Sztutowo
6 oC
środa, 17 kwietnia 2024
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
6 oC

Było 1,5 miliona złotych na drogę w Grochowie Pierwszym. Robert Zieliński oddał pieniądze

17 marca 2024, 19:24
Było 1,5 miliona złotych na drogę w Grochowie Pierwszym. Robert Zieliński oddał pieniądze
Gmina Sztutowo pozyskała 1,5 miliona dotacji (50%) na przebudowę 700-metrowego odcinka drogi w Grochowie Pierwszym. Niestety, pomimo, że wykonanie inwestycji było wpisane do budżetu Robert Zieliński podjął decyzję o rezygnacji i zwrocie dotacji. 

Oficjalnie Robert Zieliński wypowiedział się w tej sprawie,  co  zostało zapisane w protokole Sesji Rady Gminy Sztutowo.

Przetarg na budowę drogi w Grochowie Pierwszym zakończył się nie wyłonieniem wykonawcy. Najniższa oferta była o prawie 600 tyś wyższa od wartości kosztorysowej. Wkład Gminy wynosił ponad 1,5 mln zł. Po przetargu miała wzrosnąć o prawie 600 tyś. zł. Środki pozostały w budżecie więc mam nadzieję że inwestycja doczeka się realizacji

Należy sprostować słowa włodarza, którego mocną stroną nie jest matematyka. Otóż na inwestycję było przeznaczone w budżecie dokładnie 3.031.130 zł (1,5 miliona złotych wkładu własnego + 1,5 miliona złotych dotacji). W przetargu najniższa oferta wyniosła 3.519.458,56 zł. Zatem zabrakło dokładnie 488 328 zł. Jest to kompromitacją Gminy i Wójta, że przy budżecie na poziomie 28 milionów złotych nie umiał wygospodarowywać kwoty niecałych 500 tysięcy złotych (1,7% rocznego budżetu), przy kwocie inwestycji na poziomie 3,4 miliona złotych. 

Ostatecznie jednak włodarz bez próby znalezienia środków finansowych przesłał dokumenty o rezygnacji z inwestycji.  Każdy czytelnik po przeanalizowaniu poniższych dokumentów może sam odpowiedzieć na pytanie jak fatalna jest sytuacja finansowa Gminy Sztutowo, skoro Wójt nie potrafi wygospodarować pieniędzy na inwestycje w rzekomo stabilnym budżecie.

Warto tylko wspomnieć, że kosztorys najsłynniejszej obecnie gminnej inwestycji (czyli remont piwnicy w szkole + nowy budynek na Stadionie) był wyceniony początkowo na 4,86 miliona złotych. W przetargu kwota wzrosła  o 1,3 miliona złotych (czyli koszt łączny to 6,1 milionów złotych). Jednak te pieniądze zostały dołożone i inwestycja pomimo opieszałości przy ogłoszeniu przetargu i rozpoczęcia prac jest wykonywana.

To kolejna sytuacja świadcząca o fatalnej sytuacji budżetowej Gminy Sztutowo do której swoją polityką masowej wyprzedaży działek i lawinowym wzrostem wydatków doprowadził w ciągu 5 lat Wójt Gminy Sztutowo, o czym wkrótce również będziemy informować.

Poniżej publikujemy dokumenty dotyczące tej sprawy.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Czytaj także:
Komentarze (46):

~+++ (niezalogowany) / 17.03.2024, 21:01
Z pustego nawet Salomon nie naleje,a co dopiero Wójt. Pozatym Wójt nie podejmuje decyzji samodzielnie .Ma do tego Radę Gminy czyli Radnych i Przewodniczącego tychże Radnych,więc odpowiadają wszyscy.Dlaczego gromy spadają tylko na Wójta?
