Sztutowo
-7 oC
środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
-7 oC

Arogancja i chamstwo. Tak Radni Gminy Sztutowo przegłosowali podwyżkę swoich diet o 40%

11 grudnia 2021, 15:20
Arogancja i chamstwo. Tak Radni Gminy Sztutowo przegłosowali podwyżkę swoich diet o 40%
26 listopada 2021 podczas Sesji Rady Gminy Sztutowo wynikiem 8 głosów za, 5 przeciw i 1 wstrzymującym Radni Gminy Sztutowo przyznali sobie i sołtysom 40% podwyżki diet za posiedzenia Sesji i Komisji. Ujawniany kulisy podjęcia tej decyzji, która ośmieszyła gminę Sztutowo przed milionami telewidzów.

Przypomnijmy, że największym absurdem tej podwyżki jest to, że radni chcieli 40% podwyżki na paliwo. Jednak od 1,5 roku sesje są zdalne, a niektórzy z wnioskodawców jak Krystyna Skrzek nie ma nawet prawa jazdy.

Dyskusja na sesji była burzliwa. Najpierw Krystyna Skrzek tuż przed głosowaniem odczytała nowe uzasadnienie, według którego podwyżka nie należała się na paliwo, ale na m.in. koszty papieru, toneru, materiałów roboczych, koszty reprezentacji i wysyłka materiałów i korespondencji, co chyba jest jeszcze większym absurdem niż koszty paliwa.

Poniżej można wysłuchać tego wystąpienia:Jeśli odtwarzacz nie działa - pobierz plik mp3

Następnie podczas dyskusji w sposób chamski i arogancki zachowywał się Przewodniczący Rady Marcin Owsiński, który w bezczelny sposób przerywał wypowiedzi Radnych, którzy byli przeciwko podwyżkom. Podobnie wniosek nie po myśli Owsińskiego został nazwany przez niego "laniem wody". Ale taki poziom chamskich wypowiedzi jak widać popiera większość radnych. Można to odsłuchać na poniższych nagraniach:

Jeśli odtwarzacz nie działa - pobierz plik mp3

Jeśli odtwarzacz nie działa - pobierz plik mp3

Podsumowując całą dyskusję Przewodniczący i część Radnych domagali się podwyżek, twierdząc że im się to należy.

Dodatkowo do dyskusji wtrącił się Wójt Robert Zieliński, który nalegał, że  oprócz radnych podwyżki powinni dostać  też sołtysi - także o 40%. Warto wspomnieć, że kiedy w tej kadencji już dwukrotnie Robertowi Zielińskiemu podnoszono pensję (wtym do maksymalnej stawki) nie miał wtedy odwagi odnieść się do swojej przewyborczej obietnicy, że wysta rczy mu wynagrodzenie 5.000 zł netto. Obecne wynagrodzenie jest ok. 50 % wyższe niż obiecywane przed wyborami. Z kolei kiedy dyskutowano nad podwyżkami dla radnych wtedy Robert Zieliński miał najwięcej do powiedzenia.

Jednak kilka godzin później przed kamerami TVN-u Robert ZIeliński zmienił zdanie o 180 stopni i stwierdził, że argumenty za podwyżką były "słabe". Tym samym jednego dnia Robert Zieliński był za, a nawet przeciw podwyżkom dla Radnych. To już chyba nikogo nie dziwi, że Wójt zmienia swoje zdanie w zależności od sytuacj nawet w odstępie kilku godzin.

Lista wstydu Radnych, którzy przegłosowali dla siebie podwyżkę 40% :

 • Marcin Owsiński
 • Krystyna Skrzek
 • Andrzej Szymański
 • Ryszard Krugły
 • Aleksandra Hofmann
 • Jerzy Sikora
 • Jan Friszkemut
 • Anna Zalewska

Wstrzymał się od głosu:

 • Marian Łosiński

Przeciwko podwyżce:

 • Irena Chlebowska
 • Arkadiusz Walczyk
 • Igor Rudziński
 • Piotr Szlendak
 • Zbigniew Zieliński

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ MATERIAŁ O PODWYŻKACH NA STRONIE TVN

 

Zdjęcie
 

Czytaj także:
Komentarze (12):

~Mój cyrk,moje małpy... (niezalogowany) / 11.12.2021, 16:13
Tak jest za każdym razem odkąd Przewodniczącym jest Owsiński czyli wszyscy którzy mają czelność mieć odmienne zdanie są traktowani jak gówniarze bez prawa głosu ,bo jedyna racja właściwa jest Jego . Zieliński też siedzi cicho jak mysz pod miotłą bo swojego zdania nie ma , musi zgadzać się z Owsińskim,który faktycznie zarzadza Gminą jak Mu się żywnie podoba. Ile jeszcze potrwają te występy cyrkowe? Może warto zrobić szerszy materiał telewizyjny na temat zwyczajów panujących na sesjach Naszej Rady ?
~Nieznana (niezalogowany) / 11.12.2021, 16:20
Na przyszłość będziemy wiedzieli na kogo nie głosować!!!!
~załamany Urzędem (niezalogowany) / 11.12.2021, 20:21
Kiedy ten bałagan dobiegnie końca. Przecież to nie może tak trwać w nieskończoność! Zabrać się do uczciwej roboty!
~To za mało (niezalogowany) / 11.12.2021, 20:30
Tyłko garstka 2 radnych ma śmiałość mówić prawdę w twarz tej bandzie nierobów karierowiczów i dorobkiewiczów bez godności i honoru.
~Zadowoleni Radni . (niezalogowany) / 11.12.2021, 21:03
Udało się uzyskać co chcieliśmy i koniec tematu. Ważne żeby kasa się zgadzała. Motłoch ma być cicho . Król jest tylko jeden ,tylko sobie chwilowo tron przestawił ...
~miłośnik historii (niezalogowany) / 11.12.2021, 22:44
Lanie wody to pseudo publikacje rudego pana. na 10 zdań może jedno pisze na temat a reszta to lanie wody żeby zapełnić wierszówkę, a stawia się jako główny historyk gminy, chyba mu się książki nie sprzedają bo reklamuje swoje woluminy na działkach gminy, czy płaci dzierżawę do gminy, czy załatwił to przez swoją marionetkę Roberta Z. ?
~Pariafianin (niezalogowany) / 11.12.2021, 23:34
Święty Marian chyba przed głosowaniem miał zstąpienie Ducha Świętego bo wcześniej wszystko głosował co mu Owsiński kazał.
~ Szpital Psychiatryczny (niezalogowany) / 11.12.2021, 23:42
Najlepszy jest w tym wszystkim Zieliński ... czy aby czasem nie pora na zmianę leków na mocniejsze ?
~Kąciak (niezalogowany) / 12.12.2021, 00:58
Zieliński to chorągiewka na wietrze, nawet swoim radnym napluł w twarz żeby dobrze wypaść w TVN, co za dwulicowy element
~mieszkaniec (niezalogowany) / 12.12.2021, 11:29
Przekonamy się czy w niedługim czasie przeciwnicy nie wyciągną ręki i nie powiedzą nam się też należy jak psu buda.
Zobaczymy czy mają honor ?????????????????????????????????????????????????
Być przeciwnikiem a mieć osobisty honor i podejście to wielka różnica, przekonamy się mam nadzieję że wtedy przyjedzie redaktor i opisze przeciwników każdego według zasług.
~Tfu (niezalogowany) / 12.12.2021, 17:01
Tej ósemce nawet wstyd na twarz napluć.
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 14.12.2021, 09:22
Czy jest jakiś radny który pods się do dymisji!?
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.