Sztutowo
15 oC
wtorek, 30 kwietnia 2024
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
15 oC

Zwiedzanie śladami Powstania Warszawskiego w Muzeum Stutthof

31 lipca 2018, 08:00
Zwiedzanie śladami Powstania Warszawskiego w Muzeum Stutthof
„Warszawo, pamiętamy!” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane przez Muzeum Stutthof. Zapraszamy na zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego Stutthof śladami mieszkańców powstańczej Warszawy.

Z ogarniętej powstaniem Stolicy do KL Stutthof w 1944 roku do KL Stutthof przybyły łącznie trzy transporty więźniów, 26 i 31 sierpnia oraz 29 września. Łącznie liczyły 6298 osób, w tym 40 kobiet - jeńców wojennych, które wbrew przepisom konwencji genewskiej umieszczono w obozie koncentracyjnym. Pragniemy przypomnieć los mieszkańców Warszawy, którzy znaleźli się w obozie, pokazać sylwetki niektórych z nich i przybliżyć ich przeżycia. Zapraszamy w środę, 1 sierpnia 2018 roku na unikatowe wyjątkowe zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego śladami warszawian. Zwiedzaniu, towarzyszyć będzie specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa. Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy wypełnić formularz dostępny na stronie Muzeum Stutthof pod e-adresem: www.stutthof.org/pamietamy (zalecamy rejestrację uczestników powyżej 14 roku życia).
Tego dnia nastąpi zmiana godzin otwarcia Muzeum - czynne będzie od godziny 17:00 do 23:00.

Zwiedzanie odbywać się będzie w ograniczonych liczbowo grupach. Tego dnia wejście do Muzeum możliwe będzie jedynie po uzupełnieniu formularza i otrzymaniu od Biura Obsługi Zwiedzających potwierdzenia rezerwacji z wybraną godziną zwiedzania i numerem grupy.

 


Zdjęcie

 

Komentarze (4):

~Yahwe (niezalogowany) / 31.07.2018, 20:10
Gratuluję naprawdę ciekawej działalności edukacyjnej placówki. Brawo !!!
A przy okazji.Pytanie czy to prawda,ze rodzina von Staufenberga/autora nieudanego zamachu na Hitlera/była osadzona w K.l. Stutthof?
~Lilo (niezalogowany) / 05.08.2018, 19:47
Tak to prawda.
~Yahwe (niezalogowany) / 06.08.2018, 21:11
Dziękuje Lilo. Czytałem o tej sytuacji w bardzo niezweryfikowanych żródłach i chyba w jakiejś TV.
Jesli mogę jeszcze zapytac,chodzi oczywiście o ten obóz spacjalny,gdzie byli przetrzymywani Norwegowie i Węgrzy? Czy wiadomo jak długo tu przebywali i co sie z nimi dalej stało? Znając niemiecką skrupulatnośc pewnie świadectwo zameldowania i wymeldowania jest nadal w archiwum UG Sztutowo.Jeszcze raz dziękuję.
~mo (niezalogowany) / 08.08.2018, 10:16
O rodzinach zamachowców i obozie specjalnym: wystarczy sięgnąć po numer 1(11) Zeszytów Muzeum Stutthof i tekst M. Owsińskiego na ten temat, wiele się wyjaśni...
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.