Sztutowo
8 oC
piątek, 20 września 2019
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
8 oC

Wójt Gminy Sztutowo jedzie do Ministerstwa Finansów

27 października 2011, 20:56
W piątek 28. października delegacje ze Sztutowa, Krynicy Morskiej, Fromborka, Tolkmicka i Braniewa jadą do Ministerstwa Finansów negocjować sprawę zapłaty tzw podatku "janosikowego", które płacą najbogatsze samorządy na poczet tych biedniejszych. To właśnie m.in. Sztutowo wzbogaciło się na zaległym podatku od Urzędu Morskiego, choć nasza gmina nie otrzymała jeszcze całości z 50 milionów złotych, musi w 2012 oddać biedniejszym  ponad 8 milionów złotych. Co ciekawe harmonogram spłat z Urzędu Morskiego przewiduje, że w 2012 roku Sztutowo ma otrzymać 9 milionów złotych. Celem jutrzejszej wizyty samorządowców w Warszawie jest wynegocjowanie spłaty "janosikowego" w ratach.


Komentarze (1):

~abe (niezalogowany) / 31.10.2011, 21:24
Wójt poskarżył się Proboszczowi, że musi zapłacić podatek, tak jakby nie wiedział że podatki trzeba płacić, jest przecież politykiem formacji politycznej współrządzącej w Polsce. Jakie prawo ustalili takie maja. Przydzielone gminie pieniądze należało rozłożyć na kolejne lata, a podatki byłyby znacznie niższe.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.