Sztutowo
17 oC
poniedziałek, 3 sierpnia 2020
Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
17 oC
 Baner

Kolejne kontrowersje wokół Parku Krajobrazowego w gminie Sztutowo

21 listopada 2019, 18:30
Kolejne kontrowersje wokół Parku Krajobrazowego w gminie Sztutowo
Wydawać by się mogło, że sprawa Parku Krajobrazowego na terenie gminy Sztutowo jest zamknięta. Rada Gminy Sztutowo na sesji w dniu 29.10.2019 podjęła uchwałę o odmowie uzgodnienia projektu rozszerzenia parku Krajobrazowego. Jednak temat wraca jak bumerang.

Warto nadmienić, że także odmowną opinię w sprawie rozszerzenia parku Krajobrazowego wyraziła oprócz Rady Gminy Sztutowo także Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku, co także jest jednoznaczne z zablokowaniem tego projektu.

Wodą na młyn dla władz gminy Sztutowo była zbiórka podpisów i sprzeciw mieszkańców, który wyraziło podczas zaledwie 3-dniowej zbiórki 657 mieszkańców. W opisywanej wcześniej sprawie ujawniliśmy, że Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński napisał zawiadomienie do prokuratury przeciwko mieszkańcom, którzy podpisali się na listach. Mieszkańcy odebrali to zawiadomienie jako próbę zastraszenia i zablokowanie wszelkich inicjatyw obywatelskich w przyszłości. Okazuje się, że pojawia się coraz więcej innych wątpliwości. 

Wczoraj internet obiegł plakat, który zachęcał do spotkania wyłączenie mieszkańców Kątów Rybackich i Skowronek z władzami Parku Krajobrazowego. Jest to naprawdę dziwne, że przez 4 lata władze Parku nie zrobiły nic, aby rozmawiać z mieszkańcami gminy Sztutowo, a kiedy sprawa nabrała rozgłosu organizują bez przerwy spotkania.

Spotkanie miało się odbyć 4 grudnia w świetlicy w Kątach Rybackich. Dziś spotkanie zostało odwołane. Nieoficjalnie mówi się, że organizatorzy "załatwili" salę bez wiedzy i za plecami Wójta Gminy Sztutowo. W organizację miała być także zaangażowana część radnych gminy Sztutowo.

Ostatecznie spotkanie ma się odbyć w innym miejscu. Poniżej publikujemy oświadczenia w tej sprawie.

 


Zdjęcie

 


Zdjęcie

 


Zdjęcie

 


Czytaj także:
Komentarze (30):

