Sztutowo
14 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
14 oC

Mieszkańcy przeciwni rozszerzeniu Parku Krajobrazowego. Wkrótce zbiórka podpisów

24 października 2019, 20:00
Mieszkańcy przeciwni rozszerzeniu Parku Krajobrazowego. Wkrótce zbiórka podpisów
W środę 23. października odbyło się zebranie z mieszkańcami Gminy Sztutowo w sprawie poszerzenia na terenie Gminy Sztutowo Parku Krajobrazowego. Decydujące głosowanie odbędzie się w dniu 29. października o godz. 9:00 na Sesji Rady Gminy Sztutowo,  w której udział może wziąć każdy mieszkaniec.

Na początku należy zaznaczyć, że w głosowaniu podsumowującym zebranie nie było ani jednego głosu poparcia dla projektu poszerzenia Parku Krajobrazowego.

Mieszkańców w ogóle nie przekonały argumenty kierownika Parku Wojciecha Wocha oraz Wójta Gminy Sztutowo Roberta Zielińskiego. Pierwszy tłumaczył dlaczego Park powinien objąć niemal całą gminę Sztutowo, a drugi dlaczego zlekceważono całkowicie głos mieszkańców i nie poddano projektu żadnym konsultacjom społecznym oraz w żaden sposób nie informowano mieszkańców o trwającym procesie uchwalania zmiany granic Parku Krajobrazowego.

Najważniejsze zmiany i utrudnienia, które będą obowiązywać na terenie Parku Krajobrazowego dla mieszkańców, przedsiębiorców i rolników z całej gminy Sztutowo:

  • utrudnienie w przypadku uzyskiwania pozwolenia na budowę - konieczność opinii / uzgodnień z władzami Parku także w przypadku uzyskiwania warunków zabudowy (gdy nie ma ustalonego planu zagospodarowania)
  • przedsięwzięcia znacząco oddziaływujące na środowisko będą wymagać uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska
  • szeroki katalog zakazów wymieniony w pkt. 3 Projektu Uchwały Sejmiku
  • niebezpieczeństwo zaostrzenia przepisów o ochronie przyrody (np. ustaw) w przyszłości
  • w wielu przypadkach brak możliwości rozwoju inwestycji dla przedsiębiorców i rolników
  • utrudnienia dla Gminy w procesie zmiany lub ustalania studium uwarunkowań lub planów zagospodarowania - będą wymagać uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców w sprawie zablokowania rozszerzenia Parku Krajobrazowego na terenie gminy Sztutowo wkrótce opublikujemy wzór listy podpisów i petycję do Radnych Gminy Sztutowo o podjęcie na najbliższej Sesji (wtorek, godz. 9:00) uchwały o odmowie uzgodnienia projektu uchwały w sprawie utworzenia Parku Krajobrazowego Mierzei i Żuław Wiślanej.

INFORMACJA NA TEMAT ZBIÓRKI PODPISÓW


Komentarze (11):

~Rysiek (niezalogowany) / 24.10.2019, 20:51
No, Szanowni Państwo Radni, czekamy z niecierpliwością co wybierzecie :huh:
~Usmen (niezalogowany) / 24.10.2019, 21:55
Bo rządzić, to trzeba umić. Radź trochę pokory i odrobinę honoru.
~Uczestnik (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:26
Pan Woch i Zieliński zostali zmasakrowani. Zero argumentów. i jeszcze te żenujące próby ataków na Pana Igora. miny im zrzedły jak wszyscy go popierali. A zachowanie Radnego Szymańskiego to dno, rynsztok i 10 metrów mułu. Ten dziad powinien podać się dymisji
~Do Uczestnika (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:32
Popieram w 100%! również uczestnik
~Radni żenada (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:36
Dlaczego głosu nie zabrali radni Szliendak, Friszkemut i Owsiński? Nie mieli nic do powiedzenia mieszkańcom?? Wstydzili się swojego zdania, że chcą powiększyć park i utrudnić życie wszystkim mieszkańcom?? Po co tacy radni, którzy nie potrafią się odezwać na zebraniu i tylko ręce podnoszą na sesji
~Won nieroby (niezalogowany) / 24.10.2019, 22:54
Zrobić referendum i odwołać tą całą hołotę.
~sztutowianin (niezalogowany) / 24.10.2019, 23:03
Takiego wójta i takiej rady nie było od początku istnienia gminy wstyd i zenada referendum w
niedługim czasie
~Brawo mieszkańcy (niezalogowany) / 25.10.2019, 00:12
Wójt myślał ze przyjdą sami jego wyborcy w ilosci 10 sztuk stałego elektoratu i będzie klepanie się po plecach a tu prawie 100 osób z czego wielu zrezygnowało bo musieli stać na korytarzu. I zdziwienie wielkie bo wreszcie mieszkańcy interesują się gminą. Oby tak dalej ludzie. Daliście nadzieję na lepszą przyszłość
~Zosia (niezalogowany) / 25.10.2019, 12:24
Szanowni Mieszkańcy! Boli mnie fakt że ktoś w zaciszu gabinetu usiłował wprowadzić w życie można rzec ( przejęcie terenów) na rzecz Parku Krajobrazowego. Wydaje mi się że hymny pochwalne które sobie śpiewał Pan Woch trochę różnią się od rzeczywistości. Jednak jest nadzieja że jeśli gospodarze Parku Krajobrazowego zabiorą się do pracy to z pewnością będą zadbane ścieżki, brak śmieci w PK, pojawią się tabliczki o "poszanowaniu przyrody". Jest co robic. Słuchając wywodu Pana Wocha na spotkaniu chciałam się przenieść do owej krainy szczęśliwości. Gdzie wszystko załatwia na telefon. Może potrzebne są procedury aby każdy z nas nie był uzależniony od telefonu do żadnej osoby tylko do Instytucji. Dobrze że mamy PK, ale nasza miejscowośc może rządzić się prawami dotychczasowymi kiedy to nie będzie trzeba biegac po jeszcze jedną pieczątkę do .......... . Dodatkowe uzgodnienia, zakazy nie ułatwiają życia nikomu. Nasi Radni mają nasze upoważnienia ( tak przeczytałam) ale przecież decyzje które rzutują również na przyszłe pokolenia powinny być podjęte w uzgodnieniu z Mieszkańcami. NIC O NAS BEZ NAS.
Pragnę zapytać naszego Radnego i pozostałych skąd taki pomysł na decydowanie za NAS w tak bardzo ważnej sprawie?
Wierzę że nasi Radni staną na wysokości zadania i spełnią wolę Mieszkańców.
Pozdrawiam z nadzieją .
~Były mieszczuch (niezalogowany) / 25.10.2019, 16:09
Rolnicy nie dajcie się zniszczyć!!!!
~elka (niezalogowany) / 11.11.2019, 07:20
mieszczuchu patrz uważnie na rolników, młodych jest u nas bardzo mało a dzieci tych starszych nie chcą pracować na roli a chcą tylko kasy bez tej rolniczej ciężkiej pracy i stawiają na polach rodziców domki letniskowe , wychodzi na to , że rolnicy zniszczą się sami .
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.