Sztutowo
17 oC
niedziela, 1 października 2023
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
17 oC

Sztutowo gminą bezprawia i samowolki? Deweloperzy zniszczyli kolejną drogę

20 października 2022, 10:00
Sztutowo gminą bezprawia i samowolki? Deweloperzy zniszczyli kolejną drogę
Deweloperzy żyją w gminie Sztutowo za kadencji Roberta Zielińskiego jak pączki w maśle - wykupili już prawie wszystkie hektary najlepiej położonych terenów pod inwestycje nawet za mniej niż 100 zł za metr kwadratowy, z kolei deweloperzy następnie sprzedają mieszkania w apartamentowcach za 10-13 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Dziś poruszymy kolejną patologiczną sytuację do jakiej doszło w końcu września 2022. 

Jeden z elbląskich deweloperów, który kupił działkę od Gminy Sztutowo w 2019 roku po preferencyjnej cenie obniżonej przez Roberta Zielińskiego o 13%  (dokładnie działki 357/89 i 357/91 za 1 mln 45 tys.  zł brutto - 107,63 zł brutto za m2 - cena netto poniżej 100 zł za metr) łaskawie wybudował kilkadziesiąt metrów drogi gminnej z kostki brukowej - na dojazd dla mieszkańców swojej nieruchomości.

Jednak na jego budowie nadal trwały prace. Mimo, że dojazd na budowę z drogi wojewódzkiej do inwestycji dewelopera to zaledwie ok 20-30 metrów, to deweloper wolał nadrobić ponad 800 metrów i puścić transporty ciężarówek z betonem po wąskiej ulicy Makowej, która jest nieprzystosowana do takich gabarytów. W efekcie droga została zniszczona w wielu miejscach. Tylko dzięki interwencji mieszkańców nielegalne transporty dewelopera zostały zablokowane. 

Całą sytuację można zobaczyć na mapie:

kolor czerwony to najkrótszy dojazd przez drogę wybudowaną przez dewelopera - maks. 20-30 metrów od drogi wojewódzkiej (z którego nie skorzystał), a kolor zielony to faktyczna droga, którą jechały ciężarówki na budowę niszcząc drogę gminną z płyt - niemal 900 metrów.

Zdjęcie

Oczywiście po raz kolejny interwencję musieli podejmować  mieszkańcy oraz radni, bo sam Robert Zieliński wraz  ze swoim aparatem urzędniczym ze swojej inicjatywy nie dopatrzył się żadnego problemu. Po raz kolejny widać, że Wójt Robert Zieliński kompletnie nie panuje nad tym co wyprawiają deweloperzy i inne wielkie firmy w gminie Sztutowo. 

Mieszkańcy uskarżają się także na fakt blokowania drogi gminnej przez pracowników dewelopera na budowie nieopodal starej kotłowni, gdzie parkują ciężarówki i inne auta i blokują dojazd mieszkańcom. Musiała nawet interweniować policja.

Czy tak ma wyglądać gmina, gdzie wielkie firmy, deweloperzy czy sieci marketów robią co chcą i śmieją się w twarz władzom gminy, a lokalni mieszkańcy i przedsiębiorcy są gnębieni przez aparat urzędniczy? Więcej o kolejnych bulwersujących sprawach napiszemy wkrótce.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku inny elbląski deweloper za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo Marcina Owsińskiego lobbował, aby zmienić na jego korzyść  zapisy planu zagospodarowania przestrzennego w Kątach Rybackich, by deweloper mógł zarobić dodatkowe miliony złotych. Deweloper miał odwdzięczyć się remontem szkoły, gdzie dyrektorem jest żona Przewodniczącego Sylwia Owsińska.

Marcin Owsiński zorganizował spotkanie, na którym deweloper lobbował radnych


Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Czytaj także:
Komentarze (8):

~Mieszkanka (niezalogowany) / 20.10.2022, 10:35
A od czego jest w Sztutowie policja?
~Proszę cię.... (niezalogowany) / 20.10.2022, 16:42
Policja tak spala że jej po radiowozie skakali.....
~Obserwator (niezalogowany) / 21.10.2022, 16:03
Przenajmniej główna droga mniej dostała
~Abc (niezalogowany) / 21.10.2022, 20:25
A propos policji....
Od ok. 2 miesięcy przy Bursztynowie w Sztutowie stoi czarna Kia z nr rejestracyjnym LPU, czyli z Puław lub okolic. Może to jest pojazd skradziony, porzucony. Policja z NDG nie jest zainteresowana tym samochodem, mimo że sprawa została zgłoszona.
~Bob (niezalogowany) / 23.10.2022, 11:59
Skoro takie atrakcyjne te działki były, to dlaczego w poprzednich przetargach nikt ich nie chcial?
~PG (niezalogowany) / 24.10.2022, 16:37
Każdy mógł przyjść na przetarg i kupić po tych atrakcyjnych cenach i zrobić biznes :-)
~Abcd (niezalogowany) / 06.11.2022, 19:38
Odnosnie kia przy bursztynowie we wrzesniu pogotowie zabralo jej wlasciciela, ktory mieszkal w tym aucie i dlatego stoi i stoi.
~Starszy (niezalogowany) / 07.11.2022, 11:58
A opel w Krynicy na korczaka?
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.