~ela ela (niezalogowany) / 21.11.2019, 19:39
Podobno mieli zbierać podpisy o referendum i Robert dostał cykora i z panikował
~decyzja (niezalogowany) / 21.11.2019, 19:51
Moim zdaniem, Wójt podjął bardzo słuszną decyzję odnośnie odmowy wynajęcia świetlicy na spotkanie z PK. Jeżeli Wójt odetnie się od "kliki" i p. przewodniczącego, czyli złych doradców, to wyjdzie mu to tylko na plus.
~FREEYOURMIND (niezalogowany) / 21.11.2019, 20:08
Pan W z PK ostatecznie wywiesił białą flagę, póki co stratni są tylko/aż rolnicy, którzy dzierzawili od niego grunty rolne, teraz pewnie przejdą we władanie jego przydupasów(obserwujemy którzy to). Jedną stanowczą decyzją Wójt rozwiązał problem (mogło być to pół roku temu) lepiej późno niż wcale.
Jedynie co nam pozostało to donos, po publikacji PK jest on dla nas jeszcze bardziej bez znaczenia niż był, zostanie z nim tylko osoba która go wystosowała.
~edek (niezalogowany) / 21.11.2019, 20:35
Nic mnie nie obchodzi czy Groszkowo Łaszka itd będą w PK.Katy są w PK 1985 roku i jeśli przedstawiciel PK chciał się spotkać z mieszkańcami Kątów to mieliśmy do tego prawo .Tak jak z każdą inną instytucją działającą na terenie Katów .Zachowanie Wójta poniżej przyzwoitości .Świetlica jest Sołecka i czy takie spotkanie powinno być i kiedy powinien zdecydować Sołtys a nie Wójt .To może teraz Wójt będzie decydował z kim mogą się spotkać Sołectwa a z kim nie
~sąsiedzi (niezalogowany) / 21.11.2019, 21:05
Nie rozumiem celu spotkania PK z Kątami. Skoro Kąty są już w PK tyle lat, to po co organizowane ma być spotkanie? Poszczególni mieszkańcy Kątów tylko wsparły sąsiadów ze Sztutowa, bo to Sztutowo nie chciało poszerzenia PK. Dajcie już spokój tym ludziom. Temat jest zakończony. Wójt dobrze zrobił.
~Aspirant (niezalogowany) / 21.11.2019, 21:30
dwie radne z kątów zrobiły prywatę i myślą że będą rządzić gminą. śmiechu warte. jedna i tak już jest na wylocie z rady za złamanie regulaminu służbowego
~Ostrzegawczy strzał w kol (niezalogowany) / 21.11.2019, 21:36
Przez 35 lat PK nie robiły w Kątach żadnych spotkań nagle teraz się odezwały? B....a nie kręć dymu bo się ośmieszasz, idź do Pana w i odbierz to co Ci obiecał.
~mieszkaniec (niezalogowany) / 21.11.2019, 21:53
te pisma to pisał gall anonim? nikt nie ma odwagi się podpisać, to świadczy o powadze obu urzędów.
~Je...ć PK (niezalogowany) / 21.11.2019, 22:00
Tylko jedno nasuwa się pytania. Dlaczego ludzie z kątów rybackich(celowo mała literą) mają decydować o rozszerzeniu Parku na Sztutowo i inne mniejsze miejscowości? Mają u siebie. To niech mają A decyzje pozostawia tym których to będzie obowiązywało. Teraz pan W zabiera ziemię rolnika tylko dlatego że się ich rodziny podpisały pod petycją. Żałosne to jest i tyle.
~This is Polskaaa (niezalogowany) / 21.11.2019, 23:12
Szanowni mieszkańcy Sztutowa, okolic etc. w dniu 21 Listopada 2019 Roku Pańskiego obroniliśmy nasze ziemie przed parkokomuną.
~MIESZKAŃCY GMNY (niezalogowany) / 21.11.2019, 23:21
Poczekajcie coraz więcej śmiechu będzie z tytułu tych skandali urzędowych ,
oni są już na wylocie , tak się ośmieszyli ze my już do tego urzędu nie chodzimy -wolim podatki dokonać przelewem a inne sprawy załatwiać przez pocztę . Sami zrobili bałagan zastraszając ludzi .
Nich sami jadą na to spotkanie i się lansują ze swoją głupotą .
Czekamy na wezwania i dopiero z nimi pojedziemy w tej gminie .
Burza nadchodzi .
Są jeszcze inne organa wykonawcze .
Straszyć to las , trzciny , żaby a nie nas !!!