~Paddy O'Rylly (niezalogowany) / 17.03.2024, 21:18
Koniec kadencji, a ciągle nie znam poglądów obecnego Wójta: na sprawy społeczne, gospodarcze, polityczno-ustrojowe. Bo przedstawiony przez niego program może być zrealizowany przez zewnętrzną firmę w ramach umowy o dzieło. Są zaplanowane działania, ale na ogół brak jest idei, której służą. Kadencja to szmat czasu, nie wszystko można zaplanować z góry. Zatem gdy pojawi się niespodziewany problem, to dopóki Wójt nie podejmie decyzji nie możemy wiarygodnie domniemywać jaką drogą pójdzie. To jak rzut monetą. Oczywiście zapytany jakieś komunały wyduka, choć po usłyszeniu ich będziemy wiedzieli tyle samo, co wcześniej. Tak podpowiada praktyka.
Dlatego nie dowiemy się, np. dlaczego odpuścił drogę w Grochowie Pierwszym, a determinację wykazał przy kulturalnym lochu. Swoją drogą też byłoby fajnie wiedzieć kto trzyma do niego klucze i decyduje kogo wpuści. A miasteczko ruchu drogowego? Jaką korzyść mają - strategicznie - osiągnąć mieszkańcy Gminy Sztutowo. I nie chodzi o powtórzenie celu z definicji, tylko wyartykułowanie lokalnych potrzeb.

Po wyborach, tak zwyczajnie, chciałbym Wójta którego nie będę wstydził się i nie czuł się jakbym żył w wiosce potiomkinowskiej.
~Do +++ (niezalogowany) / 17.03.2024, 21:27
A kto tych 12 czy 13 słupów (zwanych dla zmylenia przeciwnika radnymi), którzy tylko potrafili przez 5 lat potulnie podnosić rączki i zgłaszać się po kasę za obrady, wprowadził do Rady Gminy?
~Przydrożny Obserwator (niezalogowany) / 17.03.2024, 21:54
Masakra. To po 5 latach wyprzedaży wszystkiego jak leci Robert nie miał 480 tyś. zł by dołożyć do drogi, bo jak stwierdził Robert byłaby to ... niegospodarność? A jak dokladał do innych inwestycji, to było też niegospodarne? Mistrz: sam na siebie donosi. Jak tak "niegospodarzy", to może prokurator powinien się tym zająć? Słowem kabaret. I jak zwykle Robert się pogubił i to kolejna ściema,tyle że nieudolna, no bo to tylko Grochowo, wiec po co się starać. Nawet w kłamstwie. Dramat.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 17.03.2024, 22:04
6 milionów za remont kanciapy w szkolnej piwnicy i budynek z szatniami to jest dopiero niegospodarność
~obserwator (niezalogowany) / 17.03.2024, 22:44
Super, że w końcu trafia się miejsce, gdzie pojawiają się inne niż propagandowe oceny pracy wójta i jego ekipy. Wpisów na FB i stronie gminy już się czytać nie daje, bo można uwierzyć, że sukcesu goni sukces. Drogi, domy kultury, sieć sklepów, miasteczko ruchu drogowego, parki, referaty kultury a wszystko to niby odpowiedź władzy na potrzeby mieszkańców i jeszcze dobrze zaplanowane finansowo, bez pożyczek i w stabilności zaplanowanego budżetu.
Zatem dziękujemy, że będziemy mogli zjeść coś dobrego na stadionie, ćwicząc jogę albo rozwijając inne swoje talenty.
Dziękujemy, że będziemy mogli bezpiecznie ćwiczyć zasady ruchu drogowego przed wyprawą na rowerze ścieżką rowerowa przez ciemny las jadąc w listopadzie z Kątów Rybackich do Sztutowa na zajęcia w nowo otwartej piwnicy, by rozwijać swoje pasje.
Dziękujemy , że będziemy mogli wybierać z promocji sieciówek i nie będziemy musieli kupować w małych lokalnych sklepach.
Dziękujemy, że nie trzeba będzie jechać do miasta, by zasięgnąć kultury, bo w szkolnej piwnicy artyści już nie mieszczą się na scenie. Wkrótce zapisy na bilety odbywać się będą na długo przed zapowiadanymi premierami.
