Sztutowo
9 oC
poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
9 oC

Sołtys Marek Kacprzak po miesiącu przypomniał sobie o innych sklepach w Sztutowie

14 kwietnia 2021, 20:00
Sołtys Marek Kacprzak po miesiącu przypomniał sobie o innych sklepach w Sztutowie
Sołtys Sztutowa Marek Kacprzak, po miesiącu od otrzymania 7 tysięcy maseczek dla mieszkańców Sztutowa przypomniał sobie, że w sołectwie Sztutowo istnieją inne placówki handlowe oprócz  jego "zaprzyjaźnionego" sklepu na ul. Szkolnej w Sztutowie.

Przypomnijmy, że sołtys Marek Kacprzak po otrzymania w marcu 2021 roku od Wójta Gminy Roberta Zielińskiego 7 tysięcy maseczek  (pochodzących z rządowej Agencji Rezerw Materiałowych) dla mieszkańców sołectwa Sztutowa przekazał je tylko do "zaprzyjaźnionego" sklepu na ulicy Szkolnej. Dopiero po miesiącu, kiedy sołtysowi zostały resztki maseczek zaczął roznosić je do innych placówek handlowych w Sztutowie. Czy jest to uczciwe zachowanie sołtysa wobec mieszkańców?

Dodatkowo sołtys w tej sprawie wypowiadał się na Sesji Rady Gminy Sztutowo w dniu 31.03.2021. W swoim emocjonalnym wystąpieniu Marek Kacprzak żądał, abym przeprosił jego osobiście, czy też  jedną z osób powiązanych z placówką handlową na ul. Szkolnej w Sztutowie (ten, który jako jedyny w Sztutowie prowadził dystrybucję darmowych maseczek dla mieszkańców) - nie wiadomo na podstawie jakich kryteriów placówka z ul. Szkolnej została wyróżniona.

Niestety Sołtys Marek Kacprzak zapomniał wspomnieć za co miałbym te osoby przeprosić? Za napisanie prawdy? Za to, że Sołtys Kacprzak mając do dyspozycji 7.000 maseczek przekazał je tylko do jednego  sklepu. Dlaczego sołtys nie poszedł z maseczkami do innych placówek w Sztutowie? Tego do dzisiaj nie wiadomo. Dlaczego w tej sprawie mieszkańców wprowadzał w błąd także wójt Robert Zieliński twierdząc że w akcje przekazywania maseczek było włączonych kilkanaście sklepów? Dopiero po miesiącu Marek Kacprzak odwiedził inne sklepy w Sztutowie, kiedy zostały mu "resztki".

Przypomnijmy także, że za 50 tysięcy złotych z podatników gminy Sztutowo Robert Zieliński w komitywie ze swoimi radnymi wykonali inwestycję pod domem sołtysa i pominęli innych mieszkańców ul. Kolejowej, aby droga powstała tylko pod nieruchomością zamieszkałą przez sołtysa.

Po swoim wystąpieniu na sesji Marek Kacprzak "wyszedł po angielsku" z sesji, czyli zwyczajnie uciekł, co pokazuje zdjęcie ilustrujące artykuł. Nie interesowały go inne sprawy, tylko te dotyczące krytyki jego działalności.

Następnie Przewodniczący Rady Gminy Marcin Owsiński po raz kolejny złamał prawo i  po wystąpieniu swojego sąsiada -  sołtysa nie udzielił głosu Radnemu Gminy, co oprócz złamania prawa samorządowego  jest zwyczajnym tchórzostwem.

Jeszcze raz gratuluję sołtysowi Markowi i życzę mu by częściej uczestniczył w sesjach Rady Gminy i  miał odwagę bez konsultacji z innymi osobami zabierać głos w sprawach nie tylko ważnych dla niego osobiście, ale także dla ogółu mieszkańców sołectwa Sztutowa.


Zdjęcie

 

Czytaj także:
Komentarze (11):

~Sprzedawca ze Szkolnej (niezalogowany) / 14.04.2021, 22:31
A nam dzał 2 kartony do sklepu w Sztutowie ,~kolega Marka (niezalogowany) / 14.04.2021, 22:38
znałem Marka jak jeszcze prowadził sklep w Kątach, był fajnym gościem, szkoda że stoczył się do roli marionetki swoich chorych kumpli, którzy się przyspawali do stołków
~pimpek (niezalogowany) / 14.04.2021, 22:39
quality dramy się dzieją, nie ma co
~heja głupota i bazyleja (niezalogowany) / 14.04.2021, 22:45
Rozdaje swoim według uznania z ramienia wójta
Lizustostwo gumeowego ucha nie zna granic
Nie trzymają te maski na otworzenie Polo i dają w prezencie przed wejściem , baloniki i czerwony dywan ma być oraz dla każdego lampka szampana na otwarcie
~Brawo!!! (niezalogowany) / 15.04.2021, 09:27
Po ci wam te masku w ogóle? Jest precedens! Poseł Braun nie nosi maseczki!!!! Czyli nje trzeba!!!!
~Jaa (niezalogowany) / 15.04.2021, 11:37
Jaa do sołtysa pana Marka nie mam nic o co mogę się czepiać :D
~cacy facio (niezalogowany) / 16.04.2021, 20:53
Przestańcie bo Sołtys się na nas obrazi i zrezygnuje , dopiero będzie dylemat , afera na całe województwo a Robet utraci gumowe ucho
~Fan (niezalogowany) / 19.04.2021, 06:54
Dwa lata temu uczeń naszej szkoły zdobył Puchar Polski w Kitesurfingu. Na facebookową uwagę jego mamy że szkoła nie chwali się takim osiągnięciem swojego ucznia, dostała odpowiedź że są to zajęcia pozaszkolne.
Wczoraj córka p. dyrektor brała udział w spektaklu teatralnym w ŻOKu. Efekt to udostępnianie przez profil szkoły tego wydarzenia i składanie gratulacji na stronie ośrodka kultury przez szkołę w Sztutowie. Czuję niesmak
~siwy (niezalogowany) / 19.04.2021, 16:55
Napiszcie o jaki sklep chodzi bo są dwa na ul szkolnej i byłem w obu w ostatnim czasie żadnym nie zapropowano mi maseczek. a jestem mieszkańcem gminy. Mam nadzieję, że jest wykaz którzy mieszkańcy otrzymali maseczki bo mojej rodzinie należy się 16szt., a nie dostałem żadnej i z tego co wiem nikt z moich znajomych nie otrzymał żadnej maseczki. Może trzeba pójść w kierunku przywłaszczenia mienia i zgłosić sprawę na Policję bo z tego co wiem to jedna maseczka kosztuje ok. 1- 2 zł., razy 7000 to idzie już pod przestępstwo........
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 20.04.2021, 09:56
Mogę ci oddać moje. Ja nie noszę. Nikt mi nie nakaże bo to nie zgodne z prawem
~Wera (niezalogowany) / 20.04.2021, 21:07
Fajowy górnik kpalniany z niego , umie fedrować
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.