Sztutowo
12 oC
poniedziałek, 20 września 2021
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
12 oC
 Baner

Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę

16 listopada 2011, 00:20
Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę
Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza na  elektryzującą wystawę  ROBOTY W KULTURZE, kończącą projekt pod tą sama nazwą. Wystawa odbędzie się w środę, 23 listopada 2011, 18:00 w budynku ŻOK. Wstęp jest wolny. Projekt "Roboty w kulturze" był realizowany w trzech pracowniach Żuławskiego Ośrodka Kultury: robotyki, malarskiej i kreatywnej. W czasie warsztatów prace tworzyli zarówno dorośli jak i dzieci. W trakcie wystawy będziecie mieli szansę zobaczyć efekty ich pracy, między innymi pierwszego robota - animatora kultury.

Projekt zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Narodowego Centrum Kultury
w ramach priorytetu II Programu Dom Kultury +.

Opis projektu „Roboty w kulturze”:

W wielu domach kultury w Polsce funkcjonują pracownie modelarskie, które mają stałych zwolenników. Powstają latawce, statki, samoloty... a u nas powstają roboty.
Projekt „Roboty w kulturze” zakłada współpracę trzech pracowni: kreatywnej, plastycznej i robotyki. W PRACOWNI KREATYWNEJ próbujemy ugryźć temat robota jako dzieła sztuki. Tworzymy z „elektrośmieci”, odpadów technicznych, przedmiotów codziennego użytku, kabli, śrubek, części metalowych, z tworzyw sztucznych, żarówek i wielu innych walających się w naszych garażach i piwnicach rzeczy. W pracowni poznacie techniki łączenia różnych tworzyw, a także artystów, których zainspirowały maszyny czy roboty.

W tym samym czasie w PRACOWNI PLASTYCZNEJ „Od kreski do obrazu” odbywa się kurs rysunku i malarstwa. Pracownia jest otwarta dla wszystkich – dla dużych i dla małych. Uczestnicy poznają podstawowe kształty, a wśród modeli znajdują się elementy wykorzystywane do budowy robotów.
W PRACOWNI ROBOTYKI w tym samym czasie uczestnicy poznają tajniki nowych technologii i przygotowują do wystawy robota animatora i w miarę możliwości roboty kroczące. Robot animator to robot mówiący z czujnikiem ruchu, który będzie zapraszał na wystawę i zachęcał do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Zajęcia w pracowni prowadzi Tomasz Wojnowski, którego amatorskie roboty zdobywały główne nagrody w mistrzostwach Europy i Polski.
Wernisaż wystawy kończącej projekt odbędzie się 23 listopada 2011. Sama wystawa pozostanie do 6 grudnia.

Projekt „Roboty w kulturze” realizujemy w ramach II Priorytetu Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury +.

Sponsorem pracowni kreatywnej jest: Centrum Papiernicze.

Żuławski Ośrodek Kultury

Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.