Szkoda, tylko że w pogoni za byciem jak inni tracimy nasz bezcenny charakter... a władza chwaląc się bezwstydnie myśli, że ludzie nie widzą obłudy i zakłamania. Widzą, widzą...
~Podatnik (niezalogowany) / 17.03.2024, 22:50
Warto nadmienić że taka kwotę Wojt poprzez uchwałę rady dopłacał do śmieci nie robiąc podwyżki dla mieszkańców uzasadniając to slowami że chciał ulżyć mieszkancom.Szkoda że nikt z radnych nie przedstawił swojego projektu uchwały o podwyższeniu opłat za śmieci a tak dziś ludziska płacą o ponad 60 procent więcej kasa w gminie świeci pustkami a drogi nie ma. Typowy przykład niegospodarności.
~EA (niezalogowany) / 17.03.2024, 22:56
Admin , gdzie byłeś? Czy jesteś radnym bezradnym ?
Wiadomo było , że ataki będą na obecnego wójta, to nic nowego .Dlaczego nie dąży pan do debaty przedwyborczej ? Co mają do zarezentowania pozostali , bo obecny będzie kontynuował co zaczął .Dlaczego nie chcecie debaty ???.Bardzo chętnie zadam pytanie pana faworytowi i panu Zakrzewskiemu .Czemu pan pisze bzdury o fatalnej sytuacji budżetowej gminy ? Dobrze pan wie , że gmina ma się finansowo bardzo dobrze .Nie byłby pan sobą, gdyby nie atakował wójta Zielińskiego , może gdyby pan podglądał przez nieszczęsny teleskop" gwiazdy na Teneryfie poczuł by się pan lepiej ?
~Do EA (niezalogowany) / 17.03.2024, 23:55
To typowy elektorat Roberta Z. wykształcenie podstawowe niepełne albo średnie niepełne wieczorowe, ale Robert pozwala sobie mówić na Ty, więc jest fajny i będęm na niego głosować. no i załatwił mi wejściówkę na koncert grupy milionerów w szkolnej kanciapie... gmina ma się finansowo tak bardzo dobrze, że Robert i jego przystawki podnieśli podatki od nieruchomości 30-60% (przez 10 lat tyle nie wzrosły) oraz za śmieci 65% bo nie wystarczało na premie i pensje dla nowych kierowników w urzędzie, a trzeba jeszcze zrobić oddział kulturalny bo kierownik z wydziału bezpieczeństwa już czeka na nową obiecaną posadę. ale będęm głosować na Roberta bo on będzie kontynuował co zaczął (ale nie wiadomo co zaczął, bo jeszcze niczego nie skończył przez 5,5 roku)
~Musze bo się udusze (niezalogowany) / 18.03.2024, 05:25
Historia zatoczyła koło, znowu mieszkańcy części gminy są traktowani po macoszemu! Nie ma zgody na dzielenie mieszkańców przez Wójta wg. schematu A- Kąty Rybackie, B - Sztutowo, C - Reszta nie wymieniona! Zrównoważony rozwój powinien być w całej gminie nie tylko A i B - Mrs. Wójcie! Mieszkańcy G1, G2, G3, G4, Płonina, Łaszki, Kobylej Kępy wybierzcie w zblirzająctch się wyborach przedstawicieli, którzy realnie wsłuchają się w wasze potrzeby i będą je realizować. Obecna Rada Gminy na czele z Wójtem nie jest waszym reprezentantem!
~Do EA (niezalogowany) / 18.03.2024, 06:49
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego 480 tyś. zł dopłaty do drogi nagle uznał za niegospodarność, a wcześniej dokladał - chociażby na "pieczarę" w szkole? Taka kwota powinna być pestką dla budżetu "miodem i mlekiem" ociekającym. Rozumiem, że teraz Robert sfinansuje remont drogi w Grochowie z budżetu gminy, skoro pogardził dofinansowaniem w kwocie 1.5 mln zl?
P.s. Czy zdażyło się Robertowi, że zabrakło mu w "miodnym" budżecie gminy pieniędzy na wypłaty dla pracowników?
