Sztutowo
5 oC
piątek, 3 kwietnia 2020
Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
5 oC

Zapowiedź sprawozdania z Sesji Rady Gminy Sztutowo z dnia 23.05.2019

23 maja 2019, 22:00
Zapowiedź sprawozdania z Sesji Rady Gminy Sztutowo z dnia 23.05.2019
Szanownicy czytelnicy strony Sztutowo.com, mieszkańcy gminy Sztutowo. W dniu dzisiejszym odbyła VII Sesja Rady Gminy Sztutowo. Była to sesja wyjątkowa pod wieloma względami. W szczególności pod względem czasu posiedzenia, który przekroczył 5 godzin.

W związku z obszernym materiałem, poruszanej na dzisiejszej sesji przedstawioamy jedynie wątki, które będą przedstawione i dokładnie opisane w kolejnych publikacjach:

 1. sprzedaż działek pod apartamenty i brak jakiejkolwiek informacji o tym, komu i za ile zostały sprzedane te działki oraz brak wprowadzenia uzyskanych pieniędzy do budżetu gminy Sztutowo
   
 2. Dofinansowanie na ul. Marii Konopnickiej w Sztutowie - o tej sprawie już pisaliśmy tutaj
   
 3. kwesia wypowiedzi Wójta Gminy Sztutowo z sesji dnia 07.03.2019, kiedy m.in. zapewniał o możliwości dofinansowania przez Lasy Państwowe wozu strażackiego  dla OSP Sztutowo, dofinansowania budowy ścieżki rowerowej oraz ul. Morskiej w Sztutowie. Posiadamy i opublikujemy dokumenty, w których wszystkie te informacje zostały zdementowane
   
 4. zniknięcie 70 tysięcy złotych z jednego paragrafu budżetu gminy po stronie wydatków. Na sesji ani Wójt, ani nikt z pracowników urzędu nie potrafił powiedzieć na co i w jakim trybie zostały przeniesione te fundusze (bez wiedzy Rady Gminy) - informacja ma być udzielona na piśmie w ciągu 14 dni.
   
 5. zostaną opublikowane dokumenty pokazujące w jaki sposób prowadzone były rozmowy w sprawie pozyskania działki na cmentarz w gminie Sztutowo od Lasów Państwowych. O prowadzonych i decyzjach Wójta Roberta Zielińskiego nie byli informowani nawet Radni. Na dzień dzisiejszy gmina nie posiada żadnej lokalizacji na cmentarz.
   
 6. Kwestia stref płatnego parkowania przy plaży w Sztutowie. Pomimo wniosku o obniżeniu opłaty za cały dzień parkowania do 10 zł za dzień, większośc radnych przegłosowała stawkę 20 zł za dzień. Istnieje zagrożenie, że parkometry ma obsługiwać dotychczasowy operator, którego działania polegające na nielegalnym wkopywaniu słupków przy drodze nad morze zostały już zgłoszone na policję.
   
 7. próba zablokowania przez grupę radnych inwestycji w park na ul. Parkowej w Sztutowie, na który w poprzedniej kadencji udało sie pozyskać ponad 120 tysięcy złotych dofinansowania. Na szczęście udało się urwatować te środki i całą inwestycję, ale głosowanie zakończyło się wynikiem 8 za przy 15 głosujących (1 głos okazał się decydujący)
   

W trakcie dzisiejszej sesji radni (łącznie siedmiu) po kolei opuszczali obrady i sesję ukończyło zaledwie 8 radnych. Wystarczyło by sesję opuściła jeszcze jedna osoba, by posiedzenie musiało zostać przerwane z powodu braku kworum. Tego i jak i innych faktów zamieszcznych powyżej zabrakło w tzw. sprawozdaniu z sesji Przewodniczącego Rady Marcina Owsińskiego, który jak zawsze przedstawił swój wybiórczy punkt widzenia.

Pan Przewodniczący nie wspomniał także o wniosku złożonym do programu Niepodległa na organizację "Urodzin Sztutowa" we wrześniu 2019 roku. Dopiero na zapytanie stwierdził, że "zabrakło kilku punktów", aby dostać dofinansowanie. W rzeczywistości dofinansowanie otrzymało 140 wniosków, a wniosek naszej gminy był na 1002 miejscu. Faktycznie zabrakło niewiele.

To tylko potwierdza, że każde słowo naszych włodarzy należy poddawać głębokiej weryfikacji i domagać się potwierdzenia w postaci dokumentów.

Wszystkie poruszone wyżej wątki zostaną szczegółowe poruszone w kolejnych publikacjach. Mieszkańcy gminy Sztutowo zasługują, aby mieć pełną informację, o tym co się dzieje w naszej gminie. Obecne władze utajniają wiele faktów i wszystkie informacje można uzyskiwać jedynie dostępnie prawnymi środkami, które będą wykorzystywane w każdy możliwy sposób. 


