Sztutowo
21 oC
środa, 29 czerwca 2022
Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei
21 oC
 Baner

Bezczelna wypowiedź dla mediów. Robert Zieliński chwali się, że zarabia najwięcej w Polsce

21 października 2021, 12:00
Bezczelna wypowiedź dla mediów. Robert Zieliński chwali się, że zarabia najwięcej w Polsce
Robert Zieliński, wójt gminy Sztutowo jest zadowolony ze swoich zarobków, choć uważa, że w większych miejscowościach mogą być one niewystarczające. Po ostatniej podwyżce Robert Zieliński zarabia maksymalną stawkę Wójta w Polsce liczącą ok 10 tysięcy złotych. Przed wyborami Zieliński obiecywał, że wystarczy mu 5.000 zł netto. Każdy może ocenić ile warte są słowa Roberta Zielińskiego. Czy zależy mu tylko na pieniądzach?  

Dla portalu samorządowego Robert Zieliński w sierpniu 2021 powiedział:

„Ja mogę się wypowiadać na temat podwyżki dla samorządów takich gmin, jak moja, czyli do 15 tysięcy mieszkańców. Nie ukrywam, że ja jako wójt otrzymuję najwyższe wynagrodzenie w tej puli, czyli maksymalną mam kwotę zasadniczą i wszystkie dodatki. I powiem, że dla takich gmin, jak moja, są to wynagrodzenia wystarczające. Domyślam się, że dla kolegów samorządowców z większych gmin bądź miast, to wynagrodzenie jest zbyt niskie. Sam wiem, ile czasu poświęcam tej pracy, więc dla większych miast, gdzie zakres obowiązków wójta, burmistrza, prezydenta jest większy, można byłoby się pochylić nad zmianą wynagrodzenia” – powiedział

źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wojtowie-o-podwyzkach-wynagrodzen-w-ostatnich-latach-nasze-dochody-malaly

Ta wypowiedź była skrzętnie ukrywana przez gminę Sztutowo i nie została nigdzie udostępniona. Robert Zieliński nie miał odwagi na taką wypowiedź, kiedy radni z jego komitetu wyborczego głosowali  mu drugą w tej kadencji podwyżkę pensji. Wtedy Zieliński tchórzliwie milczał i zapomniał co mówił przed wyborami. Przypomnijmy, co mówił Robert Zieliński przed wyborami:

Przypomnijmy jak wygląda odbiór śmieci z gminy tylko w tym sezonie letnim:

7.07.2021 Tak Robert Zieliński dba o porządek. Gmina Sztutowo zasypana śmieciami

Szokujące jest że wnioskodawcami jego kolejnej podwyżki było 3 z 4 członków Komisji Rewizyjnej, która powinna kontrolować pracę Wójta. Przewodniczący tej komisji Andrzej Szymański wielokrotnie wulgarnie komentował przeciwników Roberta Zielińskiego i jego komitetu, który rządzi gminą m.in. cytatami:

" Panie Wójcie!. J***ć tych, którzy na nas srają"

Inne wulgarne wypowiedzi wygłaszał także inny radny z komitetu Zielińskiego - Ryszard Krugły (czytaj tutaj). Zieliński razem z Marcinem Owsińskim także wtedy milczał, choć obaj rzekomo walczą z mową nienawiści. To wyjątkowo dwulicowa i wybiórcza postawa włodarzy gminy Sztutowo.

Należy życzyć mieszkańcom gminy Sztutowo, by w takim samym tempie rozwijała się gmina Sztutowo, jak rośnie pensja Roberta Zielińskiego. Należy zadać sobie pytanie czy Robert Zieliński jest wójtem w gminie Sztutowo tylko po to by pobierać jak najwyższą pensję?

Chodniki, drogi w gminie są w opłakanym stanie, gminne działki są w tej kadencji sprzedawane za bezcen, niszczona jest lokalna przedsiębiorczość, brak jest inwestycji, gmina nic nie zyskuje w związku z Przekopem Mierzei,  ale za to niedługo za pieniądze podatników na skwerku w Sztutowie powstanie "pomnik Owsińskiego". A to tylko wierzchołek góry lodowej. Twórcy pomnika nie przeszkadza zdewastowany i zapuszczony za jego kadencji stan infrastuktury w pobliżu. Więcej o tej kontrowersyjnej sprawie napiszemy wkrótce.

Czytaj także:
Komentarze (13):

~Biedny uczciwy (niezalogowany) / 21.10.2021, 16:13
Przykład idzie z góry...
~Dobrze wam głupcy (niezalogowany) / 21.10.2021, 16:14
Zjednoczona lewica POPISLDPSL wiecznie żywa..... Rączka rączkę myje
~Jaa (niezalogowany) / 21.10.2021, 16:45
A ile będzie pracował za pół darmo?
Po trzech latach pracy na rzecz naszej pięknej gminy należy mu się podwyżka.,..
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 21.10.2021, 17:15
Dojna zmiana
~Samorządowiec (niezalogowany) / 21.10.2021, 17:47
Pan Robert w lokalnym środowisku zyskał przydomek "obrotowiec". Jednego dnia potrafi być sympatykiem PO a tego samego dnia ale już na spotkaniu z inną osobą przedstawia się jako PiS-owiec. Ale to że jest obrotowy to wszyscy już doskonale się na nim poznali.
~Dziadki (niezalogowany) / 21.10.2021, 18:22
Niesamowite :$
~starosta (niezalogowany) / 21.10.2021, 20:59
To jest wójt! :( :( :( :( przykre
~Jarząbek Wacław (niezalogowany) / 22.10.2021, 07:35
Przecież te podwyżki dla samorządowców wynikły przy okazji podwyżek dla elit rządzących, których pomysłodawcą był nasz prezydent.
By żyło się lepiej.
A Wy "cwaniaczki" macie pracować i płacić podatki.
~Były ksiądz (niezalogowany) / 22.10.2021, 10:30
Doić lemingow!!!! To wasze pieniądze
~kier.referatu (niezalogowany) / 22.10.2021, 12:33
Fałszywy kameleon - tak jest z obrotowcem jw.
~Ibtu się zgadzam (niezalogowany) / 22.10.2021, 16:59
Dokładnie Jarząbek
~madzia (niezalogowany) / 23.10.2021, 11:06
Jarząbek zawsze wszystko wie najlepiej -
~rolnicy (niezalogowany) / 23.10.2021, 11:20
Pan W. Jarząbek na wójta w najbliższych wyborach .
Dopiero będzie porządek w gminie . Będziemy żyli w dostatku
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.