~Dzierzawca (niezalogowany) / 18.03.2024, 07:28
Niegospodarnością możemy nazwać oddanie terenów przy plaży za 6 tys Panu co wykonuje uslugi dla gminy. Wcześniej przetargi kończyły się większymi kwotami. Ręką rękę myje
~Do Dzierżawca (niezalogowany) / 18.03.2024, 15:49
Jak to "oddanie terenów plaży za 6 tyś. zł? A gdzie przetarg? To chyba plotka, bo to nierealnie niska kwota. To po prostu niemożliwe. Chyba, że "szczęśliwiec" za 6 tyś. zł. świadczy gminie inne wymierne usługi, o których opinia publiczna powinna wiedzieć. A czy ktoś to kontrolował? Gdyby to była prawda, to mamy "republikę bananową" na pełnym wypasie. Bravo on.
~Do dzierzawca (niezalogowany) / 18.03.2024, 16:36
O które miejsce przy plaży dokładnie chodzi?
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 18.03.2024, 17:30
Nie będzie chodnika ze Sztutowa do Stegny przy torach!!!? Skandal!!!!
~do Kamieni kupa (niezalogowany) / 18.03.2024, 20:27
To kara dla gości Muzeum, jeszcze by przyszli do wsi i trochę grosza zostawili, przecież jest ich tak niewielu w sezonie i poza nim. Przystanek też zaplanowali kawałek dalej, bo tłumy przyjeżdżają do stadniny - nie do Muzeum. Grunt to planowe udawanie, że tak ważna jest pamięć przy jednoczesnym działaniu by utrudnić odwiedzającym dotarcie do Muzeum. A może to udawanie, że Muzeum w Sztutowie nie ma, bo ...nie ma chodnika...?????????
~Do kamieni kupa (niezalogowany) / 18.03.2024, 20:41
Tory kolejowe to nie miejsce do spacerowania. Wiele matek do dziś opłakuje swoje dzieci, które zginęły pod kolami pociągów Koniec tematu. Kropka
~Kierownik (niezalogowany) / 18.03.2024, 22:08
Czy pracownik Urzędu Gminy ds. promocji ma dodatkową premię za lajki w godzinach pracy z profilu Gminy Sztutowo prywatnych postów Roberta Zielińskiego oraz za tworzenie propagandowych wpisów które są wykorzystywane do agitacji wyborczej?
~obserwator (niezalogowany) / 18.03.2024, 22:55
Koniec tematu...to w stylu Urzędniczym i chodnika nie będzie. Może to i prawda, że przy torach niebezpiecznie ale do Muzeum ze wsi mógłby , być faktycznie, jak tam ktoś wspomina. Chyba bez chodnika równie niebezpiecznie, co???
Taki remont drogi za tyle pieniędzy z kieszeni podatników i "zapomnieli" dołożyć akurat kawałka do muzeum. Dziwne... zwłaszcza, że obecny przewodniczący, tam pracuje, w muzeum, już nie pierwszy rok.
Przypadek to czy celowe działanie????....
~Chodnik ważna sprawa (niezalogowany) / 19.03.2024, 07:46
Przydałby się ten kawałek chodnika, tylko projekt zakłada tylko remont DW 501, i nie można z tym teraz nic robić ponieważ na taki chodnik musi być osobny projekt zatwierdzony, bo jak ktoś wspominał idą tam tory kolejki. A druga sprawa to tam chyba wybudowanie chodnika wymaga opinii Konserwatora Zabytków, ponieważ teren przyległy jest do Muzeum Pamięci. No ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie zgody w przyszłości otrzymać.
~Południowiec (niezalogowany) / 19.03.2024, 11:02
O ile mnie pamięć nie myli, to już drugie podejście do remontu drogi w Grochowie. W 2018r. poprzedni Wójt pozyskal środki na jej remont i chciał inwestycję zrealizować. Zgadnijcie, kto wtedy stawał na głowie, aby zablokować remont tej drogi? Ale karma wraca.
