Sztutowo
7 oC
środa, 17 kwietnia 2024
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
7 oC

Znamy oficjalną listę kandydatów na Wójta Gminy Sztutowo

13 marca 2024, 18:16
Znamy oficjalną listę kandydatów na Wójta Gminy Sztutowo
Znamy oficjalną listę kandydatów na Wójta Gminy Sztutowo. W I turze wyborów o fotel włodarza będzie walczyć 3 kandydatów. W załączeniu przedstawiamy podstawowe dane o kandydatach.

Lista kandydatów na Wójta Gminy Sztutowo (kolejność alfabetyczna):

1. Jakub Farinade

 • wiek: 56 lat
 • wykształcenie wyższe
  • Wydział Prawa oraz Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim
  • Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej
  • Absolwent Master of Business Administration (MBA)
 • doświadczenie w pracy w samorządzie i administracji
  • Ministerstwo Finansów
  • Naczelnik w Generalnym oraz Regionalnym Inspektoracie Celnym
  • Urząd Kontroli Skarbowej, Izba Skarbowa
  • Naczelnik Urzędu Skarbowego 
  • Sekretarz Gminy Stegna
  • Wójt Gminy Sztutowo

2. Paweł Zakrzewski

 • wiek: 41 lat
 • wykształcenie średnie
 • doświadczenie w pracy w samorządzie i administracji
  • brak danych

3. Robert Zieliński

 • wiek: 48 lat
 • wykształcenie średnie
 • doświadczenie w pracy w samorządzie i administracji
  • Sołtys Kątów Rybackich
  • Wójt Gminy Sztutowo

 

Komentarze (34):

~Tubylec (niezalogowany) / 13.03.2024, 20:53
To będzie nokaut już w pierwszej turze!
~Rysiek (niezalogowany) / 14.03.2024, 15:36
Wybór między dżumą a cholerą.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 14.03.2024, 19:05
Miejmy nadzieję że ten 3 nie wygra..
~Duch Lasu (niezalogowany) / 15.03.2024, 08:44
5 lat przemknęło szybko, niczym niespełniony potok obietnic i frazesów z ust Pana Roberta. Z owego potoku "niespelnionych zdarzeń" wspomnę o jednym, o parku z naszych marzeń. Tak, Pan Robert lubi przyrodę. Np., próbował nam wprowadzić nowe, rozleglejsze granic parku. Dla naszego dobra.. Ale Pan Robert lubi również kreować nam przyrodę osobiście, tj. twórczo, tak jak on to rozumie. No i niczym ręką rzeźbiarza wyrżnął w sposób kompletny, bezwzględny i oddany nasz park. Rżnąl nasze drzewa tak zaborczo, że ponoć do tej pory broni dostępu do dokumentów owego rżniecia, jakby to było ostatnie takie rżniecia w jego "wójcinej karierze". Ale już niedługo, jeszcze tylko kilkanaście dni. Prawda, Pamie Robercie?
~Obiektywny (niezalogowany) / 15.03.2024, 09:57
Wygraną w kieszeni ma ten kandydat który zadeklaruje,że będzie pracował za 5000 pln.!!!???
~Maks (niezalogowany) / 15.03.2024, 19:53
Pan Wojt Robert zrobił coś dla gminy SZtutowo bo Pan Farinade skończył dużo szkól pracował w wielu instytucjach i co nigdzie na dłużej miejsca nie zagrzał , skacze tak z pracy do pracy ja przepracowałem w jednym zakładzie 37 lat. Wójt Robert jest młodym człowiekiem przyszedł zielony do pracy a jak wiele zrobił bo co zmieniać coś co jest dobre.


