Sztutowo
14 oC
środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
14 oC

Brak postępów na drodze wojewódzkiej 501. Na budowie nie ma pracowników i sprzętu

30 stycznia 2023, 13:30
Brak postępów na drodze wojewódzkiej 501. Na budowie nie ma pracowników i sprzętu
Od kilku tygodni trwa zastój w pracach na drodze wojewódzkiej 501 w Skowronach i Krynicy Morskiej. Prace na tych odcinkach miały zakończyć się 20. grudnia 2022. Tymczasem końca nie widać. 

Obecnie prowadzone są prace na odcinku ok. 1km na wysokości Skowronek. Jezdnia jest tam zwężona do jednego pasa i wprowadzony jest ruch wahadłowy regulowany światłami.

Według harmonogramu prace na tym odcinku miały się zakończyć ponad miesiąc temu - 20 grudnia 2022, tymczasem od wielu tygodni prace nie odbywają się w ogóle. Podobnie jest na odcinku przed Krynicą Morską. Inwestor wycofał sprzęt i pracowników z budowy. Rzekomo z powodu przerwy zimowej. Kiedy drogowcy wrócą na plac budowy i dokończą prace, które miały zakończyć się 20 grudnia 2022 - nie wiadomo.

W załączeniu galeria zdjęć aktualnego stanu drogi 501 w Skowronkach oraz plan całej inwestycji.

Pliki dołączone do artykułu:Komentarze (11):

~edek (niezalogowany) / 30.01.2023, 13:53
Do sezonu koło domu Wójta zrobią .A reszta w sezonie może mieć prace drogowe przed domem .Wójt ma na to wywalone
~do edek (niezalogowany) / 30.01.2023, 15:04
Kolego drogi, z umysłem lotnym jak Suski, a co ma wójt do drogi wojewódzkiej?
Tyle już się pisało, o tym że wójt nie ma nic tak do drogi jak i przekopu, a ty z uporem maniaka chcesz nam udowodnić, że w młodości minąłeś się z edukacją. Po twoich zapędach personalnych już wiem jaki światopogląd reprezentujesz, wczesne średniowiecze przeplatane późnym mezozoikiem.
Brawo za polot :)
~Do do edek (niezalogowany) / 30.01.2023, 16:10
Słuchaj gościu śmieszny .Próbujesz tu grać jakiegoś profesora . A jesteś głupi jak cep.I nie potrafisz zrozumieć że to droga wojewódzka leży na terenie naszej gminy .Jak wykonuje się podobne inwestycje na terenie innych Gmin to podstawom jest prowadzenie konsultacji z włodarzami tych Gmin.
~Do nieuka powyżej (niezalogowany) / 30.01.2023, 17:44
Twój tekst powinien wyglądać:
"Słuchaj gościu śmieszny. Próbujesz tu grać jakiegoś profesora. A jesteś głupi jak cep. I nie potrafisz zrozumieć, że to droga wojewódzka leży na terenie naszej gminy. Jak wykonuje się podobne inwestycje na terenie innych Gmin to podstawom jest prowadzenie konsultacji z włodarzami tych Gmin."
Znajdź różnice, interpunkcja się kłania.
Robią i robili takie same konsultacje jak przy okazji budowy przekopu.
Jaki rząd, takie działania. Mówili, że drogi nie zniszczą, bo transport będzie się odbywał drogą wodną.
Nie planowali remontu drogi, a teraz jak robią to wina wójta, że jest przestój.
Śniegu też nie ma przez wójta, czy może przez Tuska?
P.S. Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.
~Marek (niezalogowany) / 30.01.2023, 19:32
Główny podwykonawca zwinął się, ponieważ co innego miał w umowie, a zakres robót był o wiele za wiele złożony i po przeliczeniu musiałby dołożyć do interesu.
~Andrzej (niezalogowany) / 30.01.2023, 20:21
To czy sa pracownicy na budowie przede wszystkim powinni zajmowac sie radni i niech taki radny pojdzie do kierownictwa budowy i zapyta sie o co chodzi. Wójt ma ważniejsze sprawy na glowie.
~Miodek (niezalogowany) / 30.01.2023, 20:47
Edek szanujmy polski język.
"Jak wykonuje się podobne inwestycje na terenie innych Gmin to podstawom jest prowadzenie konsultacji z włodarzami tych Gmin."
W tym sensie zdania powinno być PODSTAWĄ zamiast podstawom.
~Bob (niezalogowany) / 31.01.2023, 07:43
Dajcie Edkowi spokój. Może miał pod górkę do szkoły. Myślał że zjadł wszystkie rozumy, no i teraz nadaje się tylko na operatora koparki ręcznej. Widocznie poziom kompleksów w jego główce odpowiedzialny jest za agresywną reakcję na konstruktywną uwagę osoby która mimo tego, że delikatnie aczkolwiek złośliwie mu odpowiedziała.
~Jsk (niezalogowany) / 31.01.2023, 11:24
Noszenie maseczki nie jest nakazem nadrzędnym do Konstytucji. Więc nie mogą zabronic dostępu bez niej do lekarza i innych dóbr będących prawem człowieka.
~Kierowca (niezalogowany) / 02.02.2023, 07:26
Prace wstrzymane do końca marca zw. na wygaszoną w tym okresie produkcję asfaltu. Taką odpowiedź telefonicznie przekazano w GDDKiA.
~Bob (niezalogowany) / 05.02.2023, 15:26
Węzeł Budimexu w Ostródzie działa. Szemud też w styczniu produkował masę, więc chyba ktoś z GDDKiA robi sobie jaja z Pana Kierowcy.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.