak najmniej mieszkańców!
~Koniec gminy (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:48
Nie liczcie na cuda. Głosy policzone i bezmyślne słupy na złość przegłosują park.
~rolnik (niezalogowany) / 24.10.2019, 23:16
No sprawy zaszły już dość daleko, punkty graniczne parku pięknie naniesione na mapy, ktoś już gdzieś wstępnie zaręczył za nas i sie przeliczył bo na szczęście jest Igor który zdążył wszystko naglosnic i mamy szansę się jeszcze opowiedzieć bo inaczej to chyba zobaczywszy tablice informacyjne odkrylibysmy, że jesteśmy w parku. Wydawałoby się, że powierzylismy władzę ludziom godnym ale jak jest każdy widzi .Radny, którego nie dotyczy bezpośrednio poszerzenie parku bo nie reprezentuje wyborców z terenu rozszerzenia jeśli zagłosuje" za "świadczyć to będzie tylko o zwykłej złośliwości.
~wiara czyni .... (niezalogowany) / 24.10.2019, 23:36
my na jego miejscu byśmy nie wracali z urlopu , WSTYD !!! na całe województwo , hihot ,żenada , blezerstwo i kpina z ludzi
dopiero ludziskom oczy się otwierają ale chyba dojrzeli i widzą głupotę i prostactwo
~ruda wydra (niezalogowany) / 25.10.2019, 00:44
ZAPOWIADAJĄ SIĘ CIEKAWE CZASY W NASZEJ GMINIE
HISTORIA Z CZASEM OCENI GŁUPIE DZIAŁANIA , itd...
JAK Z TAKIM FAŁESZEM MOŻNA LUDZIOM MOTAC W GŁOWACH i jeszcze nam się patrzą w oczy z uśmiechem jak by nic się nie stało -szlag człowieka trafia
plociuchy , podpierdalacze itd....
~Mieszkańcy (niezalogowany) / 25.10.2019, 07:15
Jeżeli Szanowni Radni wstrzymają się od głosu lub zagłosują przeciwko zdaniu mieszkańców to nie będą mieli tu życia. Zamiast być za mieszkańcami to są przeciwko. To nie do pomyślenia. Osobiste kolesiostwo z p. Wochem nie ma tu nic do rzeczy, bo takie slychac usprawiedliwienia. Przyjdziemy na sesję, to pewne! Koniec z samowolką!
~iza z centrum wsi kąty r. (niezalogowany) / 25.10.2019, 10:15
Pan Igor walczy w słusznej sprawie. Panie Igorze niech Pan nie odpuszcza i walczy do końca. Bez Pana nasza gmina upadnie. Musi Pan zjednać innych radnych, a wtedy będzie ok. Z kolei Pan Robert Wójt się zaplątał w swoich pomysłach. Może i chciał dobrze, ale mu się nie udało. Pan Farinade to był jednak dobrym wójtem. Miał fajne wizje jak np sprawa teleskopa.
~Maciej (niezalogowany) / 25.10.2019, 10:51
Ludzie, dlaczego Wy zawsze przeciwko?! Krynica od lat w parku i inwesuja super. Dla mieszkancow Park jest dobry, bo chroni nasze tereny przed inwestycjami jak elektrownie, cementownie, spalarnie smieci itp., a Gmina zyskuje prestiz takze dla turystow - milej wypoczywac na terenie Parku Krajobrazowego niz na podmoklych Zulawach. Pomyslcie, zanim podpiszecie, bo ktos Was popuscil.
~### (niezalogowany) / 25.10.2019, 11:18
jacy to radni bezradni -to woła o pomstę do nieba
towarzystwo zadufane w sobie - tylko przyklaskujące Robertowi i Marcinowi z obawy o utrate stołka radnego
co wy ludzie chcecie od nich , wszystko jest pięknie , cudownie i będzie pięknie cudownie mamy s czym się chwalić , piękna gmina miodem i winem płynąca
~Do Maciej (niezalogowany) / 25.10.2019, 12:50
O czym Ty piszesz człowieku?! Jak nie masz pojęcia w temacie to się nie wypowiadaj! W Krynicy nie masz terenów rolniczych ani przemysłu i przedsiębiorstw! Podpuszczasz to Ty! Zasięgnelismy rad prawniczych i specjalistów i wiemy co robimy!
~Jola (niezalogowany) / 25.10.2019, 13:28
Wydaje mi się że raczej nikt nie będzie miał sprzeciwu w utworzeniu Parku Krajobrazowego na terenach obecnie należących do Nadleśnictwa Elbląg (głównie lasy nadmorskie), po co na siłę Park ma wchłonąć resztę gminy Sztutowo ?
Dziś na portalu FB kilku radnych z gminy Stegna zaprasza na spotkanie do siedziby Parków Krajobrazowych aby Kierownik Parków promował zajęcie obszarów całej gminy Sztutowo.
I tu się rodzi pytanie . . . czy Radni gminy Stegna i społeczeństwo gminy Stegna zgodziliby się na objęcie terenem Parku Krajobrazowego CAŁĄ GMINĘ nie tylko teren lasów ?