Czytaj także:
Komentarze (20):

~Bill (niezalogowany) / 24.05.2019, 05:02
Jedziesz Igor z nimi i bardzo dobrze. Po przeczytaniu tego co Ty napisałeś, a to co napisał główny kanclerz na Sztutowo.pl to jakby były 2 różne sesje. Więcej i częściej dawaj takie nowości na tej stronie.
~Zyszek (niezalogowany) / 24.05.2019, 07:17
Nareszcie ul. Parkowa będzie wyglądać :D
~Młoda (niezalogowany) / 24.05.2019, 10:45
Dość popisu!! Tylko kukiz i konfederacja!!!
~lament (niezalogowany) / 24.05.2019, 11:41
Główny Kanclerz sam już nie wie co się z nim dzieje - buja chyba w obłokach albo nie widzi w jakim świecie żyje i jakich doradców ma w koło siebie .
Złe rządzenie wychodzi na jaw włącznie z utajnianiem faktów .
Społeczeństwo powinno mieć rzetelne informacje ze strony kanclerza
~Ogladajacy (niezalogowany) / 24.05.2019, 21:23
Ci co wyszli z sesji to nie powinno im się płacić Tak samo jak nauczycielom. Nie pelnia obowiązków to się nie płaci. Ale coz dobry Robin zrobi wszystko by w szkole było dobrze.
~SQPR (niezalogowany) / 25.05.2019, 01:26
Szanowni Radni.Bardzo prosze o przedstawienie /natej stronie/ swoich wersji przebiegu sesji. Podobno można to oglądać w internecie ,ale nie wiem jak to włączyć. Są to sprawy dotyczące nas mieszkańców i powinniśmy wiedzieć co się dzieje w Radzie Gminy.Dobrym obyczajem byłoby okresowe spotkanie organizowane przez wybranego radnego z wyborcami i przedstawienie kierunków działań Rady.Liczę na odpowiedż z obu " zwaśnionych stron
~Sztutowianka (niezalogowany) / 26.05.2019, 23:03
Po 1. Jakim prawem Radni wyszli z sesji przed jej zakończeniem? Dostajecie za to pieniądze, sesje nie są codziennie, nie są niezaplanowane. Jesteście przedstawicielami mieszkańców, waszym OBOWIĄZKIEM jest brać czynny udział w sesjach. Po. 2 dlaczego przegłosowaliscie takie stawki parkowania?! Temat wałkowany od dawna, znacie zdanie większości mieszkańców. Jest to jawne działanie na szkodę mieszkańców. Powinniście doprowadzić do tego, że tutejsi za okazaniem dowodu w ogóle nie powinni płacić. Mam nadzieję, że ludzie w końcu rozliczą swoich przedstawicieli i nie będą więcej głosować na antyradnych.
~pełen podziwu (niezalogowany) / 26.05.2019, 23:05
Pełne uznanie dla Pana radnego, który poruszył sprawę Pani wiceprzewodniczącej. Ciekawe jak się teraz zachowa reszta? Niby brak pieniędzy w Gminie a tu 140zł. bierze się dodatkowo. 140x12miesiecy= 1680zł gdyby Pani w-ce była na każdej komisji w miesiącu. A pomnożyć to przez 5 lat dało by 8400 zł. Naprawdę super szukają w tej gminie oszczędności.
~Mam dość tych bredni (niezalogowany) / 26.05.2019, 23:17
Kanclerz gminy Marcin O. i jego poplecznicy poparli stawkę parkowania 20 zł za dzień , nawet porównał naszą gminę do wielkich miast. Ciekawe pod jakim względem? W jakimś świecie oderwanym od rzeczywistości żyje ten człowiek? Tak samo jak sobie przyśnił że prawie dostaliśmy dofinansowanie na jego wymyśloną imprezę. Niech się pochwali ile pieniędzy chciał wyciągnąć z budżetu państwa, gdzie wójt opluwa obecne władze państwowe robiąc kampanie synowi TW Bolka? Bo wynik już znamy, prawie 1000 miejsce na 140 wniosków.
~Skandal!!!!! (niezalogowany) / 27.05.2019, 09:55
Radca prawny do dymisji!!!! Dość mamy tych leniuchow. Na dodatek jeszcze siedzi w radzie nadzorczej Mierzeja i nasze pieniądze zabiera nic nie robiąc!!!
~Brawo Wójt (niezalogowany) / 27.05.2019, 10:03
Śmieci podwyżki, parkingi podwyżki, woda ścieki podwyżki, prąd podwyżki..... Oby żyło się lepiej....
~Rysiek (niezalogowany) / 28.05.2019, 07:57
Marcin daj sobie spokój z lokalną polityką. Idź do Muzeum, usiądź przy książkach do historii i spełniaj się tam. Co tu dużo pisać . . . po prostu nie nadajesz się do polityki. Sytuacja powtarza się analogicznie do lat gdzie urzędowała Pani Iwona :huh:
~Wracaj do muzeja (niezalogowany) / 28.05.2019, 10:16
Dokładnie tytuł naukowy nie oznacza dobrego gracza i gospodarza.... Czas na fachowcow a nie naukowców.
~Yahwe (niezalogowany) / 28.05.2019, 20:43
Sprowokowany przez poprzednich internautów pozwalam sobie na osobisty komentarz.
1.Fakt posiadania t.doktora w obojetnie jakiej dyscyplinie nauki jest świadectwem rozwoju osobistego i naukowego tej osoby.Swiadczy tylko o Jego ośiągnięciach w tej dyscyplinie. I Wam zazdrośni durnie bez matury /może jesteście najlepsi w kopaniu rowów ,tez dobrze/ nie wolno krytykować osoby z którą wielu z Was chodzilo do tej samej szkoły ,a kto z Was napisał /sorry przeczytał 4 książki / ?
~telewidz (niezalogowany) / 28.05.2019, 23:09
Yahwe vel doktor. z kropką każdy wie że można być doktorem albo profesorem i być kłamcą, człowiekiem bez godności i honoru. jak można działać w samorządzie i bezczelnie kłamać przed kamerami. Lepiej zostać przy swoich wypocinach i nie mieszać ludziom w głowach bo prawda zawsze wyjdzie na jaw.
~Bazyli (niezalogowany) / 30.05.2019, 12:08
Czy to prawda, że miłościwie nam panujący Wójt Robert się skumplował z Mecenasem i razem coś knują?? Czy ktoś coś wie na ten temat??
~baki (niezalogowany) / 31.05.2019, 10:13
Bazyl zadzwoń do gminy i porozmawiaj z Robertem wszystkiego się dowiesz na 1--%
~Maria (niezalogowany) / 07.06.2019, 20:24
Jestem wiernym turystom odwiedzającym Sztutowo, sprawa parkingu przy plaży jest dla mnie bulwersująca.
Wyjątkowo daleko jest do morza w państwa miejscowości,dlatego miejsc parkingowych powinno być więcej i w niższej cenie.Dodatkowo odnoszę wrażenie,że firma pobierająca opłaty parkingowe to jakiś miejscowy Bos
albo ktoś w tym rodzaju .Zero kultury, empatii, dla niepełnosprawnych 1 miejsce parkingowe.W ubiegłym roku postawiono budkę z ciasteczkami na gorąco czy coś w tym rodzaju zabierając kolejne miejsca parkingowe.
Szanowni mieszkańcy sami wiecie turysta to pieniądze dla gminy.Często bywam w różnych kurortach zagranicznych i widzę jak potrafią przekuć piękno swojej miejscowości na kasę.Sztutowo to naprawdę perełka turystyczna tylko brak zarządzania swoim potencjałem.Parking leśny zanim się nie zapełni za dużą kasę to wszystkie miejsca są ogrodzone taśmą i nie pozwalają zaparkować, a osoby ,które dyskutują są straszone policją .Powinno być więcej miejsc dla niepełnosprawnych,dla osób z małymi dziećmi.Fajnie by było gdyby przy wyjściu z plaży był prysznic gdzie można zmyć piasek ( tak jest we wszystkich miejscach zagranicą ).Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Sztutowa i pana wójta
Maria
~witam (niezalogowany) / 12.06.2019, 22:32
Kiedy nowa sesja ?
~****witam (niezalogowany) / 14.06.2019, 08:53
sesja z końcem czerwca
będą podwyżki za śmieci dopiero kopary opadną , zobaczymy jak lizusy będą dumni i zadowoleni z kanclerza gminy
Dla wójta dajcie wreszcie podwyżkę 20 tysięcy miesięcznie bo ciężko zapindala , biedaczysko z torbami chodzi po dary żywnościowe -widać że gmina już ma się ku końcowi , a ścieżki rowerowe rozgrzebane , magazyny zbożowe jeszcze nie sprzedane , działki sprzedane , sprawa dotycząca cmentarza w stanie opłakanym -bo co ?
brak kompetencji -wszystko z czasem się jakoś załatwi , jest dobrze , będzie dobrze
a co z wjazdami na posesje w Kątach Rybackich tam gdzie trwa budowa ścieżki rowerowej , jak maja wjechać turyści własnym samochodem na posesje gospodarza
kpina i jeszcze raz kpina , obiecanki cacanki a głupawemu RADOŚĆ
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.