~Dzierzawca (niezalogowany) / 19.03.2024, 11:57
Chodzi o teren pod lody przy parkingu po prawej stronie
~do Chodnik ważna sprawa (niezalogowany) / 19.03.2024, 13:41
Zawiało zrównoważonym przekazem z urzędu gminy. No pewnie, że teraz nic się nie da zrobić... to oczywiste!BO trzeba to było zaplanować panowie i panie zarządzający :-) ! nie ma, bo nie zaplanowaliście albo nie pomyśleliście. A planowanie to jedna z podstawowych a jednocześnie kluczowych umiejętności kadry zarządzającej. Ups! chyba, że taki był plan....
~Do dzierzawca (niezalogowany) / 19.03.2024, 20:32
Rok temu za tą działkę cena wywoalwcza wynosiła bodajże 10 tyś. Działka obok poszła za ponad 13 tyś. No widzę gospodarność Wójta jest jego dobrą strona. Kto lubi mieć palec trzymany ten ma dobrze
~Rusz 4 litery (niezalogowany) / 19.03.2024, 21:40
Szef budowy drogi 50 1 siedzi w Sztutowie. Wójt może by się pofatygować do niego w, sprawie chodnika do Stegny. Czy mamy do Stegny pisać prośby
~Krzysztof Szczepkowski (niezalogowany) / 19.03.2024, 21:51
Kilka lat temu sam potrafiłem załatwić ścinkę poboczy przy drogach 501 502 oraz utwardzenie pobocza Sztutowo-Stegna. Dziś dwie gminy nie potrafią załatwić 500 m chodnika.... Wstyd. Chyba będę musiał znów ruszyć. Tak naprawdę już ruszyłem. Rozmawiałem z kierownikiem drogowców ze Szkolnej.
~Do chodnik (niezalogowany) / 19.03.2024, 21:55
Chociaż wyrownac i ubić ziemię wzdłuż torów. Juz było by bezpiecznie.
~. (niezalogowany) / 20.03.2024, 08:08
Wzdłuż torów nie robi się ciągów pieszych. Nie wiem o co ta burza.
~obserwator (niezalogowany) / 20.03.2024, 19:29
Najłatwiej powiedzieć, że się czegoś nie robi.
Trudniej zaproponować jakieś rozwiązanie, aby piesi turyści i mieszkańcy i komfortowo i bezpiecznie mogli dotrzeć ze Sztutowa do Muzeum i do przystanku kolejki wąskotorowej.
Na pewno bezpieczna jest ścieżka rowerowa, która nagle się kończy i przebiega przez drogę 501. To bezpieczne i przemyślane rozwiązanie, zgadzacie się????
~Paddy O'Rylly (niezalogowany) / 23.03.2024, 00:02
Wieloletnie pranie mózgów przynosi efekty: nie można zrobić chodnika do Muzeum, bo istnieje Muzeum. Zaraz ktoś napisze, że to również powód by wydać zakaz zbierania grzybów w lesie. A swoją drogą, to ewenement, że na terenie małej Gminy Sztutowo znajdują się dwa państwowe muzea (Stutthof, Zalewu Wiślanego), na które samorząd nie musi łożyć i odwiedza je rocznie jakieś 200 tys. osób (do sprawdzenia w internecie). Mimo to obie instytucje nie są ujęte w żadnej strategii rozwoju turystycznego. Bo przez przypadek może to negatywnie wpłynąć na wzrost dochodów mieszkańców, ich aktywizację, podnoszenie jakości życia, czy wzmocni rolę miejscowego dziedzictwa kulturowego, środowiska cywilizacyjnego i przyrodniczego. Co to by była za katastrofa... Lepsza jest dramatycznie populistyczna propaganda sukcesu!