:@ :@ :@
~edek (niezalogowany) / 25.10.2019, 13:38
Jak Krynica nie ma ziemi rolniczej nie macie pojęcia ile w ostatnich latach ziemi odrolnili i postawili pensjonaty a Przebrno tam normalnie są rolnicy i co park nie przeszkadza .
~Lalala (niezalogowany) / 25.10.2019, 13:59
Wójt, jeżeli ma choć odrobinę honoru powinien podać się do dymisji, zawiódł mieszkańców na całej linii. I zamiast jeździć po ludziach, przedsiębiorcach by jakoś uspokoić ludzi, prowadzić rozmowy, to poszedł na urlop w tak ważnym dla nas mieszkańców czasie. Nie była to dobra decyzja.
~edek (niezalogowany) / 25.10.2019, 14:54
Petycję to dopiero będziecie pisać jak ktoś kiedyś postawi wam fermę wiatrową abo jakieś składowisko odpadów które potem spłonie nie widzicie co się w Polsce dzieje macie okazję się przed tym zabezpieczyć to robicie cyrk
~Do Edek (niezalogowany) / 25.10.2019, 14:55
W Przebrnie rolnicy?? Już ten temat był poruszany na spotkaniu i ten argument upadł. Tylko w tym problem, że my nie chcemy odralniac i nie chcemy budować na naszych polach pensjonatów, tylko uprawiać ziemię !!!!!
~Edek Małpa (niezalogowany) / 25.10.2019, 15:00
Edek Ty jesteś małpą w tym cyrku! :D idź zjedz banana
~Jaa (niezalogowany) / 25.10.2019, 15:34
Niech radny Szymański zagłosuje na tak, to może wreszcie zakażą mu jeździć tym smrodem bez jakichkolwiek norm spalin o nazwie STAR :P
~do edek (niezalogowany) / 25.10.2019, 15:43
Farma wiatrowa nie powstanie tak czy siak, bo jesteśmy w otulinie i niech tak zostanie .
~Czy to takie trudne? (niezalogowany) / 25.10.2019, 15:55
Co z poboczami w Sztutowie? Dramat. Powiat robi a u nas tragedia!!!!
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 25.10.2019, 15:59
Ja chcę elektrownie, kopalnie, cementownie, Huty, chcę Polski!!!!! A nie nazwy na mapie!!!!
~edek (niezalogowany) / 25.10.2019, 17:38
jeden krzyczy że nie będzie mógł budować drugi że nie chodzi obudowę a uprawę roli trzeci że dobrze jest ślizgać na czyjejś d.... i być o otulinie sami nie wiecie o co wam chodzi
~Rolnik (niezalogowany) / 25.10.2019, 18:41
A p. Wochowi marzy się skansen .Głupiej fotowoltaiki nie postawisz ,bo przecież inwestycja potencjalnie oddziałująca więc zakazana w PK.
~mieszkaniec gminy (niezalogowany) / 25.10.2019, 18:58
Mam pytanie do pana Igora - czy jest pan w stanie napisać od którego roku toczą się rozmowy na temat Rozszerzenia Parku Krajobrazowego. Ja uważam że nie mogło to się stać miesiąc temu, czekam na odpowiedz ???????????
~sztutowianin (niezalogowany) / 25.10.2019, 23:05
Wszystkie Komisje Stałe Rady Gminy odbędą się w poniedziałek tj. 28 pazdziernik o godz 12.30
w urzędzie gminy Zapraszamy licznie mieszkańców do czynnego udziału. Na tym spotkaniu radnych
zapadną decyzje jak radni podniosą rączki za wójtem czy mają inne zdanie
~wyborcy (niezalogowany) / 26.10.2019, 10:59
Pan Robert chce by w gminie był jednak ten Park Krajobrazowy i przyciągnie turystów - mądrze bo będzie ekologicznie
a co nasi radni z Kątów , są na Tak czy NIE to jest zasadnicze pytanie ?
chyba będzie jazda
aż musieli zwołać wszystkie Komisje Stałe Rady Gminy , wreszcie wyrobimy sobie zdanie na temat każdego radnego .
Więcej na nich nie zagłosujemy !!!
~REFERENDUM (niezalogowany) / 26.10.2019, 11:56
Odwołanie na wniosek wyborców

Z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta mogą wystąpić również mieszkańcy gminy.

