Sztutowo
6 oC
środa, 17 kwietnia 2024
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
6 oC

Czy dr. Owsiński ujawni swoje fałszywe donosy do prokuratury na mieszkańców Gminy Sztutowo?

28 marca 2024, 22:59
Czy dr. Owsiński ujawni swoje fałszywe donosy do prokuratury na mieszkańców Gminy Sztutowo?
W niniejszym artykule zwracamy się oficjalnie do dr. Marcina Owsińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo, który w tej kadencji złożył dwa fałszywe donosy na Radnego Gminy Sztutowo oraz na setki mieszkańców Gminy Sztutowo, którzy sprzeciwili się poszerzeniu Parku Krajobrazowego w Gminie Sztutowo.

Dokumenty powinien już 4 lata temu ujawnić Wójt Robert Zieliński, ale przez 4 lata nie miał odwagi tego zrobić i bronił dr. Owsińskiego. Donosy Owsińskiego są ściśle chronione w kancelarii Urzędu Gminy Sztutowo, mimo że ustawa o dostępie do informacji publicznej, mówi, że te dokumenty są jawne. Ale Owsiński z Zielińskim uważają inaczej. 

22.07.2020 Donos do prokuratury Marcina Owsińskiego okazał się nieuzasadniony. Wójt i Radni chronią Przewodniczącego Rady 

Na dr. Owsińskiego w tej sprawie wpłynęła oficjalna skarga, jednak Radny Piotr Szlendak Przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków wraz z członkami wziął pieniądze za posiedzenie , ale do dziś nie rozpatrzył sprawy (pomimo, że miał taki obowiązek). Piotr Szlendak to zaufany człowiek Roberta Zielińskiego, który kandyduje w obecnej kadencji. Wziął pieniądze za nic i nadal kandyduje.

10.01.2020 Sprawa donosu do prokuratury Marcina Owsińskiego utknęła w miejscu. Organy gminy są bezradne 

Wkrótce opublikujemy więcej informacji w tej sprawie.

Zdjęcie


Zdjęcie

fotografie: oficjalne zdjęcia Urzędu Gminy Sztutowo 

Czytaj także:
Komentarze (15):

~urzędnik (niezalogowany) / 28.03.2024, 23:43
z tego co wiem niszczarka tylko czeka na sygnał do odpalenia albo papiery pójdą do pieca na szkolnej (numery początkowe)
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 29.03.2024, 00:13
a pani Skrzek jak się cieszy, załatwiła sobie drogę dojazdową do działki. Ręka rękę myje
~Żenuuuła (niezalogowany) / 29.03.2024, 00:36
Kółeczko wzajemniej adoracji .
~Mieszkaniec Obozowej (niezalogowany) / 29.03.2024, 02:01
Gdzie jest kasa, jest Szlendak. Do brania kasy jest pierwszy... Emerytura, ochrona, dieta radnego itp...
~Sąsiad (niezalogowany) / 29.03.2024, 02:08
Szlendi wziął dyplom za milczenie. Gdzie jest kasa jest Piter
~Ahhh (niezalogowany) / 29.03.2024, 08:09
Rudo to widzę
~Z bliska (niezalogowany) / 29.03.2024, 12:12
Art. 23. [Odpowiedzialność karna za nieudostępnienie informacji publicznej]
Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Pan "Dr. z kropką" donosii, bo to ma we krwi. Namiast ukrywanie swoich donosów na mieszkańców w ramach pełnienia swojej funkcji pubilcznej, to odpowiedzialność jak wyżej, zarówno dla niego jak i Roberta, który krył i kryje ten chaniebny proceder. Ale charakterologicznie do siebie pasują, jak dwie połówki tego samego judaszowego jabłka. Więc zdziwienia brak.
~Paddy O'Rylly (niezalogowany) / 29.03.2024, 16:15
Łowić ryby w mętnej wodzie, czyli kręcić, kuglować, lawirować, mataczyć, motać, namieszać, namotać, oszukiwać, siać zamęt, zwodzić... I przekonanie, że to wszystko ujdzie płazem.
Obywatelem nie czyni nas dokument w portfelu lecz szacunek dla prawa.
~Do mieszkańców. (niezalogowany) / 30.03.2024, 06:09
Życzę wszystkim, żeby przyszły wójt nie był pokłócony z fryzjerem.
~maks (niezalogowany) / 30.03.2024, 12:54
widze tu plytkie myslenie albo piszę byle co bo nie maja nic mądrego do powiedzenia czy Pani Skrzek jak przejdzie to zwija drogę czy chodzą po niej wszyscy mieszkańcy ,
~Zadowolony (niezalogowany) / 30.03.2024, 14:43
Ja i moi sąsiedzi też mamy tam domy i działki. My też płacimy podatki, więc droga była nam wszystkim potrzebna. Pamiętamy co było wcześniej.
~GG (niezalogowany) / 30.03.2024, 23:10
Oto OZE :
Łopaty są z kompozytu i nie da się ich poddać recyklingowi. To samo Akumulatory z aut elektrycznych sama trucizna. Panele PV to półprzewodniki zalane w żywicy nie jesteś ich w realnie w stanie rozdzielić, a co dopiero faktycznie przywrócić do obiegu. Panele z monokryształu krzemu są wykonywane wyłącznie z piasku dziewiczego, tak aby defekty był poniże 1 promila struktury, nikt nie recyklinguje krzemu, o domieszkach nawet nie ma co wspominać.
~Młody (niezalogowany) / 30.03.2024, 23:12
POPIS jedna banda.... Wybierzmy innego
~Ekolog prawdziwy (niezalogowany) / 02.04.2024, 16:30
Zostawić trawę na stadionie!
~obserwator (niezalogowany) / 02.04.2024, 22:14
dr z kropką sprytnie milczy bo liczy, że swoje głosy zbierze a z kolejnym wójtem jakoś się ułoży.
Fakty świadczą, a statystyka jest bezwzględna, że mimo opisywanych sukcesów tych inwestycji nie było za dużo.
Same wizualizacje plaży marzeń wyglądają fajnie ale tylko dla tych, którzy żyją z turysty. Co ze zwyczajnymi mieszkańcami naszej gminy... Niby, że mamy się cieszyć: cmentarzem, który powstanie, pętla indukcyjną w urzędzie gminy, lodówką socjalną, piwnicą kultury czy może zakupami w biedronce??? Co robicie by żyło nam się lepiej??? pozyskane dotacje na szkołę to nie wszystko!!! dziękujemy "doktrowi z kropką" i 7 wybieramy kogoś innego, kto zadba o wszystkich mieszkańców a nie tylko o swoich.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.