~. (niezalogowany) / 23.03.2024, 10:03
W sprawie chodnika wzdłuż torów cała dyskusja zaczyna się od tego, dlaczego nie jest budowany chodnik od Stegny do Sztutowa. No i wytłumaczono, że wzdłuż torów chodników się nie robi, bo to niebezpieczne. Potem ktoś rzucił hasłem, że wykonawca remontu 501 mógłby zrobić chociaż odcinek od Sztutowa do Muzeum. No i to nie jest teraz możliwe, bo muszą być zgody i projekty, bo to jest osobna inwestycja. Tak więc chodnik do Muzeum może powstać, tylko Gmina musi się za to zgodnie z prawem zabrać. Trzeba zapewnić budżet, pozwolenia i przetarg. Nic nie stoi więc na przeszkodzie Panie Paddy O'Rylly.
~wyborca (niezalogowany) / 23.03.2024, 12:44
Gmina Sztutowo jest ciągle do tyłu w rozwoju. A w połowie turystyczna . W całej Polsce można zobaczyć imponujący rozwój . Scieżki rowerowe, (przed Malborkiem piękna i po polu idąca),zjazdy, parki dla dzieci ,itp itd. Niestety w Gminna Sztutowo to marazm, bo tylko słyszymy nie wolno,( to trzeba szybko),nie ma zgody ,nie da się ,ścieżka rowerowa przy głównej drodze nie potrzebna ....... Poprostu potrzebujemy szanowni Państwo włodarza który będzie zabiegał o rozwój tej gminy. Ale to trzeba uderzać do wszystkich możliwych drzwi,i jak dostaję się odpowiedz że nie można czegoś zrealizować to nie odpuszczać tylko tylko dalej skutecznie działać. Bowiem nie ma spraw których nie dałoby się załatwić ,tylko są sprawy które wymagają determinacji i skuteczności aby je zrealizować. W tej gminie nie ma żadnych fajnych pomysłów . OOO przepraszam jest jedna pani pracownik -ta od naliczania podatków. Nooo jej pomysły są na miarę kosmosu. Ale może dostała takie zadanie żeby kasę organizować od tych mieszkańców co ciężko pracują . No bo przecież taki ktoś kto pracuje na państwowej posadzie to raczej podatkowo tej gminy nie wspiera.
Acha apartamentowce rosną niczym grzyby w lesie ,właciciele bez żadnych zgłoszeń ani do gminy ani do urzedu skarbowego nie zgłaszają wynajmu ,a tam jeden wczasowicz wychodzi a drugi wchodzi. I to jest wporządku. A wy mieszkańcy płacicie za ich śmieci. Obecna rada gminy to też niestety porażka . Dlatego naprawdę mieszkanko / mieszkańcu zanim oddasz głos to pomyśl. I oddajmy wreście podejmowanie decyzji ludziom młodym i kreatywnym .,bo tak naprawdę to przyszłość gminy to ONI. Z całym szacunkiem dla emerytów ,ale im już powinniśmy podziękować. I w tym momęncie drogi emerycie proszę się nie obrażać ,a raczej podziękuj za sugestię i odpocznij sobie. Jest trzech kandydatów na wójtów. Jeden już był ,nie zrobił nic. Drugi jest ....z wszystkimi pracownikami gminy na ty. dobry wójt. Trzeci jest mało znany w gminie ,ale może to właśnie jest też i atut.
~Do Paddy (niezalogowany) / 23.03.2024, 17:09
Masz rację. Mówi się na to państwo w państwie. Muzeum jedno i drugie nie ma nic wspólnego z Gminą. Tysiące ludzi odwiedza obiekty i nawet ulotki gminnej nie dostaną. Nie wiedzą gdzie pojeść i przenocować. Pamiętam, że Pan Jakub chciał połączyć działalność turystyczną i promocyjną gminy z potencjałem odwiedzających muzea.
~do wyborcy (niezalogowany) / 23.03.2024, 22:04
Wyborca złote słowa. Powinna być osoba która cokolwiek prowadziła a nie ciągle na państwowych posadkach. Nigdy nie prowadziła działalności radny czy pracownik jaką ma wiedzę wtej kwesti???