Inicjatorem może być:

- grupa pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy,

- statutowa struktura terenowa partii politycznej działająca w danej gminy,

- organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.

Inicjatorzy referendum powiadamiają pisemnie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą ludową wójta oraz komisarza wyborczego i w terminie 60 dni od powiadomienia zbierają podpisy wyborców ją popierających.
60-dniowy termin na zebranie podpisów mieszkańców gminy popierających inicjatywę referendum nie może być przedłużony.

Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.

Wniosek wraz z zebranymi podpisami mieszkańcy składają komisarzowi wyborczemu. Komisarz wyborczy wydaje postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku mieszkańców nie później niż w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia.

Postanowienie o przeprowadzeniu referendum jest wydawane, gdy wniosek spełnia wymogi formalne oraz nie prowadzi do rozstrzygnięć sprzecznych z prawem.
Komisarz wyborczy w postanowieniu o przeprowadzeniu referendum decyduje o terminie referendum.
Na postanowienie komisarza wyborczego odrzucającego wniosek o przeprowadzenie referendum przysługuje skarga do sądu administracyjnego.
~kąty (niezalogowany) / 26.10.2019, 12:44
Jak najbardziej jestem za rozpadem Gminy Katy wreszcie do Krynicy a głupie bambry do Stegny
~ Autor Widmo (niezalogowany) / 26.10.2019, 18:46
Za parę lat będę stał w kolejce przy kasie w Starostwie. Bo będzie mi potrzebna zgoda parków krajobrazowych do zezwolenia na budowę.
~żenada (niezalogowany) / 26.10.2019, 21:46
Składanie donosów przez pana W. do właścicieli sklepów, w których wyłożono listy podpisów przeciwko Parkowi to jest dno moralne. Panie W. za takie coś powinien mieć pan zakaz wstępu do gminy Sztutowo. Dla mnie za takie coś jesteś nikim zerem i dnem
~bolo (niezalogowany) / 26.10.2019, 22:25
Jak ktoś by w moim sklepie wyłożył jakąś listę bez mojej wiedzy to następnego dnia by już nie pracował
~do Kąty (niezalogowany) / 26.10.2019, 22:54
Ja bym na Twoim miejscu przestał jeść, bo to głupie bambry produkują.Widac ile masz do powiedzenia w temacie skoro ograniczyłes się do obrazania ludzi, którzy chcą tylko na dotychczasowych warunkach dalejj prowadzić swoje gospodarstwa .
~Do kąty (niezalogowany) / 27.10.2019, 07:59
Zgadzam się z Tobą. Kąty i Krynica to dwie turystyczne miejscowości i powinny być razem. A rolnicze Sztutowo z wioskami do Stegny
~KK (niezalogowany) / 27.10.2019, 08:24
Turystów przyciągnie Przekop a nie jakiś zakichany park!
~Zdrada!!!! (niezalogowany) / 27.10.2019, 08:26
Kierownik parku z platformy chce razem z wójtem zatrzymac budowę przekopu. Dlatego chcą rozszerzenia parku!!!
~Szkoda (niezalogowany) / 27.10.2019, 08:39
I już po kanale. Zamiast turystów z całej Europy bedziemy mieli zakazy, nakazy, kormorany żaby i ślimaki...
~maks (niezalogowany) / 27.10.2019, 12:26
po przeczytaniu tych wypocin stwierdzam żenada i ciemnogród. W Kątach tylko jeden koń wozi turystów i to co po sobie zostawiał to wołało o pomstę do nieba w sezonie letnim straszliwy smród a muchy jak helikoptery- koszmar tylko jeden koń .
~edek (niezalogowany) / 27.10.2019, 13:41
To woła o pomstę do nieba jacy idioci tu się wypowiadają. Zmowa aby zatrzymać budowę przekopu i co jeszcze wymyślicie bo teren przekopu jest w parku od 1985 roku na dodatek podlega Naturze 2000
~Monikae (niezalogowany) / 27.10.2019, 20:24
Ekologiczne Sztutowo... :( proszę wyjść na spacer wieczorem, śmierdzi z kominów, dym gryzie w oczy. O gazie można pomarzyć, ponieważ za słabo ta ekologiczna gmina się o niego stara, a dopłat do wymiany źródeł ciepła gmina nie ma (a inne gminy w powiecie, nieturystyczne, mają). Więc długo jeszcze będziemy marzyć o wydłużeniu sezonu w Sztutowie. A co do ograniczeń, wystarczy już gminna ewidencja zabytków, która skutecznie uniemożliwia termomodernizację proszę sprawdzić jaki procent budynków został tam bezpodstawnie wpisany.
~Do Edek (niezalogowany) / 27.10.2019, 21:06
Tu nie chodzi o sam PRZEKOP, bo to i tak będzie. Ale o inwestycje wkoło... ile trzeba tłumaczyć? Skoro tacy tu sami idioci to po co tu wchodzisz?
~paragraf (niezalogowany) / 27.10.2019, 21:42
uważajcie co piszecie !!!
pan wójt oświadczył na FB ze kilka dni temu złożył obszerne i kilkugodzinne zeznania na policji w sprawie zniesławienia i pomówień , które od samego początku utrudniają mu prace i dawno przekroczyły wolność słowa oraz dozwoloną krytykę .
Postępowanie toczy się z artykułu 212 Kodeksu Karnego i będzie się toczyć bez względu na to co się wydarzy .
przyznać się kto zniesławił i kto pomawiał -
jak się przyznacie to zostanie wam wybaczone i zgłoszenie wycofane