~Do Maks (niezalogowany) / 16.03.2024, 05:51
Ty z osiedla? Wiele zrobił? Szczególnie z ludzi szydził jak ten radny powiatowy z dzieci, które trenował.
~Słoneczko (niezalogowany) / 16.03.2024, 09:06
A gdzie rybak bez wykształcenia znajdzie tak intratną pracę.Gdzie wystarczy się przespać. A co zrobił? Dobrą minę do złej gry.A kreatywność polega na sprzedaży gminnych działek za bezcen.
~Do Maksa (niezalogowany) / 16.03.2024, 10:38
No bez żartów. A raczej "z faktami się nie dyskutuje".
To o czym piszesz wynika z niezrozumienia, jakimi prawidłami kieruje się administracja i w związku z tym jak się tam pracuje.
Uwaga ogólna: pracować w jednym miejscu 20, 37 czy 40 lat, to można było za tzw. komuny" lub w  okresie tzw. "przejściowym" na liniowym stanowisku, ale nie na stanowisku kierowniczym w administracji czy korporacji. A teraz fakty.
1. Z zaprezentowanej informacji o wspomnianym przez Ciebie kandydacie  Panu Jakubie Farinade jasno wynika: wyksztalcenie: dwa kierunki studiów: Prawo, Nauki Społeczne, następnie Krajowa Szkoła Administracji Publicznej (szkoła rządowa, jedyna w kraju), następnie MBA. Czy to wszystkie kwalifikacje kandydata? Biorąc pod uwagę gdzie pracował i na jakich stanowiskach, można podejrzewać, że nie wszystkie. Powyższe fakty bezdyskusyjnie wskazują na określone właściwości intelektualne oraz osobowościowe kandydata. Z kolei jego doświadczenie zawodowe wynika z jego wykształcenia. Praca w administracji publicznej, szczególne rządowej (chociaż coraz częściej i samorządowej w większych ośrodkach) na stanowiskach kierowniczych wiąże się z nieuchronnymi, częstymi zmianami, co 2, 4 lata, a nawet częściej. Przychodzi nowa ekipa po wyborach czy z innego "rozdania" i mebluje kadrę kierowniczą po swojemu. Co widzimy, np. obecnie. Często też takie osoby jak ww kandydat zatrudnia się do wykonania określonego zadania, po zakończeniu którego się odchodzi.
2. Z zaprezentowanej informacji o wspomnianym przez Ciebie kandydacie  Panu Robercie Zielińskim wynika, że kandydat posiada średnie wykształcenie, a jego  doświadczenie zawodowe "w samorządzie i administracji": sołtys i wójt gminy Sztutowo. Trudno tu cokolwiek komentować, bo po prostu nie ma czego komentować. Jak to się mówi: "ķrótko i węzłowato".
Kończąc poruszony przez Ciebie temat należy wspomnieć jeszcze o jedynym, co tłumaczy wszystko: aby ubiegać się o stanowisko wójta nie trzeba mieć ŻADNEGO wykształcenia i doświadczenia zawodowego.
A co do osiągnięć kandydata Pana Roberta Zelińskiego w ciągu ponad 5 lat urzędowania, pozyskanych i wykonanych inwestycji w porównaniu do lat urzędowania jego poprzedników, w porównaniu do pozostałych gmin w naszym powiecie, a także porównując jakość pracy urzędu teraz i w przeszłości - pozostawiam bez komentarza, z końcową uwagą, że każda społeczność ma takiego włodarza na jakiego zasłużyła, jakiego wybrała.

~Do Słoneczka (niezalogowany) / 16.03.2024, 14:51
Pelna zgoda.
Prawdziwą tragedią dla samorządu jest brak jakiejkolwiek chociażby najmniejszej selekcji merytorycznej. Żeby gminą mógł kierować ktoś, ktoś kto nie ma przysłowiowej kindersztuby czyli licencjatu? W efekcie pojawiają się na stanowiskach "towarzysze " wg zasady "nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie ofocera". A potem zostają same chęci, "dobra mina do złej gry", brak pomysłu na cokolwiek oprócz wspomnianych wyprzedaży nieruchomości "za bezcen", blolowanie mieszkańcom dostępu do informacji, "rżnięcia wszystkiego na potęgę", wsparcia na calego blokodeweloperki, która generuje koszty jej obsługi przy minimalnych przychodach podatkowych w porównaniu do " hotelówki czy "handlówki". Efekt? Śmieją się jedni z drugich w gminie: "No skoro go wybraliście, to go teraz holujcie do samego końca", śmieją się naokoło. Czy jeszcze ktoś pamięta litanię z jego "programu wyborczego"? Ile z tego zostało blagą, wyborczą papką dla naiwnych? Co zostało? ."...,".... i kamieni kupa"? Ale takiego dokonano wyboru, to tak się ma.
~Kłam (niezalogowany) / 17.03.2024, 09:13
Obecny wójt miał za śmieci równo kasować jak obiecal. Nie dotrzymał obietnicy. Święte krowy nie płacą... Kilkaset podmiotów!
~Przewietrzyć czas (niezalogowany) / 17.03.2024, 09:14
Rada grubego won
~Ekolog prawdziwy (niezalogowany) / 17.03.2024, 09:15
Jedynka ok
~Paddy O'Rylly (niezalogowany) / 17.03.2024, 21:17
Koniec kadencji, a ciągle nie znam poglądów obecnego Wójta: na sprawy społeczne, gospodarcze, polityczno-ustrojowe. Bo przedstawiony przez niego program może być zrealizowany przez zewnętrzną firmę w ramach umowy o dzieło. Są zaplanowane działania, ale na ogół brak jest idei, której służą. Kadencja to szmat czasu, nie wszystko można zaplanować z góry. Zatem gdy pojawi się niespodziewany problem, to dopóki Wójt nie podejmie decyzji nie możemy wiarygodnie domniemywać jaką drogą pójdzie. To jak rzut monetą. Oczywiście zapytany jakieś komunały wyduka, choć po usłyszeniu ich będziemy wiedzieli tyle samo, co wcześniej. Tak podpowiada praktyka.
Dlatego nie dowiemy się, np. dlaczego odpuścił drogę w Grochowie Pierwszym, a determinację wykazał przy kulturalnym lochu. Swoją drogą też byłoby fajnie wiedzieć kto trzyma do niego klucze i decyduje kogo wpuści. A miasteczko ruchu drogowego? Jaką korzyść mają - strategicznie - osiągnąć mieszkańcy Gminy Sztutowo. I nie chodzi o powtórzenie celu z definicji, tylko wyartykułowanie lokalnych potrzeb.