Jak widze pracowników wychodzących z gminy 15.00 jak przyjdę 14.50 to wszyscy w kurtkach :( :( :( :( :( :( :( :( . Gdyby to było ich inaczej by patrzeli na to wszystko.
Można tylko komentować a i tak sie to nie zmieni.
Z wszystkimi na TY :$ :$ :$ :$ :$ :$ Super folwark.
~Mocno zdziwiony (niezalogowany) / 23.03.2024, 22:33
Żaden pracownik nie będzie miał pojęcia jakie są koszty prowadzenia działalności gosopdarczej i tyle, jesli nie prowadził.W tym roku podatki poszły ok 30%, nie jestem w stanie podnieść usługi o tyle ponieważ nikt z tego nie skorzysta ale kogo to obchodzi.
~Średniowiecze (niezalogowany) / 24.03.2024, 13:27
Ze Stegny też masa ludzi chodzi ponpodkladach do Sztutowa muzeum!! Skandal!!
~Do Mocno zdziwiony (niezalogowany) / 24.03.2024, 17:54
Przecież podatek od nieruchomości możesz spokojnie sobie wrzucić w koszty.
~obserwator (niezalogowany) / 25.03.2024, 07:46
Obecna władza zamieściła swoje wyznanie wyborcze- plany na fb, planuje tez spotkanie. Przewodniczący, na oficjalnych kanałach milczy, swoje robi po cichu. Dino i Biedronka powoli rosną zmieniając pejzaż miejscowości. Ośrodek sportu zwiększy imperium szkoły. Pożyjemy zobaczymy... do wyborów 14 dni...
co myślicie???
~Janek iwanek (niezalogowany) / 25.03.2024, 14:14
Oddał pieniądze nie po raz pierwszy teraz chce oddać bez przetargu atrakcyjny teren przeznaczony pod inwestycje społeczne w Kątach Rybackich. Uwaga - bez przetargu. Po świętach zapowiedział pożegnalne spotkania z wyborcami. Cieszymy się, że już się żegna robiąc pożegnalne spotkania zawczasu. :roll:
~Jak to jest? (niezalogowany) / 26.03.2024, 12:11
W Niemczech 1 km AUTOSTRADY kosztuje 1 m€. W Sztutowie 700m wiejskiej drogi kosztuje prawie tyle samo. Jak to możliwe?
~Normalnie tak jest (niezalogowany) / 26.03.2024, 12:46
Jak robi się coś od podstaw, dobrze się wszystko zaprojektuje, i odcinek ma kilkadziesiąt km to wychodzi taniej. Przy przebudowie, czy remoncie traci się czas, co chwilę przestawia się maszyny, trzeba organizować ruch tymczasowy, ludzi rzuca się z jednego punktu na drugi i przez to nie ma ciągłości produkcji. W dodatku taniej przy budowie autostrady wybudować węzeł betoniarski, czy asfaltowy, niż kupować od kogoś małe ilości materiałów (jak na drogę lokalną)
~Kandydat na wójta (niezalogowany) / 26.03.2024, 16:43
On już się żegnał kilka razy a slowa to na wiatr rzucane
~rychu (niezalogowany) / 26.03.2024, 22:03
Ta nasza gmina biedna jak mysz kościelna cienko wójt z radą gospodarował.
~Mądry (niezalogowany) / 27.03.2024, 08:57
W nowych drogach już dziury. Pobocza nie ścięte woda stoi i rozsadza. Brawo
~Paddy O'Rylly (niezalogowany) / 29.03.2024, 16:00
Chaotyczne inwestycje, to nie jest pomysł na Gminę Sztutowo. Tak nią zarządzać mogłaby firma eventowa. I na dodatek bezwstydne chwalenie się tym brakiem wizji. Tylko wyborcy mogą zakończyć tę farsę.
~mieszkaniec (niezalogowany) / 01.04.2024, 20:39
---- ponoć mamy trzech kandydatów, ale żaden nie ma chęci porozmawiać z wyborcami.
Według mnie co może ich interesować, przyjmując posadę Wójta może ktoś zgadnie ?????????????
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.