Sztutowo
2 oC
czwartek, 27 stycznia 2022
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
2 oC

Gładka skóra bez cienia rozstępów - to jest możliwe

12 maja 2021, 18:00
Gładka skóra bez cienia rozstępów - to jest możliwe
W ciągu naszego życia większość z nas doświadczy tego momentu, w którym zauważy pojawienie się czerwonych pręg na skórze.

To rozstępy, które tworzą się w wyniku szybkiego rozciągania się naskórka, a także przy zmianach w gospodarce hormonalnej organizmu. Oba te zjawiska towarzyszą nam w okresie dojrzewania czy przy ciąży, nic więc dziwnego, że to właśnie wtedy najczęściej zauważymy formujące się na skórze blizny.

Same rozstępy nie są niczym złym i wiele osób akceptuje je, jako pamiątkę po jakimś doświadczeniu (na przykład ciąży) lub naturalną kolej rzeczy. Choć rozstępy nie wiążą się z komplikacjami zdrowotnymi, dla niektórych mogą być problemem natury estetycznej. I właśnie dla takich osób przygotowywane są oferty w salonach i gabinetach medycyny estetycznej.

Jak poradzić sobie z rozstępami?

Niezaprzeczalnie istnieją pewne domowe remedia, które mogą zapobiegać lub pomagać w usuwaniu rozstępów ze skóry, jednak zazwyczaj działają one tylko na wczesnym etapie pojawienia się blizn, a czasem okazują się zupełnie nieefektywne.

Do domowych sposobów radzenia sobie z rozstępami zaliczyć możemy regularne złuszczanie naskórka i masaże skóry oraz nawilżanie preparatami z wysoką zawartością retinolu i witaminy A oraz E. Niestety czasem te metody zawodzą i blizny i tak się pojawią. Co możemy zrobić, by rozprawić się z tym problemem raz na zawsze?

Medycyna estetyczna

Przy usuwaniu wszelkich blizn, nie tylko rozstępów, wysoką skuteczność oferują zabiegi medycyny estetycznej. Większość tych zabiegów skupia się na mocnej regeneracji naskórka, usuwając przy tym przerwane włókna kolagenowe. Efekt taki możemy osiągnąć na kilka różnych sposobów. Oto kilka z najczęstszych, jakie wykonuje się w gabinecie lekarskim.

Zdjęcie

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/

Usuwanie laserowe

Usuwanie rozstępów laserem jest dobre, jeśli szukamy wyjątkowo precyzyjnej, szybkiej i skutecznej metody. Laser za zadanie ma uszkodzić wierzchnie warstwy naskórka, zmuszając skórę do produkcji kolagenu i wypełnienia ubytków zdrową skórą. Sam zabieg jest krótki i czasem potrzeba kilku sesji, by osiągnąć pożądane efekty. Laser jest bardzo precyzyjnym narzędziem, dlatego też często wykorzystuje się go przy tego typu zabiegach.
 

 

Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.