Sztutowo
13 oC
czwartek, 8 czerwca 2023
Imieniny: Ady, Celii, Medarda
13 oC

Laptopy z opóżnieniem trafią do dzieci byłych pracowników PGR w gminie Sztutowo

7 września 2022, 14:10
Laptopy z opóżnieniem trafią do dzieci byłych pracowników PGR w gminie Sztutowo
W gminie Sztutowo dopiero we wrześniu rozpoczęła się dystrybucja laptopów i komputerów w ramach programu Granty PPGR, który wspiera dzieci i wnuki byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. W innych samorządach dzieci otrzymały sprzęt już nawet wiosną.

O ile w wielu gminach w całej Polsce laptopy były wydane już nawet wiosną, to w gminie Sztutowo przetarg został ogłoszony dopiero w lipcu 2022, a przekazanie sprzętu we wrześniu. Nie wiadomo skąd wynika taka opieszałość sztutowskiego samorządu.

Fakt otrzymania pieniędzy był już znany w lutym 2022 roku, a umowy podpisywano w marcu 2022. Warto dodać, że środki rządowe trafiły do wszystkich zainteresowanych rodzin w całej Polsce, nie było konkursu ofert. 

Laptopy w teorii miały służyć do nauki zdalnej na czas epidemii, jednak według najnowszych nieoficjalnych informacji o ile nie zostanie ogłoszona nowa fala epidemii, to może dojść do sytuacji, że szkoły w okresie zimowym mają być zamykane w związku z brakiem możliwości ogrzania placówki ze względu na wysokie ceny energii i ogrzewania. Czy do takiej sytuacji dojdzie w Sztutowie, oczywiście jeszcze nie wiadomo.

Cena ofertowa wyniosła 563 tysięcy złotych za 175 laptopów i 1 komputer stacjonarny. Średnio jedno urządzenie wraz z ubezpieczeniem będzie zatem kosztować ok 3200 zł. Przetarg wygrała firma  Mainsoft z Malborka. Była jedynym oferentem.

Poniżej wymagane parametry techniczne laptopów:

Wydajność obliczeniowaProcesor ze zintegrowaną grafiką, osiągający w teście PassMark CPU Mark wynik min. 6000 punktów, według wyników ze strony https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php.
Pamięć operacyjna8GB DDR4 możliwość rozbudowy do min 16GB, dwa sloty pamięci (nie dopuszcza się pamięci wlutowanych); możliwość rozbudowy pamięci przez użytkownika, bez kontaktu z serwisem producenta.
Karta graficznaZintegrowana z procesorem z dynamicznie przydzielaną pamięcią współdzieloną
Parametry pamięci masowejDysk minimum 256 GB SSD NVMe, fabryczna możliwość instalacji drugiego dysku.
Wyposażenie multimedialne

Dwukanałowa karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną, zgodna z High Definition, wbudowane głośniki stereo o średniej mocy min. 2x 2W, cyfrowy mikrofon z funkcją redukcji szumów i poprawy mowy wbudowany w obudowę matrycy.

Kamera internetowa o rozdzielczości min. HD trwale zainstalowana w obudowie matrycy, dioda informująca użytkownika o aktywnej kamerze.

WagaNie większa niż 1,7 kg z baterią.
ErgonomiaEkran przynajmniej 15,6“ z podświetleniem w technologii LED, powłoka antyrefleksyjna, rozdzielczość min. 1920x1080, 60Hz, jasność minimum 220 nitów, kontrast 400:1
Warunki gwarancjiCo najmniej  30 miesięcy gwarancji. 
Usunięcie awarii:
- czas reakcji serwisu - do końca następnego dnia roboczego. Dedykowany portal producenta do zgłaszania awarii lub usterek, możliwość samodzielnego zamawiania zamiennych komponentów oraz sprawdzenie okresu gwarancji, fabrycznej konfiguracji.
- świadczona w miejscu użytkowania sprzętu (użytkownicy końcowi) lub w przypadku braku możliwości naprawy w miejscu użytkowania dopuszcza się naprawę poza miejscem użytkowania; przekazanie do serwisu oraz bezpłatny odbiór z serwisu w miejscu użytkowania sprzętu,
- czas usunięcia awarii – maks. 14 dni od daty zgłoszenia.
Wsparcie techniczneDostęp do aktualnych sterowników zainstalowanych w komputerze urządzeń, realizowany poprzez podanie identyfikatora klienta lub modelu komputera lub numeru seryjnego komputera, na dedykowanej przez producenta stronie internetowej – należy podać adres strony oraz sposób realizacji wymagania (opis uzyskania w/w informacji)
Wymagania dodatkoweWbudowane porty i złącza: HDMI 1.4, RJ-45 (karta sieciowa wbudowana), min. 3xUSB w tym min. 2 port USB 3.2 gen1 typ-A, czytnik kart SD 3.0, współdzielone złącze słuchawkowe stereo i złącze mikrofonowe, złącze zasilania (zasilacz nie może zajmować portów USB)
Zintegrowana w postaci wewnętrznego modułu mini-PCI Express karta sieci WLAN 802.11AC, moduł bluetooth 4.1 
Klawiatura z wbudowanym podświetleniem (układ US - QWERTY) z wydzieloną klawiaturą numeryczną, touchpad z strefą przewijania w pionie, poziomie wraz z obsługą gestów. Obudowa notebooka wzmocniona, szkielet i zawiasy notebooka wykonany z wzmacnianego metalu.
Oprogramowanie

System operacyjny: wersja 64-bitowa ze zlokalizowanym w pełni interfejsem użytkownika, z licencją przypisaną do komputera, z pełnym wsparciem producenta i zapewnionymi automatycznymi aktualizacjami umożliwiającymi włączenie stacji do domeny zarządzanej przez kontrolery domen posiadane przez użytkownika przy zapewnieniu pełnej integracji w zakresie kontroli zarządzania obiektami domeny – wersja profesjonalna.

Oprogramowanie biurowe: wersja 64-bitowa, ze zlokalizowanym interfejsem użytkownika, zapewniające pełną integrację z systemem operacyjnym, stałe automatyczne aktualizacje online, wsparcie producenta. Pakiet musi zawierać programy typu: arkusz kalkulacji z automatycznym systemem formatowania, edytor tekstu, narzędzie do tworzenia prezentacji. Licencja wieczysta.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie obejmujące przypadkowe uszkodzenie tj. wszelkie nagłe i nieprzewidziane uszkodzenia ubezpieczonego sprzętu spowodowane przez czynniki zewnętrzne, które mają wpływ na jego funkcjonowanie w warunkach eksploatacyjnych. Jeżeli dojdzie do przypadkowego uszkodzenia   ubezpieczonego sprzętu w okresie obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej, sprzęt zostanie naprawiony bądź zastąpiony produktem o takich samych lub podobnych parametrach. Suma ubezpieczenia jest równa wartości sprzętu.

Okres trwania ubezpieczenia minimum 36 miesięcy.

Komentarze (1):

~Skandal (niezalogowany) / 07.09.2022, 15:15
Za to podręczniki do religii z zeszłego roku już nie ważne. Trzeba kupić nowe!!!!! Podstawa programowa się zmieniła.... Wypisuję dzieci z tej złodziejskiej nauki!
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.