Domagamy się REFERENDUM , wybrać nowego wójta i całą nową rade , na nich już głosować nie będziemy , nawet niech do nas nie podchodzą bo liścia mogą otrzymać , albo zostać opluci
~księgowa (niezalogowany) / 22.11.2019, 00:03
Chyba sami widzicie lub czujecie ze coś śmierdzi -a to gmina się ma ku końcowi .
Plany , budżet w kościach skrzypi bo ma dziury i brak leku , wszystkim dać pensje 2.600
od 1 stycznia i może jakoś to będzie , a radni mają pracować z przewodniczą tez pracować społecznie i zobaczymy jacy to kozacy wówczas będą .
~Elka (niezalogowany) / 22.11.2019, 07:12
burza w szklance wody , dlaczego to mieszkańcy kątów pomagają mieszkańcom sztutowa jak sięgam pamięcią Sztutowo nigdy nam nie pomogło skąd więc ta miłość . Kto pozwolił i gdzie były konsultacje z mieszkańcami gminy w sprawie utworzenia zabytków . Gdzie u nas są zabytki chyba , że TRISTAN jest zabytkiem to dopiero jest instytucja zdzierająca i pieniądze i decydująca co mogę budować a co nie.
~maks (niezalogowany) / 22.11.2019, 07:58
dlaczego Wójt zakazał spotkania w świetlicy w Katach przecież świetlica jest gminna a nie prywatny folwark Pana Wójta kto nas mieszkańców o to zapytał , sołtysowa jest włodarzem tej wsi i niech ona decyduje o nas -wybraliśmy ją na naszego przedstawiciela jak również radnych też to my wybraliśmy i tylko my możemy je krytykować a nie mieszkańcy Sztutowa, czyżby Wójowi palił się stołek , krzykacze krzyczą nie było konsultacji a jak chcą zrobić konsultacje to zakaz dania świetlicy i do tego głupie komentarze. Myślę ,że ktoś podsyca tą wrogą atmosferę w internecie bo zbija na tym nie złą kasę i tak naprawdę to ma nas w nosie
~edek (niezalogowany) / 22.11.2019, 08:13
Dopiero rok na stołku a takie brudne zagrywki to teraz poczekajcie jak będzie blokował wszystko co mu nie będzie na rękę .A przed wyborami to jak krytykował takie działania .Szybko władza odwaliła ale tak się dzieje jak ktoś kto był nikim dostaje się na stołek
~Jurek (niezalogowany) / 22.11.2019, 08:37
Tak jak każdy miał prawo podpisać się na liście przeciwko powiększeniu PK .Tak mieszkańcy Kątów mieli prawo z potkać się z przedstawicielami PK i po słuchać co mają do powiedzenia .I do jest Bez dyskusyjne
~Je...ć PK (niezalogowany) / 22.11.2019, 08:44
Tylko jedno nasuwa się pytania. Dlaczego ludzie z kątów rybackich(celowo mała literą) mają decydować o rozszerzeniu Parku na Sztutowo i inne mniejsze miejscowości? Mają u siebie. To niech mają A decyzje pozostawia tym których to będzie obowiązywało. Teraz pan W zabiera ziemię rolnika tylko dlatego że się ich rodziny podpisały pod petycją. Żałosne to jest i tyle.
~Radek (niezalogowany) / 22.11.2019, 09:54
Oj, ludzie. Parki nie robiły spotkan - zle, Teraz robia, chca rozmawiac - drugie zle. Pewnym mieszkańcom tej gminy nawet Jezus Chrystus by nie dogodzil. Bo oni sa najmadrzejsi. Po co rozmawiac: dymisja, referendum, na taczce wywiezc! Moze od razu na stosie spalic?? Wezcie sie troche zastanowcie, zanim cos napiszecie.
~do maks (niezalogowany) / 22.11.2019, 12:26
Podobno pani Sołtys wyraziła zgodę na to spotkanie .Wójt zachował się bezczelnie
~Zgoda (niezalogowany) / 22.11.2019, 13:32
Temat Parku jest już zakończony. Po co drążyć temat? "Góra" zabroniła rozszerzenia i żadne spotkania tu już nic nie zmienią. Skoro parki mają swoją siedzibę, niech robią spotkania w swojej siedzibie i po problemie, nieładnie że było to robione za plecami wójta, bo właśnie takie działania wprowadzają zamęt i niezgode.
~sztutowiak (niezalogowany) / 22.11.2019, 17:44