Po wyborach, tak zwyczajnie, chciałbym Wójta którego nie będę wstydził się i nie czuł się jakbym żył w wiosce potiomkinowskiej.
~Robert (niezalogowany) / 18.03.2024, 03:09
Wykształcenie nie piwo, nie musi być pełne
~Rodzic (niezalogowany) / 22.03.2024, 07:57
Czy Pan Zakrzewski moglby sie laskawie zdjac z plotu kolo przedszkola, bo utradnia i tak niebezpieczny wyjazd.
~Do rodzica lewaka (niezalogowany) / 22.03.2024, 21:57
A kto jest właścicielem plotu. Porażka Rodzica.
.

~U (niezalogowany) / 22.03.2024, 22:01
Do Rodzic. Jakbym oglądał TVN
~Zaciekawiony (niezalogowany) / 22.03.2024, 22:23
Mam nadzieję, że Pan Jakub powraca aby dokonać otwarcia, rozpoczętego niegdyś projektu tak szeroko opisywanego, rownież na tym portalu.
"Gmina Sztutowo rusza śladami Kopernika! W naszej gminie ma powstać obserwatorium astronomiczne - 6 lutego 2018, 12:00".
Ktoś, coś wie na jakim etapie są prace i kiedy można spodziewać się otwarcia?
~Do rodzic (niezalogowany) / 22.03.2024, 22:24
A czy Pan Zieliński nie mógłby wpłacić darowizny na szkołę i bibliotekę skoro przeprowadza u nich kampanie.
~Do zaciekawiony (niezalogowany) / 22.03.2024, 23:17
To Robert Zielinski obalił plan budowy obserwatorium bo miał lepszy pomysł na działkę przed przekopem. Minęło ponad 6 lat i nic nie zrobił. Zieliński to człowiek mówiący "prawdę inaczej".
~Rodzic II (niezalogowany) / 23.03.2024, 08:02
Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Zatem jeśli w „podejrzanym” miejscu wisi nachalna treść wyborcza warto skontaktować się z mundurowymi.
~Do rodzic II (niezalogowany) / 23.03.2024, 09:30
I przyjedzie pani mundurowa co powiesi swój plakat powyżej
~Blokers (niezalogowany) / 23.03.2024, 09:38
Wyjeżdżam z osiedla codziennie i nie widzę problemu z tym że wisi tam jakiś baner.

Wcześniej wisiał inny i jakoś problemu nikt nie robił
~Do rodzic (niezalogowany) / 23.03.2024, 09:44
Jeśli przeszkadza Ci takowy baner zawsze możesz zadzwonić lub w inny sposób skontaktować się z wyżej wymienionym Panem, a nie pisać anonimowe komentarze.
~Do Rodzic (niezalogowany) / 23.03.2024, 10:14
Totalna porażka
~Mądry (niezalogowany) / 23.03.2024, 10:17
Jakub jest bezpartyjny mimo że mu chcą wcisnąć parttyjnosc
~I (niezalogowany) / 23.03.2024, 10:43
Rodzic ty tak na poważnie?,a może coś wąchasz. Zmień d....a.
~Paddy O'Rylly (niezalogowany) / 25.03.2024, 07:39
A to ci heca: obecny Włodarz twierdzi, że jest apolityczny. O apolityczności nie świadczy napisanie o tym na fb. Nie jest nią też siedzenie okrakiem na barykadzie i puszczanie oka do jednych lub drugich, kierując się koniunkturą. Apolityczność, to posiadanie własnych, ponadpartyjnych poglądów i twarde przy nich trwanie. A jakie ma poglądy wyżej przytoczony? Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek?
~Obserwator (niezalogowany) / 25.03.2024, 15:06
Jest chyba więcej powodów do awantury niż baner. Dajcie znać jak się wam podoba propaganda sukcesu uprawiana przez obecnego wójta na portalach społecznościowych ??? Gminę nam zmienił, drogi wybudował, edukacja i sportem żywo zainteresowany a wszystko w naszym mieszkańców interesie… ciekawym co o tym sądzicie???? Do wyborów już niedaleko piszcie…. Ludzie czytają i wnioskują a decyzję podejmą nad kartą do głosowania!!!
~!!! (niezalogowany) / 25.03.2024, 21:29
Do obserwatora.Kiepski z Ciebie obserwator skoro nie widzisz zmian na lepsze.Ludzie to doceniają czy Ci się to podoba czy nie.Każdy uważa się mądrzejszego ! Krytykować jest najłatwiej.
~Sc Johnson (niezalogowany) / 30.03.2024, 23:16
Chodnika ze Stegny do sztutowa wciąż brak
~Lijo (niezalogowany) / 01.04.2024, 22:53
Zostawić trawę na stadionie!!!!
~Wesoło (niezalogowany) / 02.04.2024, 13:29
Patrząc na wykształcenie kandydatów to szykuje się kariera Nikosia Dyzmy.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.