~Jaa (niezalogowany) / 27.10.2019, 22:50
Park Krajobrazowy Mierzeji i Żuław :unsure: A co z ekologią,kiedy zostanie doprowadzony gaz na Mierzeję.Przez cały rok czuć jest smród z kominów i nie ma żadnego znaczenia,czy jest to lato,czy zima.Ludzie,którzy latem przyjmują turystów palą w piecach,żeby mieć ciepłą wodę.Wystarczy przejść się ulicą Szkolną,żeby zobaczyć kłęby czarnego dymu i poczuć smród dymu.
Dziwię się bardzo,że turyści jeszcze na Mierzeję przyjeżdżają :@
~edek (niezalogowany) / 28.10.2019, 07:56
Po pierwsze wyrażnie ktoś napisał że zmowa i chodzi o przekop po drugie napisz konkretnie jakiej inwestycji nie będziesz mógł zrobić podaj chociaż jedną którą możesz zrobić teraz a po wejściu do parku nie
~Cogito (niezalogowany) / 28.10.2019, 13:02
Czyli perspektywa przekopu oddala się na kolejne cztery lata.
~Mieszkańcy (niezalogowany) / 28.10.2019, 15:12
Prosimy o czas na zapoznanie się z projektem powiększenia parku. Nic o nas bez nas.
~OZE to mżonki (niezalogowany) / 28.10.2019, 16:30
Palić węglem drzewem ile się da. Śmieciami nie. I palic mądrze!
~edek (niezalogowany) / 28.10.2019, 18:06
A wiecie o tym że opinia środowiskowa na temat powstania przekopu nakazuje na prawie całej zachodniej linii Zalewu utworzenie Rezerwatu Przyrody tak że tereny Łaszka Osłonka będziecie na granicy Rezerwatu Przyrody i co ktoś się was o coś pytał
~Ochódzki Ryszard (niezalogowany) / 28.10.2019, 20:09
Propnuję jutrzejszą sesję Rady Gminy przekształcić w wiec /przez spontaniczną obecność ogromnej ilości mieszkańców / Może to spowoduje u naszych włodarzy chęć wytłumaczenia społeczeństwu celu takiego projektu/ .Jesli bedzie za mało miejsca należy przenieść obrady do szkoły/biblioteka/ lub zmienic termin.
Panie Wacławie Kochany !!! Naszą szafę do której Pan śpiewał " łubu dubu" wystawiono na licytację,ale podobno została uznana za zabytek sztuki i licytację odwołano. To znaczy,że jesteśmy zabytkami?
~OZE to mżonki (niezalogowany) / 29.10.2019, 10:53
Palić węglem drzewem ile się da. Śmieciami nie. I palic mądrze!
~Maks (niezalogowany) / 27.11.2019, 11:05
zgadzam się , ze rolnicy są bardzo potrzebni produkują żywność ale proszę przejechać się w stronę kobylej kępy to co widzimy na ornej ziemi UFO.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.