Sztutowo
5 oC
wtorek, 27 lutego 2024
Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
5 oC

Przerwa zimowa podczas remontu drogi 501. Drogowcy wrócą do pracy wiosną

4 grudnia 2023, 09:00
Przerwa zimowa podczas remontu drogi 501. Drogowcy wrócą do pracy wiosną
Zakończyły się prace na drodze wojewódzkiej 501 w gminie Sztutowo w roku 2023. W ostatnich dniach zlikwidowano sygnalizację świetlną i ruch odbywa się dwukierunkowo na wszystkich odcinkach. Na remontowanych odcinkach pozostały uskoki poziome w osi jezdni. W załączeniu oficjalna informacja inwestora - Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zadanie przebudowy trasy wykonano już w 51,8 proc.! Tym samym wykonawca zrealizował I etap prac.
W zimowej scenerii podsumowaliśmy pierwszy etap prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku między Stegną a Krynicą Morską. Wykonawca zrealizował przeszło 51 proc. Kontraktu. Prace bitumiczne wykonano na długości 12,95 km, z tego 10,2 km z warstwą ścieralną.
― Założony i przedstawiony w maju br. na spotkaniu z samorządowcami plan wykonania
I etapu prac przy drodze wojewódzkiej nr 501 został zrealizowany. ― powiedziała Anna Mątewska, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie ruchu wahadłowego, uciążliwego dla użytkowników i mieszkańców, ale niezbędnego dla sprawnego przeprowadzenia procesu budowlanego. Prace przy ostatnich „stałych” wahadłach zakończą się najpóźniej do połowy grudnia br. Później, o ile warunki atmosferyczne pozwolą prace budowlane będą
kontynuowane, ale już przy wykorzystaniu wahadeł obowiązujących w czasie pracy wykonawcy.
Prace budowlane w sezonie zimowym, jeśli warunki będą sprzyjające, mają skupiać się przede wszystkim na wykonaniu robót brukarskich oraz kanalizacji deszczowej, nie jest też wykluczone wbudowywanie mas bitumicznych. Warto zauważyć, że w ramach kontraktu wykonano oprócz konstrukcji drogi i nawierzchni
także sieć kanalizacji deszczowej. W tym roku wykonano ją w Sztutowie i Kątach Rybackich w aż ok. 80 proc. To przełoży się na ułatwienie realizacji przebudowy drogi na tych odcinkach w przyszłym roku i zmniejszy uciążliwość budowy dla mieszkańców i turystów.

Przypominamy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r.

Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, wykonawcą jest Budimex S.A.
Koszt prac budowlanych jest finansowany z programu Polski Ład i budżetu Samorządu
Województwa Pomorskiego.

Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość
inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

Czytaj także:
Komentarze (4):

~Qwerty (niezalogowany) / 04.12.2023, 11:25
Super..... Mieli tyle przerw.... Mogli zrobić donkonca...
~Lkjh (niezalogowany) / 04.12.2023, 11:47
Kiedy nowy cmentarz!?
~- (niezalogowany) / 08.12.2023, 08:14
Czy ktoś wie kto i na jakiej zasadzie wydał zgodę na utworzenie parkingu bezpośrednio przed głównym wejściem do szkoły? Pomijając przepisy prawa, odległości od okien budynku itp. to przecież między tymi autami muszą chodzić małe dzieci, których cofający kierowcy nie widzą. Czy to czyjaś chora decyzja czy samowola dyrekcji?
~UG (niezalogowany) / 08.12.2023, 15:11
Im ten parking się należał.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.