Sztutowo
20 oC
niedziela, 7 sierpnia 2022
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
20 oC
 Baner


 Baner

17-latek z Lublina tonął na plaży w Sztutowie. Uratowali go inni turyści

17 lipca 2022, 08:00
17-latek z Lublina tonął na plaży w Sztutowie. Uratowali go inni turyści
Mimo wysokiej niebezpiecznej fali oraz obowiązującej czerwonej fladze, która oznacza zakaz kąpieli, turyści ignorują obowiązujące zakazy, wybierając niestrzeżone plaże, gdzie wchodzą do wody, nie myśląc o tym, że ta kąpiel, może zostać ich ostatnią kąpielą. Niestety tak było w przypadku 33-latka, którego nie udało się uratować. 17-latek miał szczęście, dzięki czujności turystów, którzy pływając na desce, zauważyli topiącego się chłopca.

W dniu 12 lipca po godzinie 13:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o utonięciu 33-letniego mężczyzny w Sztutowie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci oraz służby ratunkowe. Niestety po kilkudziesięciu minutach z morza został wyłowiony młody mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego. Na miejscu trwała reanimacja mężczyzny, która nie przyniosła skutku.

Po godzinie 17:00 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie tym razem w miejscowości Sztutowo, gdzie miał tonąć 17-latek. Na miejsce również natychmiast zostali skierowani policjanci oraz służby ratunkowe. Jak się okazało, mimo bardzo wysokich fal i obowiązującej flagi na całej długości pasa nadmorskiego Mierzei Wiślanej do wody wszedł 17-latek, mieszkaniec Lublina, który z uwagi na bardzo silne fale nie mógł wrócić o własnych siłach na brzeg. Młody mężczyzna został wyciągnięty z wody przez turystów, którzy zauważyli jak walczy z żywiołem. Policjanci oraz służby ratunkowe, które przyjechały na miejsce zdarzenia, udzielili 17-latkowi niezbędnej pomocy medycznej. Następnie w stanie dobrym został przewieziony do Szpitala w Gdańsku.

Oba wydarzenia odbyły się na niestrzeżonych kąpieliskach, gdzie turyści swobodnie wchodzili do wody, ponieważ nie było tam ratowników wodnych, którzy tego dnia z uwagi na niebezpieczną falę zabraniali kąpieli w morzu. Przez cały dzień na Mierzei Wiślanej obowiązywał zakaz kąpieli, były wywieszone czerwone flagi, które oznaczają bezwzględny zakaz kąpieli.

Pamiętajmy!

Stosujmy się do zakazów oraz poleceń ratowników wodnych! Jeżeli jest, wywieszona czerwona flaga oznacza to bezwzględny zakaz kąpieli z uwagi na zagrożenie, które panuje w wodzie. Czyli tak jak w miniony tragiczny wtorek była to bardzo wysoka niebezpieczna fala wsteczna. Jeśli wybierzemy się do wody w trakcie trwania zakazu, biorąc to na swoją odpowiedzialność, musimy pamiętać, że z tej wody możemy już nigdy nie wyjść. Szanujmy swoje życie, nie wchodźmy do wody mimo zakazów oraz wybierajmy się na plaże strzeżone przez ratowników wodnych!

Komentarze (4):

~Podróżnik (niezalogowany) / 18.07.2022, 10:28
W taką pogodę do wody maks do kolan!!!!
~Ewelina (niezalogowany) / 21.07.2022, 09:43
"W dniu 12 lipca po godzinie 13:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o utonięciu 33-letniego mężczyzny w Sztutowie. (...)
Po godzinie 17:00 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie tym razem w miejscowości Sztutowo, gdzie miał tonąć 17-latek."

To kto i gdzie się topił?
~Beżowy (niezalogowany) / 23.07.2022, 10:15
12 07 topił się "skutecznie" 33-latek w Sztutowie. 13.00
12 07 topił się 17 -latek w Sztutowie . 17.00
Morze tak ma ,że topią się w nim różni pływacy o różnej godzinie w tej samej miejscowości.
~Ewelina (niezalogowany) / 29.07.2022, 01:06
Beżowy, morze tak ma. Rozumiem. Jednakże, użycie sformułowania "tym razem w" sugeruję, że oba zdarzenia miały miejsce w innej miejscowości. A jeśli zwrot ma sugerować, że zgłoszenia przyjęto w dwóch różnych miejscowościach, to oba zdania powinny być inaczej sformułowane.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.