Zal mi was wszystkich. Pójdziecie do piekła za te brednie. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Jest zebranie-źle. Nie ma zebrania -źle. Gadacie i gadać będziecie,a najwięcej mówią Ci którzy nic sami z siebie nie robią. Wójt pewnie dlatego odwołał zebranie w świetlicy ,bo się przestraszył tej nagonki. Myślę ,że podjął pochopną decyzję ,chociaż napewno miał dobre intencje,a wyszło jak zawsze. Wójt nie powinien tak szybko poddawać się presji tłumu,ale myślę że z czasem pokona te przeszkody. I jeszcze jedno ,mieszkańcy Kątów po to mają świetlicę żeby z niej korzystać i spotykać się w niej z tymi organizacjami czy osobami które wyrażą chęci spotkania z mieszkancami. Świetlica jest Kątów Rybackich a nie Sztutowa. I na przyszłośc proszę o tym pamiętać ,chociaż sam jestem mieszkańcem Sztutowa .pozdrawiam
~Pablo (niezalogowany) / 22.11.2019, 18:47
Jedna wielka kompromitacja i brak wiedzy części mieszkańców gminy Sztutowo z radnym Igorem na czele. Mieć możliwość zyskania atrakcji przyciągającej turystów mieszkańcy są przeciwko, jeśli myślą że ludzie będą do ich zabetonowanego Sztutowa przyjeżdżać to się mylą. Tym bardziej, że powiększenie granic Parku nie powoduje żadnych ograniczeń wynikających z ochrony przyrody. Tak dla przypomnienia Park Krajobrazowy to nie Park Narodowy ale jak się całe życie tylko w jednej gminie siedzi to co się dziwić że tacy ludzi bladego pojęcia nie mają i różnic w funkcjonowaniu tych duch form ochrony. Teraz część mieszkańców przeciwna projektowi powiększenia Parku ale jak w gminie będą organizowane imprezy to dobrze jak pracownicy PK w nich uczestniczą a tym samym promują region.
~Witek (niezalogowany) / 22.11.2019, 18:53
Sztutowo to jeden wielki ciemnogród, jedną z funkcji Parku jest edukacja, ale niektórych mieszkańców Sztutowa po prostu nie da się edukować :(
~Jestem z Kątów (niezalogowany) / 22.11.2019, 20:10
To jest świetlica zrobiona za gminne pieniądze. jak mieszkańcy kątów chcą robić propagandę i pranie mózgu niech zrobią spotkanie w domu u radnej jednej albo drugiej
~Maks (niezalogowany) / 22.11.2019, 20:16
Tak Pani Sołtys wyraziła zgodę tylko wójt ma w nosie zdanie mieszkańców Kątów i naszą Panią Sołtys, Nasz pan wójt jest strasznie chwiejny i nie ma własnego zdania a to żle.
~Elka (niezalogowany) / 22.11.2019, 20:29
do mieszkańca Kątów świetlica jest gminna jak dobrze zauważyłęś i każdy ma prawo z niej korzystać nie Urząd Gminy i wójt ma o tym decydować gmina to my i nasze podatki . Chcieli mieszkańcy spotkania to trzeba było im na to pozwolić a na spotkanie przyszedł by kto chciał a od naszych Radnych to bardzo proszę trzymajcie się z daleka mam dla nich ogromny szacunek , że mają własne zdanie i mimo tego chamskiego hałasu wokół nich nie boją się i nadał trzymają się swojego zdania , ciekawe tylko gdzie jest 3 radny.
~mieszkaniec Sztutowa (niezalogowany) / 22.11.2019, 20:41
Panie Wójcie, czy aby skorzystać z WC w świetlicy w Kątach Rybackich też trzeba mieć Pana zgodę?
Proszę o odrobinę szacunku dla ludzi którzy Pana wybrali!!
~Obóz zdrady i zaprzaństwa (niezalogowany) / 22.11.2019, 21:15
Kąciaki razem z ww nie zablokowali rozwoju Sztutowa to teraz chcą zbojkotować wszystkich i do krynicy iść, aby to jednak po krynickiej stronie był przekop. Taki ch.j jak baśki noga wykolejeńcy!!! Dobrze że większość ludzi w Kątach to porządni obywatele.
~do Elka (niezalogowany) / 22.11.2019, 21:58
wytrzeźwiej zanim zaczniesz pisać, bo twoje wypowiedzi nie mają ani ładu ani składu.
~The rudokaust must begin (niezalogowany) / 22.11.2019, 21:58
Poznaliście wykreowaną wersję Martina?
- teraz poznacie prawdę.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.